Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is kicsit túlzásba...

Szerintetek is kicsit túlzásba vitték Magyarországon a "papírt"?

Figyelt kérdés

A legtöbb magyar cégnél, akár multi, akár KKV, a jó pozíciókba (jó alatt azt értem, ami nem excel táblázat töltés egész nap meg nem gyártósori biorobot munka) azért bizony diplomát várnak el.


A családban van olyan, aki sima középfokú végzettséggel lett középvezető, ambiciózus volt, értett ahhoz, amit csinált.Viszont, később azt a céget eladták, így neki is mennie kellett.

Ugyanolyan pozícióba nem vették fel sehova, mert nincs diplomája.Hiába volt mögötte vezetői tapasztalat, szakmai tapasztalat.

Szakmai csoportvezetőnek felvették, de ennél feljebb neki nincs babér, mert nincs diplomája.



Nyugat-Európában azért jobban nézi a tudást, tapasztalatot, minthogy milyen papírja van valakinek.


2018. febr. 18. 09:33
 1/10 anonim válasza:
49%
Nálunk érettségi nélkül lettek többen is műszakvezetők, és olyanoknak dirigálnak, akiknek tehnikumuk is van. Jól nyaliztak. Ennyi.
2018. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában azért jobban nézi a tudást, tapasztalatot, minthogy milyen papírja van valakinek.


Svájcban 98%-ban fel sem vesznek, ha nincs papírod, már bocsi :)

Ha otthon végeztél egy szakmát, de nem tudod honossíttatni, elismertetni piszok nagy szarban leszel.

Én "csak" féléve keresek intenzíven melót - és dobnak vissza mindenhonnan szinte -, de ismerős 20 éve kinn él, perfekt beszéli a schwiizerdütschöt, de már 5+ éve munkát keres.

Otthon könyvelő volt, átházasodott, elimertetni nem tudta, és nem kap a szakmájában melót.


Csomó diplomás ápolónő nem tud elhelyezkedni, hiába a papír, és a többéves gyakorlat.

2018. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Párom IT-s, de ha nem BME diplomája lenne, kiröhögnék, és mehetnénk haza.
2018. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mekkora kamu:)


Egyébként munkahelye válogatja. Azt kétlem, hogy a jó (hangsúlyozottan jó) munkaerőt elküldik annak ellenére, hogy adott pozícióban bizonyított már. Ott más lehetett a háttérben.

Egyébként a munkáltatók sem feltétlenül preferálják a diplomát (egy diplomásnak többet kell fizetni), de ha olyan a munkakör amihez több tudás kell, akkor persze szívesebben alkalmaznak tanult embert.

2018. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

"Svájcban 98%-ban fel sem vesznek, ha nincs papírod, már bocsi :) "


Van ez-is az is. Németeknél pl. nagyon sok diplomás végzi ugyanazt a munkát mint egy technikus.

Viszont volt olyan német kollégám is, akinek sem technikusija, semmije nem volt, "praxis"-ban tanult meg automatizálni, és ugyanazt a munkát végzi üzembehelyezésnél, mint egy mérnök.

Persze váltani neki sokkal nehezebb.


Mondjuk nagyobb cégeknél megnézik hogy mi a helyzet a papírokkal, de a vicc, hogy néha főiskola mastert jobban fizetik mint az unit.


Azt, meg hogy mennyire nézik a tudást, azt a referenciák alapján döntik el, ami szintén papír, amit a korábbi munkáltatók állítanak ki.

Mondtak olyant is, hogy csak az elején érdekes a papír, később a legtöbben ezeket a referenciákat nézik, ennek ellenére már futottam olyanba, hogy kérték az átlagot (a 20 övvel ezelőtti tanulmányokról). Na az ilyent pl. nem szabad komolyan venni, mert ezek azok a cégek, akik kilóra akarják venni az embert, mert épp projekt van.

2018. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Csomó diplomás ápolónő nem tud elhelyezkedni, hiába a papír, és a többéves gyakorlat."


Persze, mert ha nem kell ápolónő, nem fogják alkalmazni szolidaritásból.

A hiányszakmákban viszik az embert. Orvos, IT-s, automatizálási mumus stb. Sajnos tanárként sem nagyon vannak lehetőségek egyik ismerősnek. Vannak munkák, de egyik napról a másikra.

2018. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kint, nem tudom hogy működik. Itthon ige, én is így látom. Ahol dolgoztam, régebben, alulról válogattak embereket, akik ott bizonyítottak és képezték őket. Majd jött az, hogy bizonyos szinttől, csak diplomás lehet.

Felvettek diplomásokat, akiknek gőze nem volt az egészhez. Lettek bakik rendesen, Sokmilliós elcseszések. Mondjuk, melósként jó volt, mert ott vágtuk át őket, ahol akartuk. Aki alulról kerültek fel, azokat esélytelen volt átvágni, mert ismerték, benne voltak az egész folyamatban ők is.

2018. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Az érettségivel/szakmunkás végzettség megszerzésével még egyet értek. De hogy mindenkinek dipije legyen és hogy szinte mindenhova dipi kell, azzal már nem. Hiába van nekem is dipim, számtalan olyan mebert láttam már magam körül, akinek nincs és mégis életrevalóbbnak tartom Őket, mint magamat, mert valóban megtalálta a helyét a világban (röviden: a jég hátán is megél a hozzáállása). A gyakszinak, a tudásnak kellene számítania inkább.
2018. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"dipi", "gyakszi", azt hiszem én most deportálom magam az Internetről mára


ON

2018. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na és mi ezzel a gond?

Nyilván a diplomások is el tudták volna ütni mással azt a pár évet, amit a diplomáért beáldoztak. Még jó, hogy ezt honorálja a munkaerőpiac. Ezen tipikusan azok háborodnak fel, akiknek nincs diplomájuk, viszont a jó meló az kéne...

2018. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!