Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet bekerülni egy...

Hogyan lehet bekerülni egy Gucci/LV vagy bármi egyéb high-end üzletbe eladónak?

Figyelt kérdés
Szimplán csak kíváncsi vagyok, mert nem tudom elképzelni, hogy siman csak feladnak egy álláshirdetést.

2018. febr. 21. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom olyan körökbe kell mozogni.
2018. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Viszont nem gondolom, hogy egy "olyan korokben" mozgo ember elado akarna lenni.Megha ilyen markarol is van szo.
2018. febr. 21. 21:49
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez engem is erdekel regota
2018. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Attól független ugyan azt a szutyok minimálbért kapja...
2018. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Teljes mértékben igazad adok annak ,aki azt írta, ugyanazt a szutyok bért kapja, mint más eladó.


Ez is kb. olyan, amikor a szomszéd néni azt mondta, hogy TEK-nél takarító. Először felkapod a fejed, aztán 1 perc után rájössz, hogy ő is csak egy takarító a sok közül...teljesen mindegy hol dolgozik (iskola, óvoda vagy TEK), ő is csak egy takarító.

2018. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
95%

Nehogy hallgass rájuk, egy nívósabb üzletben közel nem minimálbért kap egy eladó.


Kezdjük ott, hogy egy bolti eladó alapból nem minimálbért kap, nem tudom ezt honnan szedtétek ezt. Lehet, hogy a Tesco-ban az egyetemi diák minimálbért kap, de egy Gucciban nem minimálbérért dolgozik egy eladó.


Na akkor a takarító. Te annyira sötét vagy, hogy egy takarítót összehasonlítasz egy designer márka eladójával? Gondolj már bele ember, hogy mekkora különbség van ELADÓ és ELADÓ között. Itt nem lehúzni kell a vonalkódot, hanem egy akár több millió Ft-os ruhadarabot kell eladni valakinek.


Vagy annyira fogalmatlan vagy, hogy azt hiszed, egy LV-be megy valaki összeszedi a ruhát és odaadja a kasszásnak? Itt egy eladó dolga, hogy segítse a vásárlót, designer termékek, nem úgy mész be oda, hogy "na ami majd jól áll és puff 2 ezer", itt nincs akkora választék, ehhez érzék kell, ebben segít egy "eladó".


Teljesen más skillek kellenek egy ilyen eladónak, amit kedves kérdező ne aggódj, busásan megfizetnek. Ráadásul ilyen cégeknél egy-egy eladott ruhadarab után tetemes prémium jár.


Kérdésedre válaszolva először tapasztalatot kell gyűjtened valami sokkal kisebb cégnél pl. Desiguel vagy valami aztán nézni az általad érdekelt cégek karrier lehetőségeit, hogy hova keresnek eladót. Sajnálom, hogy itthon ennyire sok IQ bajnok van, aki azt hiszi, hogy egy Gucciban olyan eladó van, mint a Zara-ban :(.

2018. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
A magyar vállalkozói hozzáállást nezve simán lehúzzák a Béreeket, örülj neki hogy ilyen helyen dolgozhatsz. Pl ott volt a baccio di stile ami bezárt. 10millio koldus országában nem lehet luxusbol megélni.
2018. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, ennyi ostoba embert!

Mégis hogy keresne ugyanannyit egy bolti eladó a Zarában és a Louis Vittonban?

Szerinted hány ember jelentkezik a Louis Vittonba és hány a Zarába eladói állásra?

Szerinted a Louis Vittonba vagy a Zarába felvételi követelmény a C1 English?

Szerinted a Louis Vittonba vagy a Zarába kell álmodból felébresztve is fejből tudnod az összes ottani termék árát, típusát és paraméterét?


Tudod, a Zarában eljátszhatod, hogy véletlen nem figyelsz, és nem köszönsz a vásárlónak, vagy nem tudod van-e az adott típusból más színben, vagy nem értesz meg egy külföldi (angolul folyékonyan beszélő) vásárlót, de a Louis Vittonban holnap már nem dolgozol ott.


Gondolj már bele kicsit, hogy egy ruhaboltban az eladó reprezentálja a márkát. Ha bunkók veled a westendben lévő H&M-ben, akkor könnyen lehet, hogy nem mész be a Duna Plazaban lévőbe, pedig két teljesen külön volt a kettő. Bele kéne gondolni, hogy mennyi minden múlik az eladón. Nyilván ha 5000 Ft-os pólókat árulsz és napi több százan vásárolnak tőled, akkor belefér ha pár vásárló elégedetlenül elmegy.

De ha te 5 milliós táskákat árulsz, amiből hetente vesznek egyet, akkor nagyon nem mindegy, hogy az az egy vásárló milyen szájízzel megy ki a boltodból.


A takarítót meg ne hasonlítsuk már az eladóhoz, mert ég és föld a kettő! A boltot bárki ki takarítja neked normálisra, de emberekkel kommunikálni, szimpátiát sugározni, konfliktusokat megoldani, udvariasnak lenni, nyelveket beszélni azért nagyon nem mindenki tud.

2018. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom nem csak papìrra mennek. Lehet, hogy a cégek hivatalos honlapjàn is fel vannak tüntetve az àllàslehetőségek( de csak tippelek). Oroszul tudni kell, mert ők és az arabok a legnagyobb felvàsàrlói a highend màrkàknak,- de én az Andràssy úton még csak kìnaiakat làttam, - úgyhogy szerintem a kìnai sem àrt.

Tudom nem ide tartozik, de valami halàlosan uncsi meló lehet egy ilyen moi üzletben dolgozni.

2018. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3%

Degradálva érzi magát mert egy takarítóhóz lett hasonlítva... Hozzáteszem teljesen jó példa. Az én értékrendem szerint, ugyan az az alacsonyan kvalifikált pozíció. Teljesen mindegy, hogy silány minőségű zarát vagy túlárazott szart árul...(amit amúgy romániában gyártanak, de a cimkét olaszban teszik rá). Egyikhez sem kell diploma.

Mielöett elszálnánk magunktól ez még mindig Mo. Csokollak :DDD

2018. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!