Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez WTF állásinterjú volt?...

Ez WTF állásinterjú volt? Csak szerintem nevetséges?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem árufeltöltőnek.

Az interjún majdnem egy órán keresztül vallattak, hogy:

- hogy néz ki az üzlet, mit merre találok

- mi alapján döntöm el, hogy mit akarok venni, ha elindulok otthonról (?)

- honnan tudom, hogy ezt meg ezt hol találom meg az áruházban

- melyik nap milyen akciók vannak náluk

- mit gondolok, mi lenne a feladatom

- mitől lesz jó árufeltöltő egy árufeltöltő

- ha visszahoznak egy terméket, az miért történhet meg (lejárt szavatossági idő soha nem fordulhat elő, sem az, hogy hibás a termék)

- honnan tudom mit hova kell majd tölteni (az, hogy majd megmondja a főnök nem jó válasz)

- milyen sorrendben raknám ki a termékeket és mi szerint (márka, íz, szín szerint nem jó)

- melyik terméket raknám ki először a polcra, aminek nemsokára lejár a szavideje, vagy az újat és miért

- miből gondolom, hogy én fizikailag alkalmas vagyok erre, hogy felemeljek egy csomag lisztet

- mondjak magamról jó és rossz tulajdonságokat


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de volt még. Kérdezem, hogy hány műszakos lenne a munka, erre visszakérdez, hogy hát na mennyi, meddig van nyitva az áruház. A fizetést is én mondjam meg mennyit akarok.

Csak szerintem volt nonszensz ez az egész? Egy szaros árufeltöltő pozícióról beszélünk, komolyan ilyen nehéz oda is bekerülni?



2018. ápr. 23. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Heh... valójában meg lasszóval kell fogni az embereket, mert az áruházakban folyamatos a munkaerőhiány... múltkor beszélgettem egy ismerőssel, aki egy szupermarketben dolgozik, pl. pénztáros pozícióba annyira nincs ember, hogy ezért kezdik el beszerelni az automata kasszákat.


Szerintem csak a szokásos HR-es "megmutatom, hogy milyen fontos a munkám, és mennyire tudok interjúztatni" mentalitásról volt szó nálad. Mondjuk az egész HR egy nagy abszurditás, mert egy olyan embernek kéne eldöntenie, hogy értesz-e a munkához, amire jelentkeztél, aki nem ért ahhoz a munkához.

2018. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mondta is az interjúztató, hogy régen tanár volt.

Úgy éreztem magam, mint egy fogyatékos. Természetesen nem vettek fel, nem is tudtam nagyon mit felelni a kérdések nagy részére, amik az üzlettel kapcsolatosak voltak.

2018. ápr. 23. 13:38
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Vicc. Nekem anno egy órás interjú legvégén, 2 teszt kitöltése után sikerült kinyögniük hogy papírboltba keresnek eladót húgyért-szarért, 4 órás bejelentéssel. Ha ezzel kezdik megspórolunk egymásnak egy kis időt.
2018. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Ó, ilyeneket tőlem is kérdeztek, kb. leszartam az egészet. Válaszoltam, mindenféle hülyeséget.


És én lepődtem meg leginkább, mikor írtak, hogy felvettek :D

Ők meg, mikor visszaírtam, hogy bocs, költözök külföldre, nem megyek.

2018. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ezek teljesen jó kérdések voltak. Felmérik, hogy van-e elképzelésed a dolgokról, vagy tényleg csak arra lennél jó, hogy valaki folyamatos felügyeletével dolgozz. Egyedül dolgozni képes, alapvető döntések meghozatalára képes embert keresnek. Megértem, mert tudom, hozzánk a céghez is milyen emberek jelentkeztek. 100-ból 50 kapásból kiesik, mert olyanok vannak köztük, hogy a nevét nem tudja leírni, meg kb egy kutyát nem mernél rábízni egy órára sem. Aztán a maradék 50-ből még mindig válogatni kell, mert kiderül, hogy beteg, gerincsérve van, nem is emelhet, de azért jelentkezik, hogy hátha nem kell emelni pl. egy ilyen pozícióban, mint ez is. 20-ról kiderül, hogy szeret különféle kifogásokkal szabadnapot csinálni, vagy lopott az előző munkahelyéről... És marad 10 a 100-ból, amelyik alkalmasnak tűnik, de mire visszajelzel a felének már nem aktuális mert kiment Angliába, vagy agyal egy másik helyen, ahol 1500 forinttal több fizetést kapna. És marad 3, akit fel lehet venni.

Na, ezért válogatnak. És ezért van munkaerőhiány is. Nem emberből van kevés, hanem olyan emberből, aki el tudja látni a feladatát.

2018. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
12%

Na, erről is beszéltem, amit a #4-es ír. Jelentkezik munkára, 2 hét múlva értesíted, hogy felveszed, aztán kb annyira csodálkozva közli, hogy de hát ő megy külföldre, mint ha előtte 2 évvel lett volna az interjún.

Nagyon sok ember abszolút nem veszi komolyan ezt az egészet. Az ilyenek inkább még az elején hulljanak ki, bármilyen pozícióról is van szó.

2018. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Ez kutyafüle volt. Legalább valamennyire kapcsolódott a munkádhoz. Azt képzeld el, mikor IOS fejlesztőnek jelentkezel, és tecnikai kérdések között megkérdezik tőled, hogy milyen állat lennél a legszívesebben. (HR-es nem jó válasz!) 😃
2018. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Komolyan? És mégis honnan kellene tudnom, hogy hogy van berendezve az áruház, meg hogy melyik nap milyen termékeik akciósak és miért pont azok, mikor előtte egyszer voltam abban az áruházban???
2018. ápr. 23. 13:57
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Ezzel csak az derül ki, hogy mennyire ismered az áruházat. Ha akkor jársz ott előtte, az nyilván nem olyan jó, mint ha náluk vásárolnál 10 éve, és tudnád eleve, hogy mi merre. Ha nem tudod, akkor hetekbe telik, mire megtanulod. Ami nem baj, csak ha van egy másik jelentkező, aki keni-vágja, akkor lehet, hogy őt választják.
2018. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kérdezték, hogy honnan tudom mi merre van, mondom megjegyzem, az volt a válasz, hogy kinevettek, hogy ha ezt meg tudom jegyezni akkor gratulálnak nekem, mert nagy az áruház.
2018. ápr. 23. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!