Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért probléma, hogy tanulásra...

Miért probléma, hogy tanulásra buzdítom az embereket?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, akinek van lehetősége az tanuljon, ugyanis a tanulásnak egyszer beérik a gyümölcse, ami bizony édes lesz.


A kérdés azért fogalmazódott meg benne, mert pár napja egy fiatal huszonéves srác feltett ide egy kérdést, hogy nem bírja a gyártósori munkát, a kötöttségeket, 3 műszakot.Én azt tanácsoltam neki, hogy szerezzen diplomát, fiatal még, simán letudna rakni egyet.

Erre rá, kaptam privátban egy üzenetet valakitől,hogy mit képzelek, nem lehet mindenki irodista láblógató,valakinek dolgoznia is kellene, ne tanácsoljak ilyet a fiataloknak....stb

Ezt a primitív usert nem is méltattam válaszra.



Mielőtt elkezdtem az egyetemet, én is dolgoztam gyárban, igaz a diákoknak könnyebb feladatokat adtak.Láttam mit tesz az olyan munka sok emberrel, nagyon magas a nikotinfüggők és az alkoholfüggőségben szenvedők aránya.Reggel, amikor mennek dolgozni a munkavállalók, olyanok voltak, mint a zsidók, akiket haláltáborba visznek.


Egy fiatalnak tessék tanulni,ne tegye tönkre magát ilyen helyeken.Tessék diplomázni meg nyelveket tanulni.Ha a diploma nem megy, akkor nyelveket, már azzal is lehet normális nem ilyen szörnyű állásokat találni.



Az user kérdésére a válasz.Ki fog dolgozni ilyen helyeken?Dolgozzon ott,meg úgy aki kitalálta.Nem embernek való munka az.

A másik gond, oké, hogy borzalmas munka, ami nem oké, hogy nincs megfizetve.Ha kapnának 300-350 nettót, akkor oké, gyűjt egy kicsit, keres másikat.De, 150-160 ezerért dolgoznak azok a szerencsétlenek.



Én, ha politikai döntéshozatal közelében lennék,megrendszabályoznám ezeket a gyárakat.


2018. febr. 20. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően egyetértettem volna az írásod első felével, de a vége egy nagy baromság. És így választ kaptam arra is, hogy minek tesz fel ilyen buta kérdést, egy elvileg tanult ember...

Szerintem egyébként egy gyártósori munka annyira való embernek, mint az irodai meló. Diplomát ne azért szerezzünk, hogy a gyártósor helyett, máshol "robot"oljunk... mondhatnám.


Egyébként nem kell annyira aggódnod. A technika fejlődése majd lehetővé teszi a jövőben, hogy ne kelljen embereknek dolgoznia gyárakban. ;)

2018. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én egyetértek azzal, hogy a tanulásnak beérik a gyümölcse. Engem is erre neveltek, és én is ezt adom tovább. Hozzáteszem, tanulni nem csak egyetemen lehet. Lehet nyelveket tanulni, készségeket fejleszteni, esetleg autodidakta módon szofvereket...stb. Manapság már egy életen át tanulnia kell annap, aki piacképes akar lenni és maradni.
2018. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Aza baj hiába tanul mert 90% álltalába a vezetők vagy kolegák miatt lép le a munkahelyéröl akki dolgozik.Alabol benne van az emberekben ha van egy kis hatalmuk akár mennyire is jelentéktelen azzal vissza élnek.Hiába kap az ember 300000 ft ha kolegák bunkok és ez mindenüt így van mert irigyek is az emberek a másikra ha jobban alakul az élete akkár mennyire is jelentéktelen.Az meg hogy, szándékosan nem fizetik meg az embereket mert sokan 300000 ft de jó fizetés küldöldön a mosogatók ennyit keresnek.Szegény ország vagyunk még is nyugati életet reklámozuk be is csapjuk magunkat nem lenne semmi baj fizetésekel ha nem nyugati életszinvonal lenne az alap elvárása mindenkinek.Mert az is jó nagy hazugság ott többet ér az emberek munkája itt meg kevesebet de itt meg drágáb az élet lassan mint nyugaton.
2018. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad is van meg hülyeséget is beszélsz egyszerre. Az utolsó bekezdésed igaz,és egyetértek. Viszont az nettó hülyeség h a tanuláson múlik minden. Nézzél szét a parlamentbe,vagy gyere be hozzánk . itt 300 ért lopják egyesek a napot sima érettségivel vagy szakmaval és van olyan csókos aki ezt igazgató havi 1-2 millióért. Ugyan a 3 közül az egyiknek van valami kamudiplomaja de olyan végzettség ami ide hozzánk abszolult nem kell mert nem használja. És még sok ezer más példát is tudnék mondani. Dolgoztam 1 hónapot gyárban,gyártósori betanított munka havi nettó 90 és a kollégáim 90 százaléka sehova fel nem vett diplomás családfő volt.
2018. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Dolgozzon ott,meg úgy aki kitalálta.Nem embernek való munka az. "


Ha senki nem dolgozna gyárakban te sem vennél le semmit a boltban a polcról.. Az való igaz h sokkal több anyagi és emberi megbecsülés kéne,de ez az egész országra igaz. A diplomaról tanulasról csak annyit h nézd meg gázszerelőből is lehet milliárdos meg diplomásból is hajléktalan. Ebben az országban az számít mennyi csókosod van ,hova tudod benyomatni magad,hova születtél. Lehet 100 diplomád is ha nincs pénzed vállalkozni és lehetsz 5 osztályos felcsuti suttyó is ha lovés a haveri köröd. Itt akkor tudsz pénzre ,jobb állásra szertenni ha előtte is már volt.

2018. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emberek 90% kolegák meg vezetők miatt lép mert bunkok ez diplomás munkáknál is így van.Sok embernek vaccak magán élete van és a munkahelyen éli ki magát mint a gyerekek.És nem értik miért lesz rossz körülötük lévö világ.
2018. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kedves #4-es, meg tudnád mondani hol dolgozol? Érdekelne :D
2018. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!