Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez WTF állásinterjú volt?...

Ez WTF állásinterjú volt? Csak szerintem nevetséges?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem árufeltöltőnek.

Az interjún majdnem egy órán keresztül vallattak, hogy:

- hogy néz ki az üzlet, mit merre találok

- mi alapján döntöm el, hogy mit akarok venni, ha elindulok otthonról (?)

- honnan tudom, hogy ezt meg ezt hol találom meg az áruházban

- melyik nap milyen akciók vannak náluk

- mit gondolok, mi lenne a feladatom

- mitől lesz jó árufeltöltő egy árufeltöltő

- ha visszahoznak egy terméket, az miért történhet meg (lejárt szavatossági idő soha nem fordulhat elő, sem az, hogy hibás a termék)

- honnan tudom mit hova kell majd tölteni (az, hogy majd megmondja a főnök nem jó válasz)

- milyen sorrendben raknám ki a termékeket és mi szerint (márka, íz, szín szerint nem jó)

- melyik terméket raknám ki először a polcra, aminek nemsokára lejár a szavideje, vagy az újat és miért

- miből gondolom, hogy én fizikailag alkalmas vagyok erre, hogy felemeljek egy csomag lisztet

- mondjak magamról jó és rossz tulajdonságokat


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de volt még. Kérdezem, hogy hány műszakos lenne a munka, erre visszakérdez, hogy hát na mennyi, meddig van nyitva az áruház. A fizetést is én mondjam meg mennyit akarok.

Csak szerintem volt nonszensz ez az egész? Egy szaros árufeltöltő pozícióról beszélünk, komolyan ilyen nehéz oda is bekerülni?



2018. ápr. 23. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
38%

#16: teljesen igazad van, egyet értek azzal, amit leírtál. Én inkább úgy értettem, hogy komolytalanok sokan, hogy már amikor jelentkezik, akkor lehet érezni, hogy ez is csak egy hely neki a többi 10-20-ból, ahova jelentkezett. Ha megkérdezed, hogy tudja-e egyáltalán, hogy milyen céghez, milyen munkára jelentkezett, a válasz sokszor, hogy "majd megmondják". Sajnos az ilyen emberből van a legtöbb, és ez a munkaerőpiac alja. Nem bántásból, sok oka van ennek, ne is menjünk bele. Ugyanakkor pedig szükség van a normálisan dolgozni tudó emberekre bármilyen területen.

Nálunk a legviccesebb az volt, amikor jelentkezett valaki az álláshirdetésre, de úgy hozta át az önéletrajzát, hogy közben ellógott a szomszéd cégtől munkaidőben. Aztán közben találkozott egy nálunk dolgozó ismerősével, és a leendő munkával kapcsolatban érdeklődött. De nem ám azt, hogy mit kell csinálni, vagy mennyit lehet keresni, hanem hogy lehet-e lopni...

2018. ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#21 Na igen, mondjuk vannak olyanok, akik tényleg csak azért mennek el állásinterjúkra, mert amúgy otthon élnek, és néha jelentkeznek ide-oda, hogy anyu-apu ne piszkálja őket, hogy "miért nem keresel valami melót?". Mondjuk ezeket simán, első látásra ki lehet szűrni, még csak ilyen kérdéseket sem kell feltenni, amit a kérdező kapott.


Engem ezek a HR-es baromságok tudnak kiakasztani, a "mondj három negatív tulajdonságot magadról", aztán elvárják, hogy olyanokat említs, hogy "munkamániás és túlzottan maximalista vagyok"... Mindenki tudja, interjúztató és interjúztatott is, hogy ezt ILLIK mondani, nem pedig azt, hogy "felhúzom magam mások hülyeségein és csúnyán beszélek" pl., de akkor is el kell játszani a színjátékot, pedig a tudásodhoz vagy a munkára való alkalmasságodhoz vajmi kevés köze van.

Az a szerencsém, hogy a mostani munkahelyemen nem hr-es értékelte az önéletrajzokat, hanem olyan, aki az adott szakterületen dolgozott. Nem kellett "elmondani egy történetet az életemből, ahol a határozottságommal értem el eredményeket" (tipikus hr-es bullshit-kérdés), hanem azt nézték, hogy értek-e az x szoftverhez vagy az y oprendszerhez.

2018. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
71%

"Nálunk a legviccesebb az volt, amikor jelentkezett valaki az álláshirdetésre, de úgy hozta át az önéletrajzát, hogy közben ellógott a szomszéd cégtől munkaidőben."


És? Miért, hogy jelentkezzen, akinek van állása?

A másik felét inkább nem kommentelném.

2018. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Mondjük küldje el emailben, úgy.

Tudtommal 2018 van, és nem 1998.

2018. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Trogdor ***** válasza:
100%
Voltam olyan állásinterjún, hogy 3 körös volt 5 órán át tartott, több különböző személlyel kellett beszélnem, hr-es, pszichológus, teszt is volt egy harmadik emberrel. A tortúra után bemondták, hogy nettó 79 ezer lenne a fizetés... mondom akkor most 4 órát raboltak el tőlem, az Önök órabérével számolva tudtam volna belőle venni egy kiflit, viszlát! Szánalmas tényleg ami megy mostanság
2019. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!