Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan, aki otthonról...

Van itt olyan, aki otthonról dolgozik? Hogyan alakítjátok a napirendet?

Figyelt kérdés
Múlt hétfőn kezdtem el itthonról dolgozni. Kötetlen munkaidő, akkor dolgozom, amikor akarok, és a nap végén beadott munkám mennyisége alapján béreznek. Előtte évekig olyan munkahelyem volt, ahová be kellett járni, de mindig más napokon és más időpontban volt a műszakom, összevissza reggel-délután-este, nem is mindennap azonos óraszámban. Tehát nem nagyon volt fix napi- és hetirendem, ami nagyon kimerítő volt. Azt hittem, a kötetlen munkaidő majd megoldja a problémát, de pont ellenkezőleg. Így, hogy váltottam, teljesen szétcsúszott az egész életem, összevissza alszom és dolgozom, van, hogy nappal, van, hogy éjszaka. Egyrészt fárasztó, másrészt nehéz így számon tartani a munkaórákat is. Magát a munkát imádom, csak ezzel a hirtelen jött szabadsággal, hogy mindig én döntöm el, mikor mit csinálok, nem nagyon tudok mit kezdeni. Szeretnék valami normális napirendet kialakítani, hogyan kezdjek hozzá?
2018. ápr. 17. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kellj fel 8-10 között. Állítsd be max 10-re az órát a biztonság kedvéért. Utána dolgozz 4-5 órát 10-20 perces szünetekkel. Utána egy óra pihi, majd jöhet még 4-5 óra munka 10-20 perces szünetekkel. Utána jöhetnek egyébb teendők otthol. De ha nap közben akarod elintézni a teendőket, akkor csinálhatod úgy is hogy felkelsz 8-9 körül. Max 2-re befejezed a takarítást és a főzést, majd jöhet 4-5 óra munka 10 perces szünetekkel. Majd fél vagy egy óra pihi és megint 4-5 óra munka 10 perces szünetekkel.


Így lehet legjobban beosztani. Nem kell követni, ez csak egy támpont, ahonnan el lehet indulni.

2018. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Másik fontos dolog, hogy legyen külön helyiséged, ahol dolgozol, tehát ne a kanapén, és ne a konyhában csináld. Ha nincs helyiség, akkor legalább egy dolgozósarok. Én is itthonról dolgozom, és úgy alakítottam ki a dolgozósarkot, hogy szeparálva legyen, pl. ne lássam a tv-t, se a fekvőhelyet, el van kerítve egy kétoldalas könyvespolccal.

Én reggel hétkor kelek, kávézok, reggelizek, és felöltözök rendesen. Ez is nagyon fontos, hogy ne köntösben-pizsamában nyomd, hanem készítsd fel magad arra, hogy dolgozni fogsz. Kávézás közben megnézem a leveleimet, válaszolgatok, amire kell, majd elkezdek dolgozni. Kb. egykor ebédelek, mindig rendelek, vagy van a konyhában, ilyenkor kiülök, de volt olyan is, hogy elmentem kajálni a környékre, vagy kiültem a parkba szendvicsezni. Egy órát ebédelek, kávézok. Volt, hogy ebéd előtt még egy edzést is beiktattam, egy félórás kocogást. Aztán délután kettőtől vagy háromtól hatig hétig még nyomom az ipart. Az óráimat pedig vezetem egy excelben.

2018. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mivel nem órabérben fizetnek, úgy szoktam dolgozni, hogy mennyiséget nézek, nem azt, hogy hány órát dolgozom. Órákat is vezetni kell, de nem az alapján béreznek, az csak statisztikákhoz kell. Azt tűztem ki magamnak, hogy napi 1600 oldalt csinálok meg, ez nagyjából 7-8 órás munkanapot jelent, de változó. Lehet, hogy ez a gond? Jobban be tudnám osztani a napot, ha úgy csinálnám, hogy ettől eddig dolgozni fogok akkor is, ha már túlléptem a napi mennyiséget?

2018. ápr. 17. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, az a lényeg, hogy mindig ugyanakkor kezdd el és fejezd be, hogy kialakuljon a bioritmusod, hogy ne csússz széjjel, és ne érezd azt, hogy igazából nincsen szabadidőd. Ha neked ez éjszaka jobban megy, és nappal tudsz pihenni, akkor éjszaka csináld. A hangsúly a ritmuson van, és hogy ugyanakkor kezdd. 8-10 óránál többet dolgozni nem érdemes, főleg, ha nem muszáj, mert egy idő után az ember már nem produktív.
2018. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz depressziós/antiszoc az ember ha otthon dolgozik egyedül, nem szól senkihez egész nap?
2018. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt most nem erről van szó. Írd ki külön kérdésbe, és hátha kapsz rá válaszokat :)
2018. ápr. 17. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor felkelsz, öltözz fel normális ruhába, ne pizsomában dolgozz!
2018. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy vannak a ruháim, hogy van külön utcai, itthoni és alvós ruhám. Nem pizsamában dolgozok, hanem itthoni ruhában.
2018. ápr. 18. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!