Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért mondják a szellemi...

Sokan miért mondják a szellemi munkát végzőkre, egyetemistákra, hogy "nem szeretnek dolgozni"?

Figyelt kérdés

Például apám, régebben mondta nekem, hogy "dolgozni nem szeretsz, úgyhogy tanulj, menj egyetemre".


Neki van egy testvére, komoly ügyvéd a városban.Ő rá is azt mondja "dolgozni nem szeretett, ezért elment jogásznak".



De, más emberektől is hallottam már ugyanezt.

Ők a szellemi munkát valamiféle úri huncutságnak tartják,vagy mi?



Egyébként, a testvére mellett van egy kis kisebbségi komplexusa.Ugyanis, ő mindig nagyon "menő" autókkal járt, Jaguarral,BMW-vel, mindig új modellekkel.

Apám viszont nem engedhetett meg ilyeneket.


2018. jan. 28. 18:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

„Én azon röhögök, amikor valahol egy (feltehetőleg csak 8 osztályt végzett) proli avval jön, hogy a melósok és a szakmunkások nem egyszer értelmesebbek az egyetemet végzetteknél.”


ezen én is jókat röhögök mindig. és miben nyilvánul meg az, h jóval értelmesebbek? csak mert én szülői nyomásra elvégeztem egy szakot egy „legutolsó” főiskolán, és az évfolyamtársaim jelentős hányada felsőfokon beszélt legalább 1 idegen nyelvet, jól értett a informatikához, miközben az átlag szakmunkásnál azt látom, h viszonylag jól ért a szakmájához, viszont életében 2 sort nem olvasott, idegen nyelvet nem beszél, elhízott.


egyébként sztem nagyon egyszerű a kérdésre a válasz: ezek az emberek a szociban nőttek fel, így azt hiszik, csak az számít munkának, amikor izzadt nagydarab férfiak nehéz dolgokat emelnek. ami már kicsit bonyolultabb és nem fizikai munka, azt más sokszor nem értik + jó nagy adag irigység és kisebbrendűségi komplexus.

2018. febr. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!