Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell átmenni szükségszer...

Miért kell átmenni szükségszerűen alpáriba egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

30-as nő vagyok. Alapvetően nem szoktam mélyebb barátságokat ápolni a munkahelyemen de van 1-2 ember (nők és férfiak egyaránt), akikkel értelmesen el lehet beszélgetni, így az ő társaságukat sűrűbben keresem.

Viszont azt vettem észre, hogy a férfiak közül van olyan aki ezt kicsit alpári módon kezeli egy idő után. Olyasmire gondolok, hogy pl odamegyek hozzájuk, le akarok ülni, és az egyik azt mondja: "gyere ülj az ölembe, miért nem ülsz ide, nem mersz?" Vagy: azt mondom kimegyek cigizni, erre a reakció: "csak cigit mész ki szívni?" És egy idő után az tűnt fel, hogy minden második mondatom után jön valami erőltetett, kifordított, szexuális tartalmú reakció, amihez persze hülyén vigyorog az illető és azt hiszi most hú de nagyon vicceset mondott, és ez nekem biztos nagyon tetszik. Hát, nem. Sőt, kellemetlen és nem is szoktam lereagálni semmilyen formában, hátha így észreveszik magukat. 40+ 50+ férfiakról beszélek, nem huszonévesekről. Van párom, tudják, és amúgy sem szoktam senkivel "cicababásat" játszani. Nem tudom miért kell így leépíteni egy kollegális kapcsolatot ilyen mondatokkal. Biztos van olyan nő aki olvadozik ettől a szövegtől és viccesnek tartja, nekem sok és kellemetlen.

Mondjam meg, hogy legyenek kedvesek hanyagolni irányomban ezt a stílust vagy csak engedjem el a fülem mellett, hátha befejezik?


2018. ápr. 10. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:

"Mondjam meg, hogy legyenek kedvesek hanyagolni irányomban ezt a stílust vagy csak engedjem el a fülem mellett, hátha befejezik?"


Néma gyereknek...

2018. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Milyen jellegű munkahely? Gyári szalagmunka, segédmunka vagy ilyesmi? Mert akkor nem sokat tehetsz. Ha iroda, akkor talán megértik.
2018. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem segédmunkás vagyok. Egyébként kevesebb az összefüggés, mint hinnéd. Látok sok diplomás bunkót.
2018. ápr. 10. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Én se vagyok egy nagyszájú ember, de bizony egy idő után meguntam, és visszadobáltam a labdát. ("mi lenne, ha lemennék veled a raktárba én is, Kiscica?" - "Na gyere le, ha mersz, aktus után feldarabollak és bedobozollak, mint az eddigieket, Nagycica"; "Hé, kislány, nem adsz nekem egy puszit?" - "Hozz nekem egy kávét tejhabbal, cukor nélkül, utána esetleg elgondolkodom rajta, mielőtt megmondanám, hogy nem adok, oké, ööö... Nagylány?")

Szerintem aki felnőtt emberként sem tudja kezelni, hogy vannak a környezetében nunival rendelkezők, az megérdemli :D

2018. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt: néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Állj ki magadért.


Másrészt: nekem is beszólogattak (fiú vagyok), én kerek-perec megmondtam az illetőnek, hogy b szottul gyerekes, és nyugodtan folytassa, ha dedós óvodásnak képzeli magát, én nem pazarlom a hülye fejére a drága időmet. Egy ideig csinálta még, majd megunta, mert leesett neki, hogy én nem vagyok vevő a marhaságaira és látja, hogy engem baromira nem izgat.

2018. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint ez teljesen általános "viccelődés" vagy nevezzük munkahelyi flörtnek. Persze normál esetben, azzal nem csinálják, aki nem vevő rá. Ha nem veszik észre magukat, akkor szólnod kellene, hogy légyszi ne, mert nekem ez nem jön be és kellemetlen.

Én is a te korod-béli nő vagyok, akár hol dolgoztam, mindenhol ment ez, de engem szórakoztat, nem kell komolyan venni. Mondjuk jó is vagyok a labdák lecsapásában. És persze olyanokkal megy ez, akikkel amúgy jóban vagyunk. De ahogy olvasom, ez nálatok is így van, biztos nem gondolják, hogy zavar téged. Szólj nekik.

2018. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!