Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki Dm-ben,...

Van itt olyan aki Dm-ben, Müllerben, Takkoban vagy ilyesmi üzletben dolgozik? Milyen ott dolgozni? Mennyi az órabéred? Hány órát dolgozol egy héten? Szereted?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 15:00
 1/1 anonim válasza:
100%
Takkoról tudok véleményt mondani, 1 évig dolgoztam ott, 40 órásnak vettek fel. 4 havi munkaidőkeret volt, tehát simán előfordult, hogy elméletileg 40 órát (4 napot) kellett volna dolgoznom egy héten, de betegség vagy szabadság miatt 50 órát (5 nap reggel 9-től este 20 óráig, ebből 1 óra ebédszünet), vagy volt arra is példa hogy 5 nap+vasárnap is (59 óra). Túlórát nem fizettek, ki kellett venni, de senkit nem érdekelt mikor szeretnéd, a boltvezető kiírta a maga kénye kedve szerint, volt hogy fél napokra lebontva... A fizetés nem sokkal volt több, mint a bérminimum. Vasárnapi pótlékot fizettek és 9 ezer forint cafeteriát. Ha a bolt teljesítette a megadott tervet (amit persze úgy állapítottak meg, hogy ne nagyon legyen teljesíthető...) akkor 10.000 Ft-ot kaptál jutalomként. Ez évente 2x, max 3x fordult elő kupon napok alkalmával vagy a karácsony előtti időszakban. Nekem 1 év alatt szinte alig volt szabad hétvégén. A beosztás napról napra változott, sokszor van helyettesítés, ilyenkor össze-vissza küldözgették az embert az adott városon belül a boltjaik között, mivel bár ezt persze az elején nem mondták, de nem csak abban az üzletükben kellett dolgoznod, ahova felvettek. Megszabták, hogy ilyen ruhát se vehetsz fel, olyat se... Evvel nem is lett volna gond, ha biztosítottak volna egyenruhát vagy a bolti készletből adtak volna ruhát. Évente 2x 40.000 ft-értékben kellett vásárolnod az aktuális kollekcióból, ebből 20.000 ft-ot a cég állt, de évente 2x 20.000 ft-ot a saját fizetésedből kellett a Takkos ruhákra költeni. Szóval én nagyon nem szerettem, senkinek nem javaslom hogy oda menjen. A kolléganők kedvesek voltak, de a fizetés nagyon kevés, a vezetőség lekezelő, emberszámba se veszi a dolgozóit.
2020. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!