Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok ha átvertek a...

Felmondanátok ha átvertek a béremeléssel? Jogi értelemben tehetetlenek vagyunk de felmondani azért tudunk

Figyelt kérdés

Mit lépnétek az alábbi szituációban? Tavalyi évben folyamatosan eléggé megfogyatkozott a létszámunk elmentek sokan máshova jobb pénzért (gondolom azért-mi másért).

Mivel kritikussá vált a létszám ezért a főnökség azt mondta konzultált a tulajjal és béremelés lesz decemberben. Nem lett. Akkor az volt a következő duma hogy ezt a naptári évet már zárjuk le így, de jan 1-el emelnek, és erről kapunk is új szerződést új bérrel dec 31-ig. Nem kaptunk.

Eléggé paprikás lett a légkör, de egész eddig kitért a főnök a konkrét válasz elől, de örökké ezt nem tudta csinálni így a héten csak borult a bili és kiderült semmiféle emelés nem várható.

Na ez a szitu most.

Vezetőség többszöri mindenki által hallott szóbeli ígérete (de csak szóbeli) és semmi papír mögötte. Pestiesen szólva átb***tak mint a szart a palánkon.


Mit lépnétek ebben a szituban? Jogi út felejtős, kb semmit se tehetünk de nem is nagyon akarunk.

Ellennben itthagyni az egészet a francba azt tudjuk.


Többen ultimátumot adtak a főnöknek hogy vagy a héten elkészül az új szerződés az új bérrel, vagy hétfőtől nem jönnek be.

Kérdés van-e mögötte tényleges szándék mert én hallottam már itt olyat többx hogy ez az felmond aztán azóta is itt van.


2018. jan. 17. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit lépnétek ebben a szituban?

Már ma beadnám a felmondásom papíron. (már ha a béremelés érintené az egzisztenciámat, vagy a munkaerő piacon van biztosan elérhető, jobban fizető állás).


Az, hogy valaki bemondásra nem megy be dolgozni, az nincs rendben. Ezzel csak a munkáltató kezére játszana a munkavállaló. Végkielégítés nélküli azonnali elbocsátás lehet belőle.

2018. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt lenne jó egy szakszervezet, de gondolom az nincs. Viszont akkor is hatásosabb lenne kollektíven fellépni, tehát összeállni, kinevezni egy "szóvivőt", mert egyenként gyengék vagytok, mint ahogyan látszik is, hogy mindenkit megvezettek.

Egyénenként pedig igen, a felmondás egy megoldás, de nyilván csak akkor, ha van hova menni, vagy van tartalékotok.

2018. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Végkielégítés nélküli azonnali elbocsátás lehet belőle."



nem tudja megtenni. Egyszerűen nem tudja. Megtehetné de akkor ki dolgozna? Új ember látóhatáron sincs ha lenne akkor nem vergődnének az emeléssel akkor kirúgnák az emelést kérőt és vennék fel az újat.

De nem jön új ennyi pénzért nem.

2018. jan. 17. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen munkahely mellett én már aktívan keresnék másikat.

Nem tudjuk, mi a cég profilja, de az összefogás és a munka lassítása célravezető szokott lenni.

Nálunk pl. a munkafolyamat első és utolsó lépése dönti el, hogy mennyi a napi darabszám. Speciális tapasztalat kell hozzá, nem lehet egyik napról a másikra lecserélni az embereket. Elég volt itt felére csökkenteni a darabszámot, hogy béremelést tudjunk kiharcolni. A főnök se tud csinálni semmit: bent vagy, dolgozol, nem hibázol. Teljesítmény bónuszt hónapok óta nem kaptunk, nem volt mit megvonni.

Pár napig játszotta a főnök a tökös gyereket. Hétvégére belátta, ha mindenkit kirúg és új embert vesz fel, azok is ugyanilyen lassúak lesznek legalább egy hónapig. Megadta az emelést.


Az a kérdés, hogy ti mennyire vagytok biztosak abban, hogy ha berántanak valakit az utcáról, az nem tud pótolni, és szükség van rátok.

Mennyire valószínű, hogy rövid időn belül el tudtok helyezkedni.

Ha nincs kockázat, akkor be kell adni egyszerre legalább egy tucat embernek a felmondást. Azt már megérez egy átlagos létszámú multi is. Minél többen, annál jobb.


De fenyegetés és egyebek helyett én egyszerűen elküldeném még ma legalább 20 helyre az önéletrajzom. De én tudom, hogy ha akarok, hétfőn már új helyen kezdek.

2018. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Keress másik munkahelyet sűrgösen, aztán mondj fel ennél a szarrágó sóher cégnél.

Amikor én (gyárban) dolgoztam, valamivel a szakmunkás minimálbér fölött kerestünk, mert kaptunk mindenféle jutalmakat..tehát plusz pénzeket minden hónapban az elvégzett munka után.

Aztán jött hogy megemelték a minimálbért. Persze úgy variálta a cég, hogy az alapbérünket megemelte, a jutalmakat amik nem kötelezőek, meg csökkentette sőt valamit el is vett. Még kevesebbet kerestünk mint az emelés előtt. Szépen minden fiatal elment a gyárból, már csak rajtam kívül 1 fiatal maradt (én 21 voltam ő 24 a többi munkás meg 50-60 évesek) Aztán fogtam magam, bejelentettem hogy kevés a pénz, pont ezért lépett le mindenki és még embert se vettek fel a helyükre, mert mi majd megoldjuk ahányan vagyunk..szóval én is leléptem. Az öregekkel meg már nem lehetett megcsináltatni azt a munkát amit mi végeztünk, mert nagyon megterhelő lenne nekik. Azóta vállalkozó vagyok, ráadásul már akkorára nőttem, hogy csomó vásárló engem választ a régi munkahelyem helyett, meg más módon is keresztbeteszek nekik és élvezem. Jobban jártak volna ha megbecsültek volna :)

2018. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Felmondás bead, ha sokat akadékoskodnak akkor a felmondási időre kiíratni magad betegállományba, nem kell ezt túlgondolni ennyire.
2018. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnaptól beadnám a felmondásom írásban és holnaputántól táppénzre mennék és aktívan keresném az új munkát. Önéletrajzot írnék és összeszednék minden szükséges dokumentumot. Szóval csak a holnapi napot tölteném ezen a "fantasztikus" munkahelyen.

Beszélj a többiekkel is, tegyétek ezt minél többen. Megérdemli.

2018. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakör ez?
2018. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez minden dolgozó igénye, akkor leálltok azonnal s hazamentek s jöttök, ha van hivatalos szerződés.

Amíg nem szólnak, addig kerestek új munkát...ennyi.

2018. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!