Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez WTF állásinterjú volt?...

Ez WTF állásinterjú volt? Csak szerintem nevetséges?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem árufeltöltőnek.

Az interjún majdnem egy órán keresztül vallattak, hogy:

- hogy néz ki az üzlet, mit merre találok

- mi alapján döntöm el, hogy mit akarok venni, ha elindulok otthonról (?)

- honnan tudom, hogy ezt meg ezt hol találom meg az áruházban

- melyik nap milyen akciók vannak náluk

- mit gondolok, mi lenne a feladatom

- mitől lesz jó árufeltöltő egy árufeltöltő

- ha visszahoznak egy terméket, az miért történhet meg (lejárt szavatossági idő soha nem fordulhat elő, sem az, hogy hibás a termék)

- honnan tudom mit hova kell majd tölteni (az, hogy majd megmondja a főnök nem jó válasz)

- milyen sorrendben raknám ki a termékeket és mi szerint (márka, íz, szín szerint nem jó)

- melyik terméket raknám ki először a polcra, aminek nemsokára lejár a szavideje, vagy az újat és miért

- miből gondolom, hogy én fizikailag alkalmas vagyok erre, hogy felemeljek egy csomag lisztet

- mondjak magamról jó és rossz tulajdonságokat


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de volt még. Kérdezem, hogy hány műszakos lenne a munka, erre visszakérdez, hogy hát na mennyi, meddig van nyitva az áruház. A fizetést is én mondjam meg mennyit akarok.

Csak szerintem volt nonszensz ez az egész? Egy szaros árufeltöltő pozícióról beszélünk, komolyan ilyen nehéz oda is bekerülni?



2018. ápr. 23. 13:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hol van amúgy munkaerő hiány?

Jelentkeztem szintén árufeltöltőnek 3 Lidlbe, 2 Sparba, ezekből visszaírtak, hogy nem, a Tescoból pedig nem is reagáltak. Amiről fent írtam az Auchan volt. Gondolom a diákmunkásokat előbb felveszik...

2018. ápr. 23. 14:06
 12/25 anonim ***** válasza:
29%

Mert nem is akarnak embert felvenni csak cím-név listákat gyűjtenek meg a hr-es semmirekellő túltúráztatja magát .


Aki annyira okostojás hogy majd kitalálja hogy az ilyen ostoba kérdésre milyen választ kell mondani hogy egy szaros árupakolásos minimálbéres melóra felvegyék,az eleve nem is jelentkezik ilyen helyre,vagy ha mégis akkor 2 hét alatt felmond,mert agyfaxt kap,mikor találkozik a nálánál 10x suttyóbb főnökeivel meg kollégáival..

2018. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztató, pont ma megyek árufeltöltőnek jelentkezni egy kisebb TESCO-ba. :D Szerintem is nevetséges, kíváncsi vagyok itt egyáltalán interjúztatnak-e.
2018. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm pár hónapja hagyta ott a Tescot, mert 4 műszakba kellett járnia, sokszor 12 órázott is. 120.000 körül kapott. Ő csemege pultos volt.
2018. ápr. 23. 15:25
 15/25 anonim ***** válasza:
5%
Azért ez aranyos, hogy leszólod az interjút és az interjúztatót, hogy milyen hülyeségeket kérdeznek, aztán kiderül hogy valójában te nem tudtál válaszolni normálisan a kérdésre, és a végén még te vagy meglepődve, hogy nem vesznek fel sehova. :D
2018. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#6 "Jelentkezik munkára, 2 hét múlva értesíted, hogy felveszed, aztán kb annyira csodálkozva közli, hogy de hát ő megy külföldre, mint ha előtte 2 évvel lett volna az interjún.

Nagyon sok ember abszolút nem veszi komolyan ezt az egészet. "

Az, hogy valaki több helyre jelentkezett ahelyett, hogy csak hozzátok adta volna be az önéletrajzát; az, hogy a legjobb lehetőséget próbálta kiválasztani, és nem a te céged kegyeiben bízva ült a fenekén hetekig - az miért jelentené azt, hogy komolytalan?


Felejtsük már el azt a csökevény gondolkodást, hogy a cég tesz szívességet azzal, hogy alkalmaz valakit; a Kádár-korszakban persze még azt sulykolták, hogy fogd be a szád, ülj meg a seggeden, örülj, hogy lehetsz hatodik titkárnő a Puncimpexnél, ne ugrálj, ne mondj fel, mert beleírnak a munkakönyvedbe... De normális munkaerőpiacon két egyenlő fél között jön létre megállapodás, és a munkavállaló is annak fogja "eladni" a munkaerejét, akivel a legelőnyösebb megállapodást tudja kötni.

Sok cég még nem érti ezt, és azt hiszik, hogy elég a garantált bérminimumot kínálni, és azért a munkavállaló minimum a lelkét is adja oda (és persze máshová nem is jelentkezzen, csak üljön, és várjon, hogy arról az egy helyről visszahívják). Ja, másik kedvencem, mikor az állással kapcsolatban kiírják:

"Amit ajánlunk - bejelentett jogviszony"

Vagyis örülj, hogy a cég betartja a legalapvetőbb törvényeket...

2018. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Kb soha nem lett volna munkám ,ha az interjú utáni "majd jelentkezünk" hazugságot beveszem és ülök otthon várva a telefoncsörgést :D Szóval ne csodálkozzon egy cégecske se ha mire sok hét után kegyeskedik jelentkezni,hogy be kellene jönni a 2.körös interjúra a lóxaros minimálbér +15% állására , addig már rég talált más megoldást a munkavállaló
2018. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

- ki van írva fent lógatva általában vagy tematika szerint rendezve

- megnézem a hűtő és a raktár tartalmát

- logikusan végiggondolod és 1 nap alatt belerázódsz

- természetesen mindig naprakész leszel, de egy akciós újság mindig meglapul majd nálad!

- az árut megfelelő sorrendbe, a jó helyre felrakni, úgy, hogy a vevők könnyen megtalálják és ne okozzon semmi fennakadást

- gyors, precíz, nézi a dátumokat és mindennek tudja a helyét

- rájött, hogy allergiás a földimogyoróra a haverja és Nutellát vett ajándékba neki

- ki lesz írva a cetlire alá a márka, kiszerelés mérete és minden ilyen baromság

- SZAVATOSSÁGI IDŐ. A legfontosabb. A legkorábban lejárókat rakod előre, a többit sorban hátra.

- tökmindegy melyiket rakod ki először, hisz mindkettőt látni fogják, mert kikerülnek ugyanúgy :)

- Látja ezeket az izmokat? Na, ebből. De csak a maga kedvéért (ha nő volt a HR-s) szívesen bebizonyítom pár csomag liszttel. Férfiaknál ne süsd el.

- Mindig a pozitív tulajdonságokkal kezdj: precíz, gyors és önálló munkaerő vagy, de csapatban is probléma nélkül megállod a helyedet. Negatív... (tétovázás szemtelen félmosollyal): néha már-már túl precíz, amivel a kollégák agyára mehetsz néha (pl pont a címke felett legyen a termék, nem jó ha 50 centire blablabla). Hajlamos vagy logikus rendszerekben gondolkodni, így zavar ha valami nem így van elrendezve, ekkor előzetes jóváhagyás után szívesen átrendezed, hogy a vásárlók is könnyebben megtalálják.

Na, a negatív is legyen pozitív.

Ha nem tudod a választ, akkor adj valami abszurd feleletet, amivel megnevetetted a HR-s embert és szimpátiát váltasz ki belőle. Tűnj lelkesnek, vedd le a lábáról (nézz a szemébe, mosolyogj sokat stb).

Kérdések: 8 vagy 12 órás műszakban dolgoznak az emberek?

Fizetés... hát, ez a legérzékenyebb téma.

"Ha őszinte lennék és azt mondanám mennyi pénzt szeretnék keresni ezzel, akkor Magyarország 80%-a ezért a munkáért esedezne. Realitásként pedig nettó XY forintot.


Én úgy jelentkeztem pénztárosnak anno, ahogy 3 év munkatapasztalatot + OKJ-t vártak el, hosszútávra. Állásinterjúra bementem, 1 évig érek csak rá, nincs tapasztalatom, nincs ehhez kapcsolódó képesítésem, de én vagyok a maga embere. 15 perc múlva már az unokák képeit nézegettem és fel voltam véve.

2018. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%
Legyünk őszinték öcsisajt, téged beáraztak mint heringet a húspultnál. Kevésnek bizonyultál, mint lekváros fánkban a töltelék.
2018. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kb ugyanezeket mondatam, mondom, hogy mindenbe belekötöttek...
2018. ápr. 23. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!