Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új helyen próbaidősként...

Új helyen próbaidősként csalással szembesültök mit tesztek? Munkaruha!

Figyelt kérdés

Mit tennétek akkor ha nagy nehezen végre állást találtatok felvettek valahova persze próbaidőre és egyből azzal szembesültök már a legelején hogy alá kell írni hogy átvettél munkaruhát X ft értékben, de persze nem adnak semmit, hozzál otthonról ruhát ha dolgozni akarsz, de azért írd alá hogy átvetted?

Reálisan mit lehet tenni? Mert próbaidős vagyok, ráadásul vadi új ember, minden indok nélkül kirúghatnak.

Mit tegyek? Mert ha nem íródik alá akkor sejthető mi lesz.

Ha meg aláírom, és próbaidő alatt mégis elmegyek/kirúgnak követelhetik a papíron átvett munkaruhát /annak árát hiszen alá is van írva hogy átvették....

Mit tegyek?


2018. máj. 7. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
NAPI MUNKAÜGYIS KAMU. Nehogy komolyan vegyétek!
2018. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Semmiképpen ne írd alá, mert ahogy te is tudod, követelhetik rajtad, amikor elmész. És próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyod!
2018. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2: Uramatyám...
2018. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Többi munkatársadnak hogy néz ki a munkaruhája? Csak neked nem tudtak adni?
2018. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
4: Mondom, hogy a kamutroll. Ilyen hülyeség nem létezik. Mégis mi logika van abban, hogy aláíratják a papírt, de nem adnak munkaruhát? Ha nem akarnak adni, akkor az a standard szabály, hogy magad hozod az öltözéket, és kész.
2018. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne kamu a kérdés?

Én dolgoztam recepciósként egyszer, ahol ugyan kötelező volt a munkaruha, három-négy hónapig kellett várnom, hogy kijöjjön a "szabó". Ő aztán rám próbálgatott két blézert, amiből sátrat is vehettem volna, plusz egy blúzt. Kötelező szerűen nem kellett hordani, de előírás volt. Nyilván nem akartam magamból hülyét csinálni az elméretezett cuccokkal, így a már korábban megvásárolt, rám illő blézerben és blúzban jártam továbbra is, csak úgy, mint a másik recepciós csaj, akivel egy műszakban voltam mindig. A szabó látogatása után pár héttel találtam korrektebb munkát, így felmondtam, és akkor közölték, hogy a ruhát hozzam vissza, de azért le is vonják majd a fizumból. Eléggé eldurrant ezen az agyam, mert a munkaruhát a munkáltatónak kell biztosítania (pl. egy nagynevű cégnél, mondjuk DHL-nél nem játsszák ezt el a raktárosokkal, hogy az általuk kötelezővé tett hacukáért elvesznek a fizetésedből). Szóval kicsit pattogtam, hogy ha le mernek vonni emiatt a fizumból (visszaadom én nekik a sose hordott, ocsmány cuccukat, akkor miért fizetném ki?), megyek a munkaügyre, és ott majd szólok amiatt is, hogy nem volt fizetett szabadnap.


Nem egy hihetetlen fajta a kérdés, tekintve, hogy rohadt sok csaló, lopós munkáltató van Magyarországon.


Lényegében azt tenném, Kérdező, hogy felmérném, mennyit vesznek le a mennyi fizetésemből, és ez az egyszeri kiadás megéri nekem azt, hogy cserében van munkám. Ha fos munka, nem szenvednék velük, mert az, hogy inkorrektek is, meg utálom is az egészet, már túl sok lenne egyszerre.

2018. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Kései Sirató ***** válasza:
Ne írd alá! Jelentsd fel őket! Ne dolgozz ott! Ennyi..
2018. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nevetnék
2018. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Napi munkaügyis troll...
2018. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát, otthonról öltözködhetsz.
2018. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!