Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért félek felmondani?

Miért félek felmondani?

Figyelt kérdés

Egyre jobban utálom a munkám, a munkahelyem. Gyár, három műszak, folyamatos hat napozás, jövőhéten pénteken és szombaton is be kell menni. Egy-két emberrel elvagyok, de inkább a saját gondolataimmal foglalkozom bent. Érzem, hogy napról-napra nehezebben indulok el, letörtebb vagyok, mégis félek felmondani. Anyagilag nem lenne gond, itthon élek, tettem félre másfél év alatt bőven, azonban valami folyamatosan visszatart, a várakozás arra, hogy "majdcsak jobb lesz", az időm pedig pörög lefelé.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy sikerült rávennie magát, hogy nyújtsa be a felmondását?


25/F


2018. márc. 8. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért félhetsz mert nem tudod ennél rosszabb vagy jobb lesz a következő munkahely, és nincs másik meló a láthatáron előtted. Nekem ez jön le ebből amit írtál.
2018. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál csak.


Gyár, építőipar, közmunka az nem munkahely, hanem "átmeneti megoldás".


olyan mintha korházban lenne az ember, szal minél előbb szabadul az ember annál jobb, és találni munkahelyet, berendezkedni normális életre.


Amúgy nekem volt egy hely 2016-ban, 1 hónapot húztam le, kedden 10:00-kor beültem az autóba és "elhagytam a kerületet". Azóta nem is voltam abban a kerületben, nem is megyek nagyon arrafele. Ja amúgy a szerződésemben az állt hogy "minimálbér", kemény 80.000 Ft, jelenlegi helyemen ahol 7 hónapja vagyok sokkal több a cash.


na azt mondom neked papírokat beadni és keress normális munkahelyet.

2018. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, nyugodtan válthatsz, de a semmire ne mondj fel! Keress másik helyet, és ha úgy érezted, megtaláltad az ideálisat, ahonnan konkrét írásbeli ígéretet is kapsz, akkor válts nyugodtan! Az önéletrajzod mellé a bemutatkozó leveledbe írd meg, hogy az előrelépés és új kihívások reményében szeretnél váltani, de mivel jelenleg állásban vagy, kezeljék bizalmasan a jelentkezésedet (ezzel megelőzve, hogy esetleg felhívják a jelenlegi munkahelyedet). Vágj bele nyugodtan, biztos háttérrel a keresgélésbe!
2018. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismeretlentől félsz. Nem tudod, hogy találnál-e másik helyet, mennyi idő alatt, és ott milyen lenne a munka, milyen lenne hangulat.

Az ember könnyen belekényelmesedik a jelenlegi helyzetébe, még akkor is, ha azt nem szereti igazán, mert azt már legalább megszokta, ott már túl nagy meglepetés nem érheti.

Váltani mindig nehéz. Új hely, új emberek, új munkafolyamat, mindent elölről kell megtanulnod és bizonyítanod is kell emellett. Ez szerintem elég félelmetes és kockázatos dolog.

Viszont tudod mit mondanak: kockázat nélkül nincs nyereség.

Ha már hosszabb ideje vagy a jelenlegi helyen és még mindig nem lett jobb, akkor felesleges maradnod, szerintem ott már nem vár rád nagy változás.

Most még fiatal vagy, még sokkal könnyebb lépni, új helyet keresni, mint mondjuk 10-20 év múlva, ha majd akkor jut eszedbe, hogy váltanál.

Szóval ha nem látod itt a jövődet, szerintem még most lépj, amíg tudsz!

2018. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!