Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen lenne, ha...

Szerintetek milyen lenne, ha bevezetnék, hogy minden munkahelyen a dolgozó a szabadsága 100%-ával rendelkezhet?

Figyelt kérdés
Tehát minden napját, ami van neki, a főnök köteles lenne akkor kiadni, amikor kéri. Még az sem lehetne indok, hogy más is aznapra kért, akkor a főnöknek a törvény szerint meg kellene oldania másképp a dolgot, munkaközvetítős helyettesítéssel vagy ilyesmivel. Szerintetek milyen lenne?
2018. márc. 23. 21:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10: Arra nyilván lenne szabály, hogy minimum néhány nappal (mondjuk egy héttel) előre kellene szólni, ha mindenképp meg akarja kapni. És, ahogy írtam, megoldanák munkaközvetítős helyettesítéssel.
2018. márc. 27. 11:00
 12/21 anonim ***** válasza:

De látod, hogy egy csomó munkahelyen már most is működik a dolog Magyarországon.


Mindenesetre minél hosszabb idővel előtte kell bejelenteni a munkáltatónál, hogy mikor akarsz szabira menni, annál kevésbé mondható el, hogy te rendelkezel az összes szabid felett.


De vannak sokan, akiknek ez huszadrangú dolog, sokkal fontosabb nekik, hogy pl. mennyit keresnek, hogy hol van a munkahely, hogy milyen a munkaidő, stb.

2018. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Gonosz leszek, de ha olyan a munkád, hogy egy munkaerőkölcsönzőtől kikért, 1 nap alatt betanított ember ugyanúgy el tudja látni, akkor nem kéne ugrálni.
2018. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13: Miféle ugrálás? A szerződés lejárta előtt nem küldhetnek csak úgy el. Ha határozatlan idejű, akkor is 2 hónap a felmondási idő. De ezektől függetlenül is, nem valószínű, hogy elküldenek azért, mert hogy az engem helyettesítő kölcsönzött munkaerő kiválóan teljesített. Arról nem is beszélve, hogy nem ingyen van az átvétel a közvetítőtől.
2018. ápr. 10. 20:10
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

Azon a pár nap szabin gondolkodni is kár.Kb 20 nap az évre en meg szivem szerint kivennék heti egyet hogy heti 4 nap lenne a munkaidom es 3 szabad.


Vagy negyedevente egy hét szabad.


de akkor vészhelyzetre nem lenne szabim.

Eleve az egesz heti 40 oras rendszeren kéne változtatni es nem a szabikkal sakkozni

2018. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"en meg szivem szerint kivennék heti egyet hogy heti 4 nap lenne a munkaidom es 3 szabad"


Tök jó ötlet, ilyet még nem is hallottam, pedig tényleg meggondolandó. :)

2018. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Inkább azt vezessék be hogy ahány éves az ember annyi nap szabi jár neki
2018. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"itt nincs ilyen megkötés, hogy a szabadság valamennyi részével a főnök rendelkezne. A dolgozó kikérheti mindegyiket, és vagy megadják akkorra, amikorra ő akarja, vagy pedig máskorra kapja meg."


Ez így elég ellentmondásos: nem a főnök rendelkezik, de végsősoron mégis?


"Magyarországon ugye az van a törvényben, hogy a dolgozó a szabadsága 25%-ával rendelkezik."


Nem, nem az van. (lásd MT 122. §)



Egyébként sok helyen baj lenne.

Pl kisebb cégeknél azért van 2 betanított ember, hogy ha egyik szabadságra megy, legyen aki biztosítja az ügymenetet. Hogy gondoltál munkaerőkölcsönzéssel helyettesíteni egy rendszergazdát, gépbeállítót, műszakvezetőt vagy szülészorvost? Ezeket nem lehet pár óra alatt pótolni.

Ki tanítja be a beugró embert, ha az állandó már elment szabadságra? Ha előre betanítod mit csinál a beugró, amikor nincs rá szükség - máshova ugrik be→és ha nem szabad amikor neked kell? Ez teljesen életképtelen ötlet.



Sok helyen mondják, hogy maguk osztják be a szabadságukat, de ezek nagy része valójában nem bármikor mehet szabadságra, hanem a főnök beleszólása nélkül a kollégák egymás között meg kell egyezzenek.

2018. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18: Úgy értem, itt nem mondhatja azt a főnök, hogy "Már kivetted a magad százalékát a szabadságodból, innentől én döntöm el, mikor mész el." Ha semmi technikai akadálya a szabadság kiadásának, akkor ki kell, hogy adja.

Az általad belinkelt paragrafus nem semlegesíti az általam írtakat. Az igaz, hogy a munkáltatónak egy évben ki kell adnia legalább egyszer egybefüggő két hetet, de ettől még az a törvény, hogy a 75%-al ő rendelkezik:


[link]

2018. máj. 7. 23:54
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az általad belinkelt paragrafus nem semlegesíti az általam írtakat."


Linket én nem tettem be, de valóban nem semlegesíti, hanem cáfolja.



"de ettől még az a törvény, hogy a 75%-al ő rendelkezik"


Nem, nem az a törvény. Nem értem honnan veszed ezt a %-ot. Az írt MT és az általad hivatkozott link is azt írja: a munkavállaló 7 nappal rendelkezhet (nem az első 7 nap). Ez fiatalnál 21 napnál is igaz és idősebb gyerek pótszabadsággal plusszoltnál (30-34 nap) is. Nem a % számít!

2018. máj. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!