Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyek közül miért van...

Munkahelyek közül miért van Magyarországon kevés azokból, ahol van önrendelkezésed?

Figyelt kérdés

Több munkahelyet is megjártam már, mindig én mondtam fel.Nem is a pénz volt a legnagyobb problémám,hanem úgy éreztem magam, mint egy börtönben.

Beszerzőként dolgoztam mindegyik helyen, mindegyik termelőcég, gyár volt.

Úgy éreztem, be vagyok zárva az irodába, ami igaz is volt.

Hiába volt rugalmas munkaidőm, kinéztek, hogyha 9-re mentem dolgozni.

Amit még utáltam, hogy nem mehettem ki a városba, mondjuk elmenni a postára a csomagomért, ha éppen semmi dolgom nem volt, de még nem telt le a törzsidő.



Majd végül találtam egy céget, ahol más a szemlélet.Itt van önrendelkezésed,úgy érzed szabad vagy.Kimehetsz a városba fagyizni, ha úgy érzed , vagy akár postára a csomagodért.

Nincs dresszkód, nem kell állandóan ingben lenni, senkit nem érdekel mit csinálsz, mikor érkezel, mikor mész haza,a lényeg, hogy a projekt meglegyen határidőre, ez a legfontosabb.


Az a merevség,rugalmatlanság, ami előző helyeimen volt, az a nagy átlag, ahol most vagyok pedig a kivétel, a ritkaság.


2018. ápr. 22. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Errefele halad a jövő, és remélhetőleg Magyarországon is egyre jobban elterjed majd.

Volt is egy olyan táblázat, hogy:

- Kötött munkaidő helyett rugalmas munkaidő

- Kötött irodai helyszín helyett home office

- Céges laptop helyett saját laptop

- Napi 8 óra munka helyett eredmények

- Stb.

2018. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 ez elég jól hangzik.

Kérdező! Tudok olyanról ahol : Bizonyítanod kell ha " inkontinncia stb " beteg vagy.

A többit le se írom, mert nem azt kérdezted.

És bizony sokan börtönnek érzik, hallok ilyenről is.

2018. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is szomorú. Nekem mondjuk mászkálós munkahelyem van, így eltudok intézni ezt-azt menet közben, de mondjuk elég kínosnak érezném magam, ha egy fagyizóban ücsörögve elsétálna mellettem a főnököm, így az ilyen szitukat messziről kerülöm, azt intézem, amit muszáj, más marad munkaidő utánra.

Nekem kifejezetten tetszik a modern szemlélet aminek az irányába a legtöbb multi halad egyébként. Sokan kezdenek rájönni, hogy ma már nem lehet csak a fizetéssel megtartani embereket. Kell a normális hangvétel, a jó csapatszellem, a motiváló környezet, a rugalmasság. Az ember ne kínnak érezze, ha be kell mennie dolgozni. Király ez a meglátás és remélem gyorsan terjed egyre több irányba.

Hogy a helyi cégek miért gondolkoznak máshogy? A legtöbb vállalat vezető még más rendszerben szocializálódott, más a szemléletmódja, más eszközöket és módszereket érez helyesnek. És mert az éremnek két oldala van, a munkavállalók egy része sem tudna mit kezdeni a "fene nagy szabadsággal", azt gondolom jórészt visszaélnének vele.

2018. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!