Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért mondják a szellemi...

Sokan miért mondják a szellemi munkát végzőkre, egyetemistákra, hogy "nem szeretnek dolgozni"?

Figyelt kérdés

Például apám, régebben mondta nekem, hogy "dolgozni nem szeretsz, úgyhogy tanulj, menj egyetemre".


Neki van egy testvére, komoly ügyvéd a városban.Ő rá is azt mondja "dolgozni nem szeretett, ezért elment jogásznak".



De, más emberektől is hallottam már ugyanezt.

Ők a szellemi munkát valamiféle úri huncutságnak tartják,vagy mi?



Egyébként, a testvére mellett van egy kis kisebbségi komplexusa.Ugyanis, ő mindig nagyon "menő" autókkal járt, Jaguarral,BMW-vel, mindig új modellekkel.

Apám viszont nem engedhetett meg ilyeneket.


2018. jan. 28. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Volt itt a gyk-n egy humoros sorozat, na annak a negatív hőse lenézte a már a leírása alapján is szuper tolmácsot, aki nem ment kukoricát farkalni, csak otthon lógott, nem tudja az, mi a munka.


Én sem értem, kérdező, nyilván nincs igazuk, de a saját kis világukból nem látnak ki.

Tény és való, hogy van sok irodai hátramozdító, de azért egy jogásznak is kell dolgozni, nem is 8 órát, nem is könnyűt...

2018. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Igen, Magyarországon sok fizikai munkás úri kiváltságként tekint a szellemi munkát végzőkre.


Ez részben igaz, itthon sok helyre tényleg kávézni mennek be az emberek és pletykálkodni.


Részben megtudom érteni őket. Míg ők "keményen" dolgoznak, addig más pihenni jár a munkahelyre. A LEGJOBB esetben (amiből mondjuk szerintem szintén kevés van) ezek az emberek ugyan rászolgáltak rá, mert tanultak, vagy végigszenvedték az egyetemet, stb.


Tapasztalatom szerint nyugaton az irodában is rendesen megdolgoznak az emberek. Nincs olyan lazaság, mint nálunk.


De persze ez nem általánosítás. Itthon is vannak olyan cégek, helyek, ahol szellemi munkásként is lehet sírógörcsöt kapni.


Nehéz kérdés, mert szerintem ez egyénfüggő, helyfüggő, és szituációtól függ. Mindennek lehet előnye és hátránya, csak egy "egyszerű ember" (nem lenézés!) nem biztos, hogy akar, vagy képes ebbe belelátni.

2018. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg a nyugati társadalom miatt, ahol a jóléti polgároknak egyáltalán nem kell fizikai munkát csinálni. Mindenre van "alkalmazottjuk". A sok fiatal meg valszeg amelyek mostanában halmozzák a diplomákat ezt az életformát akarják. Több mint valószínű, hogy a szüleiktől is csak ezt látták gyerekkorukban. Magyarán nem kell csinálni semmit csak kritizálni, felvonulgatni, fricskázni és alázni mindenkit.
2018. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Én huszonévesen is így gondolom. Miért van az hogy minden dekoratív csaj csak kosztümben, Telekomozásban képzeli el a jövőjét?


Ismeretségemben van egy csaj, sima melós volt, egy férfi látott benne "lehetőséget" és felvitte irodai melóra. Olyanok közé ahol az alap végzettség egyetem, ellenben neki érettségije van meg szakmája.

Köszönni elfelejtett, kikerüli a régi dolgozókat.


Amit Apád mond az nyers vélemény, de legalább őszinte.

Sajnos erről a szülők tehetnek hogy ma mindenki kevés "ráfordítással" akar sok pénzt.

Büdös a munka mindenkinek, van aki azt nem tudja elképzelni hogy bekoszolja a kezét, ezért lesz papírtologató.


A szellemi munkának is két oldala van, akad olyan aki alig csinál valamit a pénzéért, és van akinek annyi ügye van(ügyvéd) hogy egyiket a másikért halasztja.


Az autókat, színvonalat ne említsük mert minél többet keres valaki annál jobbá válik az igénye, kialakul egy ízlés.

Aki keres 600-800ezret nettóban annak olyan természetes egy 4literes 400lóerős benzines BMW, mint egy 150ezret keresőnek egy 1.6os Astra.


Végzettségtől függetlenül az rendelkezik egészséges értékrenddel, aki osztályvezetőként is beáll egy munkafolyamatra, én szűkös időben láttam ilyet, és a 20 perc szünet az neki sem volt több vagy kevesebb.

Utasíthatott volna mást a munkára de levette az ingjét és egy pólóban nyomta végig azt a 6 óra hosszát ami hátra volt.


Vállalkozóként lehet valaki egy elkényelmesedett senkiházi szar alak, és olyan is aki a dolgozója helyett beáll "dolgozni" feladatot ellátni, nem szégyenkezik mert a normálisabbja eleve munkásként kerül ki magasabb helyre.

25F

2018. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Én azon röhögök, amikor valahol egy (feltehetőleg csak 8 osztályt végzett) proli avval jön, hogy a melósok és a szakmunkások nem egyszer értelmesebbek az egyetemet végzetteknél. Már vagy háromszor találkoztam ilyen kommenttel. Viszont a kérésemre, hogy ezt fejtsék ki, és támasszák alá példaesetekkel, egyik alkalommal sem reagáltak.

Pedig nekem is csak szakmunkásbizonyítványom és síma érettségim van.

2018. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert valaki nem gyári melós,hanem egy irodában dolgozik egyetemi végzettséggel,még könnyen lehet,hogy többet kell dolgoznia mint az előbbinek.


A kérdésre is válaszolva:

Mert az ilyen emberek elégedetlenek az alulfizetett munkájukkal és ezzel próbálják a náluk jobb helyzetben lévőt aláásni,hogy ők így tűnjenek többnek.


Szerintem ez egy elég buta és álszent vélekedés.Nincs olyan ember,aki ne gondolkodott volna még el azon,hogy milyen jó lenne egy olyan állás,ahol kevés munkával rengeteget kereshetne.Valaki tesz is ezért,másoknak meg csak a szerencsének köszönhetően de összejön.

Nem értem miért kéne azért bárkit is lenézni,mert jobb állása van.

2018. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert tényleg nem szeretnek dolgozni nálam pl az volt hogy, 10 millio forintos gépekhez raknak be dolgozni és a mérnök a kötelezö oktatást semm tartja meg ami elő van írva neki.És tölem kirdezi hogy, mi hol van a gépen amikor neki elméletileg minden informácio rendelkezésére áll csak nem érdekli.Ezért van hogy, sokszor nem értem mi a fenét csinál 8 órába mert ennyit beszélgetni meg kávézni semm lehet.És csak egy adott géphez kellene értenie és eböl rengetek hiba van hiába szól az ember mert akkor csapatba gyülnek utána meg nem történik semmi.De annyit semm csinál hogy, a megadod idöt feljebb emeli a munka folyamaton mert rossz gépel nem lehet jól dolgozni.Aztán jönnek a közép vezetök ők még a munka folyamatot semm tudják és átalakitják a termelést az ö elkébzelésük szerint ami megint csak költség és a termelés csökenésével jár.A végére úgy is az lesz amit a simma melós mond mert máskép nincs termelés.De melós meg munka közben találja ki a megoldást nincs 8 órája a tervező aztalnál mert rekényszerül mert napi szinten neheziti az életét a diplomás elkébzelése ami nem megvalósitható a gyakorlatban.Meg sokszor olyan ötleteik támadnak mintha az ember lopta volna azt a diplomát mert nem lehet elhini hogy, komolyan gondolja vagy szándékos szívatás mert unatkozik 8 órába .De szerintem eleve mindenkinek lehetne diplomája ha fizetnék a tanulmányait amig tanul és nem kelene melette dolgoznia 8 órába mert emiatt nem csinálják meg nem azért mert nehéz.De senki nem szeretné hitelel kezdeni az életét radásul gyakorlati tudást nagyon keveset adnak.
2018. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevesebbnek érzik magukat a szellemi dolgozónál (egyébként helytelenül. Mindkettőre nagy szükség van), és ezt a belső konfliktust csak úgy tudják megszüntetni, ha "lehúzzák" maguk alá a szellemi munkást.
2018. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert ostobák.
2018. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

"Dolgozni nem szeretett, ezért elment jogásznak" -> közgazdászként mondom, hogy ennél nagyobb hülyeséget még életemben nem hallottam.


Érdekes, mindig azzal jönnek az ilyen emberek, hogy a diplomás emberek csak a lábukat lógatják a munkahelyükön. Valóban nem annyira megterhelő egy légkondis irodában a gépen ügyködni, mint a földeken kapálni, de arról miért nem beszélünk, hogy míg egy ilyen "léhűtő irodistának" diplomája van, amiért vért izzadt és legjobb esetben is 24 éves koráig keményen dolgozott, addig a fizikai munkásnak 8 osztályosa vqn max, és életében az volt a legnagyobb kihívás hogy tanulja meg a himnusz első versszakát.


A közgazdász pálya sem lemondásoktól és verejtékektől mentes, de a jogász pálya, ahol az embernek az életkedve is elmegy az 5 éves képzés alatt, kifejezetten szívás.


De persze, így könnyebb feloldani a belső feszültséget, csak lehet egészségesebb lenne gyűlölködés nélkül élni, és elfogadni, hogy ha valaki kitartóan tanul, az általában tovább jut, mint aki nem

2018. jan. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!