Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt szeretnék...

Próbaidő alatt szeretnék felmondani de félek?

Figyelt kérdés

,mert az interjún poénkodott, hogy ugye nem megyek el hamar,mert az elmúlt egy évben próbaidőt 3an sem töltötték ki.

Én csak nevettem , mondtam, hogy nem. De nem Így lett.

Illetve muszáj bemennem vagy elég telefonon felhívni és később elküldeni a kilépő papírt, nagyon nem szeretnék találkozni főnökkel és elmondani, hogy én sem töltöm ki a próbaidőt.

Nincs valami kiskapu? pl. Egyáltalán nem megyek be? De a belépő kártyám nálam van ( de mást még nem kaptam )



2016. jún. 1. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a nagybetűs életben!

A tetteinkért vállalni kell a felelősséget. Persze, nyilván megoldható, hogy nem mégy be, de az sokkal nagyobb lelki teher, mint bemenni és tiszta vizet önteni a pohárba. Jogilag semmi gondod nincs, próbaidőn nyugodtan felmondhatsz azonnali hatállyal.

2016. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd a főnökkel, valami van itt a levegőben, mert te is úgy döntöttél, kilépsz.
2016. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkahely ez? :)

Nem tudod kikerülni, hogy közöld vele, felmondasz... :S

2016. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Irásban kell felmondanod!!
2016. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mazda5 válasza:
100%

Ez a te életed. Döntsd el, hogy nem akarsz ott maradni és tedd meg.

Ne befolyásoljon más véleménye (főnöké), aki nem a te érdekeidet nézi. Ne hagyd, megpróbáljanak olyan irányba befolyásolni, amit te nem akarsz.


Gondold végig, miért nem akarsz ott maradni, aztán húzd ki magad és lépjél. Nehéz megtanulni, de ki kell állni magadért. Amikor felmondasz, ne más véleménye érdekeljen, hanem a tied. Gondolj arra, hogy ez a te döntésed és ne hagyd hogy más döntsön helyetted.

2016. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... akkor most el kell kezdeni megtanulni ezt is... :)


Írásban mondj fel, és vetesd át a munkáltatóval. Ezt melegen ajánlom, ugyanis utána nem lehet jogi vita tárgya a felmondásod.


A felmondást nem kell indokolnod, és próbaidő alatt azonnali hatályú, tehát másnap már nem kell bemenned dolgozni. A munkáltató az átvételtől számított 5. munkanapig köteles rendezni a fizetésed, és biztosítani a leszámolási iratokat. Ez sem kötelező személyesen, mert ha nem mész be értük, akkor postán köteles ajánlott, tértivevényes küldeményként kipostázni a címedre. Még a bért is, ha nem bankszámlára utalással fizettek.


A felmondásba nem kell a munkáltatónak beleegyeznie, ez egy egyoldalú jognyilatkozat, és a másik fél köteles a nyilatkozat tartalmát tudomásul venni, és annak, - valamint a törvényben leírtaknak - megfelelően megszüntetni a munkaviszonyodat.


Ha rákérdezne, hogy miért mondtál fel, akkor egy sablonos, semmitmondó szöveggel vágd ki magad: "Úgy döntöttem, hogy mégsem megfelelő Nekem ez a munka".


A felmondás szövege:


X. Y. cég neve, címe


Alulírott X. Y. (személyes adataid), az Önöknél fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

(még csak az sem kell, hogy próbaidő alatt, hiszen a munkáltató nyilvántartja ezt)


Dátum, aláírásod.

(a nálad maradó példányon vetesd át dátummal ellátva)

2016. jún. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A belépőkártyát mindenképpen le kell adnod, nem érdemes "sumákolni"

Menj be, mondd el, hogy Te miért szeretnél felmondani - még az is lehet, hogy a főnök meghallgat és változtat a dolgokon - és ha nem, akkor nyugodt szívvel beadhatod a felmondásod.

Másnap már nem kell menni.

2016. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Senki más nem nézi a te érdekeidet így neked kell. A főnöknek csak annyi az érdeke, hogy legyen embere. Neked meg magadért kell kiállnod és neked kell nézni, hogy mi neked a jó, mert más nem fogja.

Én is hagytam már ott próbaidő alatt most egyet, nagyon sajnáltam, hogy más, mint amire eredetileg számítottam és máshogy megy, mint ahogy elmondták, de muszáj volt meglépnem, mert az idegeim már ki voltak na meg nagyon leterhelt voltam. Zéró magánélet kb.


Amúgy miért hagyod ott? Ha már a 3. ember hagyja ott, annak biztos van valami oka szerintem is. Ahonnan én eljöttem pl szintén ott hagyta az elődöm. (Lehet te vagy az a 3. haha :D )

2016. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!