Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok? Kezdésnek...

Mit gondoltok? Kezdésnek megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: most fogok államvizsgázni (mérnöki pályán tanultam) egy hónapon belül. A nyári gyakorlatom ahol töltöttem állást ajánlottak (állami szféra), amit elfogadtam mert jelenleg nem sok lehetőség van vidéken, ahol élek. Így napi szinten be tudnék járni busszal dolgozni. (Értsétek úgy, hogy megyeszékhely melletti kis településen élek szüleimnél.)

Kérdésem pedig az, hogy reális kezdő fizetés a bruttó 250 ezer (+ 86% buszbérlet támogatás)?

El kezdtem matekozni, kb. jelen körülmények között ez nettó 166 ezret jelentene.

Nagyon nem vagyok tisztába a bérekkel, sajnos ahogy észrevettem ebben az országban eléggé tabu témának számít ezert kérem a segítségeteket.

Válaszotokat előre köszönöm!

24F



2018. máj. 21. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

24 éves vagy?


Szerintem nem rossz a nettó 160-170.000.


Nekem most pont ennyi a fizum, nekem is mérnök diplomám van, 1 évig kerestem melóhelyet mire ez összejött, majdnem 1 éve vagyok itt.


Mondjuk biztos találnál olyan helyet ahol megkapnád a 200-300-at nettóban csak azt a helyet "meg kellene keresni".

2018. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

a versenyszférában kereshetnél 5x ennyit is...


szerintem pár hónap gyakorlás után válts...


nem szabad aprópénzért égetni a fiatal energiádat..

2018. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már ha meg is kapja.


Nekem volt egy hely ahol nagyobb fizetésem volt és 2 hónap múlva benyögték hogy "bocs meggondoltuk magunkat".


Törölték a fizum.

2018. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tökéletesen megfelel,sztm fogadd el:)
2018. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogadd el, közben meg keress mást, aztán mondj fel. Ez nagyon kevés..
2018. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mérnökként versenyszférában kezdőként is nettó 200 alatt nem keresel, pár év után 300-400ezer között reális a fizetés, Vidéken inkább 300. De hát ez függ a szaktudásodtól, a nyelvismeretedtől és még pár dologtól.
2018. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg keves, de probaido alatt meg keresgelhetsz jobbat.
2018. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdőként nincs ezzel gond.

Kezdőként Budapest vonzáskörzetében bruttó 230-cal kezdtem és örültem neki három évvel ezelőtt. Ma ennek már majdnem háromszorosát keresem prémiumokkal tűzdelve ugyanazon a helyen.

Szóval szerintem nem szabad telhetetlennek lenni. Jól teszed ha elfogadod, tapasztalj, szimatolj, hogy van-e előre lépési lehetőség, kereshetsz-e többet helyben. Ha nem, akkor más irányban is el kell kezdeni nézelődni és oda menni, ami érdekel és többet is fizetnek.

Szerencsés helyzetben vannak az országban maradt, életképes szaktudással rendelkező fiatalok azt gondolom.

2018. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2018. máj. 22. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!