Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak? Irritál munkata...

Mit csináljak? Irritál munkatarsam minden szempontból.

Figyelt kérdés
Egy kisebb hotelben dolgozom, így az étterem része is kicsi. 4en vagyunk kollégák(3felszolgalo és egy szakács). 2 hónapja jöttem ide, a többiek már 3-4-5 éve itt vannak és eléggé jóban vannak. Viszont az egyik srác nagyon idegesít mindenhogy. Reggel a büfére elő kell készíteni a kenyereket, bagettet vágni, ezt egy ember csinálja amíg a másik elkezdi rendbe rakni a büfét és az asztalokat. Amikor vele vagyok mindig ő csinálja a kenyerest , és hihetetlenül lassan, direkt szerintem. Amíg ő megcsinál egy feladatot én végzek mindennel, ő meg bent beszélget és egyáltalán nem siet mivel majd én úgy is megcsinálom.. Nem csinál egész nap szinte semmit, háromszor annyi dolgot csinálok mint Ő, csak mondja mit kellene még megcsinálni , de persze ezeket is ramhagyja, idegesít a hülye beszólásaival (poenkodik de egyáltalán nem vicces, inkább csak lefaraszt). Főnökséggel is jóban van, és nem én akarok lenni a kis besúgó aki a másik háta mögött intézkedik, viszont a főnök ezeket nem látja ,mert ritkán van bent, amikor pedig bent van akkor csinálja a dolgát úgy ahogy.. Ha nincs bent akkor a szakács a főnök, viszont vele is nagyon jóba van , így minden szempontból megszívtam. Ha egyedül vagyok mert ő lemegy mosdóba például, bejövök a konyhára és szól, hogy ne hagyjam üresen az éttermet , viszont ő ugyanezt csinálja .. Mondja, hogy ma siessunk a takarítással például, de ő ugyanúgy lassan csinál mindent, és amíg én megcsinálok 4dolgot ő megcsinál egyet, gondoltam rá ,hogy direkt nem sietek, de még úgy is hamarabb vegzek mint ő, egyhelyben állni meg nem akarok , mert nem végeznenk időben.. Emiatt nem igazán akarom itt hagyni a helyet, bár nem hosszútávra tervezek itt mert más elképzelésem van, viszont egy ideig még itt akarok maradni. Valami ötlet?
2018. ápr. 25. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor te nem voltál ott akkor biztos feltűnt valakinek az ami neked. Lehet direkt csinálja, tesztelnek, kóstolgat, hiszen próbaidős vagy. Sajnálom őket, mert lefogsz lépni és ők ezt még nem tudják. Itt kéne élned, munkád találnod nagy ritkán ahol én lakom, nem lenne benne köszönet. Éreztetnék veled aszem, hogy rohadtul de nincs rád szükség, magadtól szednéd a sátorfádat, vagy még a pidő alatt kidobnának, ha jó vagy ha nem.
2018. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából 4 választásod van.

1.) Személyesen megbeszéled vele, hogy ez nem pálya.

2.) Lemész a szintjére és ha kényszert is érzel, pár eljátszod, hogy tényleg mindennek csak a felét csinálod meg az ő sebességével.

3.) Szólsz a főnöknek.

4.) Elmész.

2018. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a kezdők keserű kenyere.Először obi.Mindenhol így van.
2018. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tőlem gyárban azt várták, hogy a megosztott munkáknak mindig a legnehezebb részét csináljam, mert hogy én extrém fiatal vagyok. Nem voltam hajlandó, emiatt a többség nem is fogadott be, de lesz**tam.
2018. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy azt tudom tanácsolni, hogy először beszélj a kollégáddal, mondd el, mi a problémád. Ha nem hajlandó változtatni, akkor irány a főnök.
2018. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Suliban a hetestárs egyszerűen elment mikor le kellett szedni az asztalt amikor pedig már sokan nem voltak benn ebédlők akkor nem a hetes feladata volt hanem döntse el az osztály ki mikor szedi le az asztalokat. Mindenki otthagyta mint eb az ürülékét hogy majd én megcsinálom. Hogy értse mindenki: másnak belefért ez a “ mindenki kap egy osztályfőnöki intőt az otthagyott cuccok miatt” de nekem nem mert otthon addig vertek volna míg mozgom. Sokan a karakánság meghatározásakor átsiklanak a háttér helyzeten. Ott döntöttem el hogy vendéglátós sose leszek...
2018. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!