Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha úgy érzem, hogy egy kollégá...

Ha úgy érzem, hogy egy kollégám szexuálisan zaklat, szóljak a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok, pár hete jött egy új kollégám, aki vagy 20-30 évvel idősebb nálam. Volt egy-két megjegyzése de elhessegettem, hogy vicc, azonban egyik nap mikor lementem munka közben, utánam jött, bókolt, és felhozta, hogy el tud képzelni milyen lehetek meztelenül. Pont már beléptem az üzletbe, így nem szóltam semmit, bár amúgy se jutottam szóhoz. Utána láttam, hogy üzenetet is írt nekem, hogy hú de csinos vagyok meg hasonlók.

Idegességemben összepakoltam és eljöttem.


Nem tudom, hogy személyesen menjek oda hozzá, és mondjam meg, hogy ez engem zavar, és hagyja abba, vagy szóljak a közvetlen főnökömnek, hogy az új arc nem teljesen okés. Nem szeretném megvárni, hogy újra előfordulhasson hasonló.



2018. ápr. 6. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Eloszor a fonoknek ,aztan ha nincs valtozas akkor a rendorsegnek.

Az uzeneteket meg ne torold ki

2018. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Először is, amikor más nem hallja, mondd meg neki, hogy te az ilyesmire nem vagy vevő, határozottan olvass be a vén kujonnak határozottan. Ha nem használ és folytatja, akkor mindenképp szólj a főnöknek! Egyébként az ilyeneknek csak akkor van nagy szájuk, míg látja rajtad, hogy zavarba tud hozni. Egyébként legtöbbjük totál gyáva. A lényeg, határozottan mondd meg neki, hogy nem vagy a kapcája, veled így nem beszélhet! Ha süket fülekre talál, akkor jöhet a főnök. Az SMS-t(eket) mindenképp tartsd meg!
2018. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
*Bocs a szóismétlésekért, gyorsan írtam.
2018. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Skypeon írt, a számom szerencsére nincs meg neki.

Az a baj, hogy hiába tartom magam vagány, határozott nőnek, leblokkoltam akkor is, olyan szemérmetlen volt, nem akarok vele kettesben maradni.

Kicsit sarkítottan írtam le, mindig úgy mondja ezeket, hogy éppen vicc is lehetne, de hozzá nem mosolyog, hanem végigmér. Meg ő nem az osztálytársam vagy nem a kocsmában vagyunk, velem ne vicceljen ismeretlenül ilyeneket.

Attól tartok, hogy ez már nem az a szint, amit nekem kellene lerendeznem.

2018. ápr. 7. 00:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig a legegyszerűbb, ha megmondod akkor, amikor ilyen megjegyzést tesz, hogy téged ez zavar, hagyjon föl az ilyenekkel. Esetleg tedd hozzá, hogy ha még egyszer ilyet mond, szólsz a főnöknek.

99%, hogy ettől abbahagyja. Minek rendőrségen gondolkodni? Egy ujjal sem ért hozzád!

2018. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
rendőrség nyilván nem, de lehet szóval is zaklatni és bántani valakit
2018. ápr. 7. 01:11
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

#5-os...

Azert lehet rendorsegen gondolkodni,mert ez szexualis zaklatasnak minosul,ami buncselekmeny.

2018. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, de kétlem, hogy ilyen messzire kellene menni, főleg úgy, hogy nem is bizonyítható. Az üzenetekben csak annyi van, hogy mindig csinos vagyok meg szép a hajam, ilyesmik.
2018. ápr. 7. 01:23
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Először vele közöld, hogy ha nem hagyja abba ezt a számodra kellemetlen viselkedést, mész a főnökhöz. Eszem megáll, el tud képzelni meztelenül??? A jó k.va édes anyjáról képzelegjen.
2018. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Tudok egy c alternatívát neked. Hülyén hangzik de működőképes. Én megcsináltam nővéremnek 1 éve. Őt telefonon zaklatta kb ugyanez a szitu. Felhívtam és eljátszottam és úgy beszéltem mintha a férje lennék és mit akar a nőmtől. Azonnal kinyomta és soha többet nem zaklatta.
2018. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!