Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadja el a főnököm...

Miért nem fogadja el a főnököm, a netről letöltött, és kinyomtatott felmondásomat?

Figyelt kérdés
A mai nappal fel akartam mondani a munkahelyemen, és a főnököm nem fogadta el az internetről leszedett, értelmesen kitöltött, és kinyomtatott felmondásomat . A cég könyvelője azt állítja, hogy csak a kézzel írott felmondást fogadhatják el.

2018. ápr. 3. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Sőt... a legtöbb helyen pofán is röhögnek, ha kézzel írt felmondással állítanék oda.

Egy dologra kell figyelni: hogy aláírd.

Ha így sem akarják elfogadni, akkor egyrészt kérd írásban az elutasításról szóló határozatot, másrészt azonnal hívd a munkaügyi bíróságot.

2018. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Keresgélek a neten, mert nem tudom kit hívjak, vagyis hova tartozom területileg.
2018. ápr. 3. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miután te megtetted, amit kellett, ne foglalkozz a véleményükkel, illetve annyi, hogy én a felmondásom 1 példányát betenném 1 borítékba és ajánlott levélben elküldeném, illetve tértivevénnyel, hogy bizonyítani tudjam, ha kell, hogy írásban megtettem a felmondásomat.
2018. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a profession.hu-ról töltöttem le felmondást mikor léptem le.


De amúgy hülyék lettek volna nem elfogadni, mivel ahol dolgoztam és láttam miről szól a dolog, egy pénzmosó volt az egész hely, tehát ha oda kimentek volna munkaügyi ellenőrzésre kb. ment volna utánuk a TEK is.


Szal beadtam és elfogadták, nem akartak gondot maguknak.

2018. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfogadják, egyoldalú jognyilatkozat, ha nem veszi át, tértivevényes levél
2018. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat ! A felmondáson már túl vagyunk ! Most, a munkabéremnek egy részét (43%-át) nem akarják ideadni, azzal az indokkal, hogy a rámbízott göngyölegből hiányzik x-darab (hogy mennyi azt nem mondták) holott, én semilyen dokumentumon nem vettem át semmiféle göngyöleget, igaz van egy papírjuk, de azon nem az én aláírásom szerepel. Ja persze, a munkaviszony megszüntetéséhez szükséges papírok között, amit a cégnek kell a rendelkezésemre bocsájtani, ott volt, hogy részemre kifizették az elmúlt hónapra, és a mostani hónapra járó juttatásaimat. Mondanom sem kell, hogy én ezeket a papírokat nem voltam hajlandó aláírni. Most várom, hogy a holnapi nap mi lessz.
2018. ápr. 4. 14:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidd az ügyvéded!
2018. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Holnap irány a munkaügyi bíróság ! Bár előtte még lehet telefonon megkérdezem az irodát, hogy változott-e valami.
2018. ápr. 4. 20:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a munkaügyi bíróság!!


MINEK?


Munkaügyi bíróságra jogvita esetén megyünk.

A Te esetedet egyértelműen szabályozza a munka törvénykönyve. Ha azt nem tartja be valamelyik fél, akkor az illetékes hatósághoz kell fordulni panasszal.

Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat.

Személyesen kell panaszt tenni, és ők az alapján intézkednek a munkáltatónál.

2018. ápr. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 9-es hozzászólanak az információt. Erről a lehetőségről, még eddig nem is tudtam. A neten is, mindenütt a munkaügyi bíróságot írják. Ez a lehetőség megkönnyíti a dolgomat, ha valóban így van.
2018. ápr. 5. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!