Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik (kényszerűségből) bérből/...

Akik (kényszerűségből) bérből/fizetésből élnek: nem érzitek megalázónak ezt a helyzetet? Hogy kénytelenek vagytok dolgozni, robotolni azért, hogy legyen valami jövedelmetek, hogy meg tudjatok élni?

Figyelt kérdés
Sajnos rám is ez a sors vár, „hála” az ostoba felmenőimnek. Én borzasztónak találom az ilyen életkilátást. Szerintem egyedül az a nem megalázó helyzet, ha egy kellően nagy vagyont öröklünk (vagy egyéb módon szert teszünk rá), amelynek az éves hozamából kényelmesen meg tudunk élni anélkül, hogy egy napot is dolgoznunk kellene valahol.

2018. máj. 20. 08:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező amúgy sehol sem dolgoznod.


Elmész vidékre és állatot tartasz vagy földet művelsz, eszel iszol és nem foglalkozol az idióta munkahelyekkel.


Amúgy ehhez még annyit fűznék hozzá hogy adtam be már pár felmondást mert kibírhatatlanul gyökerek voltak a kollégáim és ehhez képest annyira kevés volt a fizetés hogy mondtam ezt inkább hagyjuk.


Amúgy nem is azt mondanám hogy megalázó hanem hogy vannak munkahelyek amiknek úgymond sok értelme nincsen, bejárni meg főleg.

2018. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
Orvos vagyok.
2018. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
#11: az állattartás, a földművelés is munka...
2018. máj. 20. 08:56
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj már bele egy pillanatra, hogy mi lenne, ha mindenki a vagyona kamataiból élne és senki nem dolgozna.

Nem lenne étel, ital, bolt, közlekedés, áram, internet, közbiztonság stb.

2018. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező...üdv a valóságban. :D (Régi mondás...aki nem dolgozik, ne is egyék!) Az életben maradásért mindig kellett valamit tenni (alias munka)...már az ősember is vadászott/ gyűjtögetett/ egy idő után mezőgazdálkodást folytatott, amikor pénz még nem is igazán létezett. Szóval van egy rossz hírem...


Azért az embereknek relatív kis százaléka az aki tényleg annyi vagyont örököl, hogy ne kelljen soha dolgoznia. És még azoknak a legtöbbje is előbb utóbb bevállal valami alibimunkát/hobbit már csak azért, hogy legyen valami célja a mindennapokban ne csak tengjen lengjen. (lásd a híres külföldi sztárok gyerekei csak "megpróbálkoznak" pl énekesi produceri karrierrel stb...legtöbbször nyilván a szülei pénzéből)


Amúgy meg a döntés előtted is van. Nem kötelező dolgozni, csak aztán nem kell csodálkozni, hogy nem lehet megélni a segélyekből, és ki lehet menni az utcára hajléktalannak élvezni a "szabad életet".

2018. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Tudod, igazabol nem vagy egyedul. Rengeteg naplopo van ebbe az orszagba is. Van segely vagy csinalsz 5 gyereket a semmire, es maris nem kell dolgoznod.

Ja hogy neked kenyelmes, gazdag eletmod kellene ingyen... Hogy az elet milyen igazsagtalan.

2018. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

Erdekes, kereken 0 forinttal leptem ki a nagybetüs eletbe...

Tamogatásról meg csak álmodni se mertem. Gyárba dolgoztam, amikor kezdtem 75.000 volt a havi keresetem, amiből felét leadtam.... 5 évig dolgoztam igy... 2010-ben mikor eljottem, 92.500 volt a fizum...

Következő gyar... 2 év gepbeallito 200-250.000 forint....

Ebbol kisporoltam 650.000 forintot leraktam a C+E-t kijöttem a sógorokhoz, most veszélyes árúszallitókent a havi bére. 3000€....

Nýaron, de legkésöbb évvegen megyek haza a saját házamba ( hitel nelküli)....

10 év kellett mindenhez, hogy a semmiből legyen sajat életem, mert eddig nem volt...

De viszont azt is megmondom, hogy Neked nem lesz... Te mindig az az ember leszel aki csak tengődni fog, másokra lesz utalva...

Szerintem ez sokkal megalázóbb, minthogy gyarba menj dolgozni....

2018. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem érzem megalázónak.


1. Viszonylag stabilnak mondható, kiszámítható, tervezhető.


2. Nem való mindenkinek a vállalkozói létforma.


3. Én több lábon szeretek állni, ezért van a főállásom mellett plusz melóm megbízási szerződéssel, de csak másodállásban, illetve így egyszerűbb az adózás, ha főállás mellett van, mint hogyha főállásban csinálnám a mellékest. Nem kell otthon lennem annyira az adózásban és a könyvelésben, nem kell plusz költséggel számolnom könyvelőnek, mert megcsinálják a megbízómék, az adózási dolgokat meg a NAV, nekem csak át kell futnom a kész anyagot, hogy stimmel-e a végén.


4. Sajnos nincs esélyem arra, hogy nagy vagyont örököljek, a szüleim mindketten szegény családból származnak, tehát nagyszülőktől semmit nem fogunk örökölni, a szüleim meg egyelőre élnek és virulnak, hadd éljenek még, amíg lehet. :-) Talán ha nyerünk a lottón (apám lottózik), vagy sorsjegyen (én szoktam alkalmanként kaparni) valami nagyobb összeget... :-D

2018. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nem kellene nekem semmi luxus, csak kényelmes megélhetés.
2018. máj. 20. 09:14
 20/32 anonim ***** válasza:
Vársz 4 évet és indulj a választásokon, hátha bejön...
2018. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!