Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik (kényszerűségből) bérből/...

Akik (kényszerűségből) bérből/fizetésből élnek: nem érzitek megalázónak ezt a helyzetet? Hogy kénytelenek vagytok dolgozni, robotolni azért, hogy legyen valami jövedelmetek, hogy meg tudjatok élni?

Figyelt kérdés
Sajnos rám is ez a sors vár, „hála” az ostoba felmenőimnek. Én borzasztónak találom az ilyen életkilátást. Szerintem egyedül az a nem megalázó helyzet, ha egy kellően nagy vagyont öröklünk (vagy egyéb módon szert teszünk rá), amelynek az éves hozamából kényelmesen meg tudunk élni anélkül, hogy egy napot is dolgoznunk kellene valahol.

2018. máj. 20. 08:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%

Ha úgy vesszük az is munka...XD besúgónak vagy b....gatóembernek lenni. A nagy testvér elvárja a napi limitet.


Amúgy a kommunizmusban meg igazából még szigorúbban vették a munkakerülőket. Mindenkinek adtak valamennyi munkát meg pénzt a megélhetésre (ami kb. éhenhalás ellen volt elég)...de ha valaki nem akart dolgozni akár fel is nyomhatták a zsaruknál. (közveszélyes munkakerülő volt a neve azt hiszem)

Ilyen szempontból a mai liberalista "mindenkinek jár valamennyi segély alanyi jogon" társadalom sokkal elnézőbb...

2018. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Jelentős különbségek voltak a Kádár-korszakban, egyáltalán nem igaz, hogy mindenki egyformán gyenge fizetést kapott. Pl. az általam említett állambiztonságiak jóval átlag felett kerestek, meg az MSZMP apparátusában lévők is. De az állami vállalatoknál is voltak bőven különbségek a fizetésekben.
2018. máj. 20. 09:37
 23/32 anonim ***** válasza:
85%

De akkor is kellett dolgozni.

Amúgy meg költözz ki az erdőbe és élj makkon! :)

2018. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

1, Valamit eleve kell mindenkinek csinálnia ebben a világban;

2, Sokan voltak már úgy, hogy volt "nagy vagyon" öröklésben részük, mégis megszívták, mert nem gondolkodtak előre;

3, A megoldás talán valamiféle vállalkozás lenne egyéniben, ahol az egyén azt-, és azzal, azt csinál, amit valóban szeretne végezni, és így nem nyűgnek érezné az egész életet.

2018. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
81%
Vagy jelentkezzen az oldalon, hogy mindennap kiír 20 provokatív kérdést, amire 30+ komment érkezik, cserébe kap napi 10.000 forintot. Így végülis a saját hobbiját végezheti munkaként.
2018. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Oké, tegyük fel, hogy mindenki kellően nagy vagyont örökölt, és nem kell dolgoznia, fialtatja a pénzét.

Ki fogja kiadni a hamburgerem, kihordani a leveleim, vezetni a bankszámlámat, elvinni a kukámból a szemetemet, megtermelni az áramomat, a távfűtést, az internetet? Ki fog kiszedni a társaasházi liftből, ha beleragadok, ki fogja elfurikázni a gazdag hátsóm?

Megannyi kérdés... Egyébként alkalmazott vagyok, és nem érzem megalázónak, hogy dolgozom a pénzért. Sőt, inkább büszke vagyok rá, hiszen amit így megveszek (kaja, kocsi, ruhák, majd később lakás, stb.), az tényleg az enyém, nem anyámnak kell érte hálálkodni, én kerestem a szorgalmam, időm, tehetségem beáldozásával.

2018. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Semmi gond azzal, hogy nem akarsz dolgozni. A munka arra (is) való, hogy a társadalmat kiszolgáld, de cserébe te is kivehetsz belőle. Beleadsz valamit a közösbe, és abból másnak valami értékes teremtődik. A kanapén fekszem, tetővel a fejem felett, a telefonomon pötyögök, miután megebédeltem, melynek az alapanyagait a boltban szereztem meg. Hogy ezt az apró dolgot megtehessem emberek százainak a napi munkája tette lehetővé és a múlt embereinek a tudása, amit beleadtak a közösbe, valaki pl. az egész életét arra áldozta, hogy a telefonomban lévő elektronikát kidolgozza. Semmi baj, ha nem akarsz a társadalomba beletenni, de akkor ne is vegyél ki! Ne akardtessék kiélvezni az előnyeit. Tisztelem az embereket, akik elvonulnak egy faluba, erdőbe, ott élnek egyedül és intézik az életüket. Ők elszigetelődnek a társadalomtól, viszont önmaguk uraik lesznek, nem parazitáskodnak emberi közösségeken, hanem mindent maguknak teremtenek elő. De te ilyen formában, hogy dolgozni szeretnél, de közben kényelmes életet élsz, ez egyszerűen élősködés.
2018. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


"Kimondom őszintén: nekem semmilyen munka sem szimpatikus. A munka számomra egy kellemetlen, kínos kényszerként jelenik meg." A felmenőid meg kell védenem, ők nem voltak ostobák, talán kicsit hanyagok a nevelésedben. Sajnos sok az olyan szülő, aki nem tudja megfelelően szocializálni a gyermekét. Még egy haszontalan munkakerülő nem oszt, nem szoroz. Valakinek a hajléktalanszállón is kell végeznie, nemdebár.


A legnagyobb hibádat, hogy élettapasztalat és minimális információ, valamint közgazdasági ismeretek nélkül nyilatkozol fontos dolgokról, ne fogd a szüleidre! Gondolom, nem ők neveltek arra, hogy butaságokat beszélj. Ez a te saját képességed, megküzdöttél érte, légy rá büszke!


Van más is, amire büszke lehetnél?

2018. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Szerezz egy matracot, ülj ki egy tetszőleges aluljáróba, tegyél ki egy konzervdobozt az aprónak, és voilá! Már kész is!
2018. máj. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#19: Sokan vannak ezzel így, de ki biztosítaná ezt a "csak" kényelmes megélhetést?
2018. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!