Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen azt mondják...

Ha egy munkahelyen azt mondják azért nem vesznek fel mert nem vagyok helybeli az diszkriminációnak számít?

Figyelt kérdés
Település mellet lakok de azt mondják nem vesznek fel mert nem vagyok helybeli, (10 km távolság) ez diszkriminációnak számít? Hol lehetne bejelenteni ezt?

2016. júl. 19. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha bejelented, akkor felvesznek?

Munkától függ. Lehet, hogy fontos, hogy hol laksz. Én dolgoztam olyan helyen, ahova akár éjjel is be kellett menni (műszaki dolgokat megjavítani azonnal). Így nyilván számított, hogy hol lakik az ember.

2016. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
annak és az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál lehet bejelentést tenni
2016. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Munkától függ. Lehet, hogy fontos, hogy hol laksz. Én dolgoztam olyan helyen, ahova akár éjjel is be kellett menni (műszaki dolgokat megjavítani azonnal)." 10 km kocsival 12 perc max
2016. júl. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3: A város határáig. Aztán még onnan 10-15 perc. Az már majdnem fél óra.

Városban meg beülsz az autóba vagy egy taxiba és 10 perc alatt ott vagy.

Mondom, a munkától függ. Itt fontos volt, hogy ne álljon le a gépezet hosszabb időre.

Egyébként meg, ha jelentkeznek 10-en egy állásra, a munkaadó szíve-joga eldönteni, hogy kit vesz fel. Nem a jelentkező dönti el, hogy ő e a legalkalmasabb.

2016. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bejelentem mert meguntam ezeket a munkahelyi diszkriminációkat és szívatásokat, valahol, valakinek el kell kezdeni kilépni a birka tömegből és én erre önkéntes jelentkező vagyok, beszereztem már hang/videó felvevő karórát, tanut meg bármikor tudok szerezni, személyes jogok sértése elenyésző. Amúgy ékszer boltba eladóként, viszont ezzen a településen minden második munkahelyen ez a feltétel.
2016. júl. 21. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
#4-1 erre van a karbantartás bent több műszakban
2016. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!