Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segítség terrorizál a munkatár...

Segítség terrorizál a munkatársam. Hogy törjek ki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja új munkahelyem van.Az elején még tetszett de mostanra már bánom, hogy elfogadtam a munkát.Van egy munkatársam ,aki kb anyám lehetne , irigy és féltékeny rám nem csak a fiatalságomra, külsőmre hanem szakmailag is.Állandóan fúr, áskálodik, terrorizál verbálisan, megpróbálja manipulálni a környezetet ellenem, van aki ismeri és nem foglalkozik vele de sajnos van egy-két ember ,akit tud manipulálni és azok is csúnyán beszélnek velem.A kisfönök mellettem áll ki ahogy a kollegák nagy része is, mert ismerik milyen.Minden héten rászáll valakire ,akit kiakar csinálni ő ettöl boldog.A fönököm feletti fönök is mellettem állt ki és mondta ne aggódjak a többiek kedvesesek.Csak ezzel nem megyek semmire sem.Nem szeretek feszültségben dolgozni, meg azon gondolkodni na most mit tervez ellenem.Ezt leszámitva jó a munka és a fizetés is.Valószínű amiatt is irigy mert nagyobb kategóriában vagyok mint ő.És azt mondták a többiek azt is irigyli, hogy tetszem a férfiaknak pedig neki férje van már vagy 20éve.Én őt nem tartom riválisnak és szerintem egyáltalan nem viselkedik a korának megfelelően.Kicsinyes, gonosz, rossz indulatú, manipulatív, 0 empátia, 0érzelmek, iszonyatosan érdek ember , maga körül mindenkit elakar taposni és durván szélsőséges egyik percben fent másik percben lent ha kedves az se őszinte inkább mézes mázas.Gusztustalannak tartom.Nagyon nehezen viselem lelkileg, nem tudom ezt elfogadni, megemészteni, se lesz*rni sajnos érzékeny vagyok.Rólam nehezen peregnek le a dolgok.Megtudtam, hogy aki elöttem dolgozott itt, azt sikerült elüldőznie.Viszont én nem akarok megfutamodni , mert tudom jól mindenhol vannak ilyen f*rgek, de lelkileg és testileg sem akarok rámenni.Sajnos kb 2 hete sok a savam, fáj a gyomrom és tudom, hogy emiatt mert szorongok.Szeretném ha adnátok tippeket mit tegyek?Aki volt hasonló szituban mit csinált?

2018. márc. 25. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit leirtal nyugodtan mond el neki a tobbiek elott. Ha tudsz ervelni akkor bizony nincs mit vesztened. Ezutan se fog kedvelni, de legalabb elkussol. Ha elsore nem is, masidikra mar biztos. Alj ki magadert, es legyen utokepes "kartyad". Hulyen hangzik meg minden, de altalaban itt az segit ha nyilvanosan hulyet csinalsz belole. Legalabbis az en esetemben ez jott be 😄 legyel vezeto tipus. Ne bujj ki a konfliktusok alol. Ha ugyerzed igazad van akkor nyugodtan alj bele egy vitaba.
2018. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, akármennyire is felcseszi az agyad, a munkahelyeden, tehát cégen belül ne kakaskodj vele, meg semmi konfliktust ne csinálj. Cégen kívül, munkaidőn kívül hívd oda magadhoz és mondd meg a szemébe hogy fogja vissza magát mert problémák lesznek, nyugodtan ijesszél rá, nem kell félned tőle, mert minél jobban látja hogy visszahúzódol, meg hagyod magad annál jobban fog rád szállni. A munkáltatódnak meg semmi köze hozzá hogy munkahelyen kívül mit csinálsz, mit beszélsz vele. De előtte beszélj a főnököddel hogy probléma van, nem fértek össze, és változtasson ezen, mert befolyásolja a munkavégzést. Ha nincs változás akkor te tedd meg azt a lépést amit mondtam, de mindenképp szólj előtte a főnöködnek, lehetőleg magatok között mondd el neki mi a probléma, mert így lesz nyoma, lesz előzménye és ha bosszúból, megpróbál a kolléga kiszúrni veled, nem fog tudni, mert a főnökötök tudni fog arról hogy vannak előzmények és akármit mondhat neki a kolléga nem ér vele el semmit. Persze tudni kell hogy mennyire vannak jóba a főnökötökkel.

Ezekre azért oda kell figyelni mindenképpen hogy milyen viszonyban vannak, mert ha jóba akkor semmit nem tehetsz.


De abban az esetben még megpróbálhatod azt tenni mivel munkaerőhiány van, és könyörögnek az emberekért a cégek hogy keressél egy másik helyet, és ha tudod hogy van hová menned dobd fel a labdát a főnöködnek hogy ez a helyzet, nem jöttök ki a kollégával és emiatt szeretnél elmenni. Ha a főnököd meg akar tartani akkor rendet tesz köztetek, ha tényleg kellesz neki. Ha meg nem akkor elenged téged, és nyugodtan mész el mert ott a másik helyed. Ha meg kiáll érted a főnököd és maradni akarsz mert látod hogy változott a helyzet akkor az új helyen meg megmondod hogy nem vállalod el a munkát mert kaptál jobb lehetőséget, amihez teljes mértékben jogod van főleg munka kezdés előtt amikor még nincs szerződésed meg semmi. Ahhoz meg senkinek semmi köze hogy hol vagy, vagy hogy ott-e maradtál.


Több megoldás van, lényeg hogy ne hagyd magad, tegyél ez ellen mert másképp a fejedre fog nőni még jobban.

2018. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Véletlen" munka után, told hátba kocsival, hátha kiegyenesedik a nem létező gerince.
2018. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos megijedni nem fog tőlem mivel ő kétszer akkora mint én.A fönök tud róla ,szeretnének megtartani mivel nincs ember a helyemre.Beszélt is vele akkor 2napra fülét farkát behúzta.De most megint elkezdett áskálodni.Kiakar fúrni és emiatt próbál mindenkit maga mellé állítani de csak meghallgatják az emberek, mert nem mernek vele szembe szállni tudják milyen.Akik meg jóba vannak velem azokkal is bunkózik, és azoknak is próbál keresztbe tenni.Mint mondtam, egy másik kollegát elüldőzött , egy másik pedig gondolkozik rajta, hogy felmond miatta.Nem az a típus akivel bármit meglehetne beszélni semmi érzelmi intelligenciája nincs, megsértődik ha valaki megmondja neki.Ráijeszteni meg nem tudok ahhoz túl kicsi vagyok.Sajnos nincs olyan férfi körülöttem aki megtudna védeni:(
2018. márc. 25. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha magamat hallottam volna, még az is lehet, hogy én vagyok az elűzött elődöd. 😀 Meg hogy a kategóriák a közszférára jellemzően. 🙂
2018. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állj már ki magadért... állj bele egyszer a kakaskodásába. Ha látja rajtad hogy hajlandó vagy "küzdeni" ellene és nem hagyod magad lefog rólad szállni. Ezek az emberek mások gyengeségén elősködnek . Szóval hajrá , ne sz@rj be tőle.
2018. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta van valami fejlemény?
2018. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ismételten én vagyok, írtam privit is. Van valami fejlemény? Ma megtudtam, hogy a elűzőmet kirúgták, vagy legalábbis közös megegyezéssel felmondatták.
2018. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is van ilyen kollégám, én kiütöttem a fogát és csak szóbeli figyelmeztetést kaptam. Azóta nem terrorizál :D
2019. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!