Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nőként így mennyi...

Szerintetek nőként így mennyi esélyem van egy jobban fizető állásra?

Figyelt kérdés
Sajnos azt tapasztaltam,hogy a női munkák nagyon rosszul fizetnek.. eddig sosem volt a fizum több 110nél.. de ebből lehetetlenség megélni főleg a saját lábamon egyáltalán nem tudok ennyiből :/ a lakásra meg a rezsire gondolok, én nem tudnék egyedül megélni ebből. Érettségim van meg egy okj dajka szakmám, de ebben lehetetlenség elhelyezkedni itt a környéken meg úgy igazából nem is igazán vonz jelenleg. Angol nyelvtudásom nagyon alap csak ami a suliban rám tapadt. Nem tudom így mégis mihez lenne esélyem,mivel tudnék jobban keresni :/ elegem van a pénztelenségből, a nyomorgásból. Ha esetleg tudtok adni valami tippet h mihez kezdjek azt megköszönném. Külföldre nem szívesen mennék ki az ismeretlenbe úgy h nincs kint senkim és nem igazan tudok nyelvet se :/
2018. máj. 21. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj ki egy másik szakmát. Dajkaként csak kint lehetne jól keresni, de ahogy írtad az nem opció.
2018. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Keress egy rendes pasit és alapíts családot
2018. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de az nem női munka-férfi munka kérdése, hogy van egy teljesen piacképtelen végzettséged, amiért nem fizetnek meg. Szerintem olyan szakmát kellene tanulnod, amivel jobban el tudsz helyezkedni és emellett otthon nyelvet is tanulnod. A másik pedig, hogy amint lesz egy jobb szakmád és magabiztosabb nyelvtudásod, ne ragadj bele a komfortzónádba, hanem fontold meg a költözés lehetőségét is - nem kell egyből külföldre menni hozzá, elég egy nagyobb városba, ahol több a lehetőség.
2018. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nokent ugyanannyi eselyed van, mint ferfikent, gyakorlatilag akarmilyen “ferfimunkat” elvallalhatsz, ha az jobban fizet, mas kerdes, hogy akarod-e vagy sem. De a lehetoseged megvan ra. En inkabb ferfias munkahelyen dolgozom, de eleg sok noi kollegam van, es netto 200 korul keresek kezdokent, szakma es diploma nelkul. (Gimnaziumi erettsegim van.)
2018. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
3as vagyok és amit lehagytam az írásomból, azt tökéletesen megírta a 4. válaszoló. Én is "férfiszakmát" végzek nőként, már érettségivel is 200+ volt a kezdőfizetésem nettóban, azóta több, mint a négyszeresét viszem haza. Keményen megdolgoztam érte, de nem kapok kevesebbet ugyanazért a munkáért, mint a férfi kollégáim.
2018. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Mi neked a noi munka? A dajka? Hat nem csoda hogy nincs melod, ezzel utoljara a 20-as evekben mehettel volna biztos hazhoz dolgozni.
2018. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Női munka szerinted mégis mi? Ami pl nem hegesztő, szerelő vagy kömüves.. hanem amit egy nő is eltud végezni. Lehet te nőként ezt is megtudod csinálni de én nem tudok nehéz fizikai munkát elvégezni, ezért szeretném tudni mik azok a munkák amik jobban fizetnek, és mondjuk az érettségi elég hozzá. Mert pl a párom nagyon jól keres, de ő igazi férfi munkát végez. Én nőként akárhol voltam egyik női munka sem fizetett jól. Persze a férfiak többsége fizikai munkát végez azt fizessék is meg rendesen, na de azért egy női munkára is adhatnának többet. Mert 110az semmi. Legalább 160at szeretnék keresni de mondom sajnos női munkákban nem fizetnek ennyit. Most 2műszakban dolgozom könyebb fizikai munkát végzek és 110 et kapok... egy előző munkahelyemen a belemet kidolgoztam és csak 80ezer volt a fizum..
2018. máj. 21. 18:19
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Én nőként mérnök vagyok, nem fizikai munka, de azért az érettségi kevés hozzá, és nem fizet rosszul, csak bizonyítanom kellett, hogy nőként is képes vagyok rá, de kitartottam, és megérte. Mondjuk ha ilyesmihez nincs érzéked, akkor nem tudom. Érettségivel nem sok ötletem van. Esetleg még a fodrász, kozmetikus, gyógymasszőr lehet olyan, amivel jobban kereshetsz, és ha olyan helyen élsz, még kereslet is van rá.
2018. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Menj el Lidl-be, Aldiba eladónak. Szinte mindig keresnek embert mindenhova.
2018. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát felénk azért keresik a dajkákat és szerintem még nagyon telítettnek sem mondható ez a szakma, legalábbis, ha valóban jó dajkákról van szó. Anyukám is óvónő egy egyházi óvodában (ahol egyébként magasabb a fizetésük, szóval ezért is vonzó számukra) és úgy alakult, hogy több dajkájuk is egyszerre ment nyugdíjba, ezért pótolni kellett őket, de nem volt egyszerű. Sok jelentkező volt, de a nagy részük az siralmas volt...a többség azt hiszi, hogy annyi a feladatuk, hogy pl. megterítsenek, megkenjenek néhány szelet kenyeret, vigyenek wc papírt stb., a fennmaradó időben pedig lehet kávézni, beszélgetni és netezni, de ennél jóval többről van szó. Sokan rájönnek, hogy nem bírják fizikailag, idegileg (mert mindig van valami feladat és azért egész álló nap gyerekzsivajt hallgatni sem olyan egyszerű...) vagy éppenséggel egyáltalán nincsen semmi érzékük a gyerekekhez, legszívesebben rájuk sem néznének. Ezzel nem azt mondom, hogy nincsen igazad, mert van munka stb., csak lehetséges, hogy érdemes lenne jobban körülnézni, bár nyilván dajkaként nem fogsz meggazdagodni. Bár, ha nem foglalkoznál vele szívesen, akkor nem is biztos, hogy érdemes lenne belevágni.


Mást is kitanulhatsz, ha van valami ami érdekel. Ami ilyen női szakma és szerintem nem rossz, az pl. kozmetikus, körmös, masszőr, fodrász, de ehhez azért kell pénz, mert a tanfolyamok, a felszerelés stb. nem egy olcsó mulattság, főleg, hogy szerintem ennek csak akkor van érteleme, ha folyamatosan tanulsz és fejlődsz. Valamint ez is akkor éri meg igazán, ha vállalkozó vagy. Úgy hirtelen más nem jut eszembe, de mondjuk a nyelvtanulásra én még ráállnék a helyedben.

2018. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!