Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan álljak így munkába? 16L

Hogyan álljak így munkába? 16L

Figyelt kérdés
Nem tudtam melyik kategóriát válasszam, remélem jó helyre írom ezt ki. Először is ott kezdeném, hogy kiskorom óta szorongok az emberektől, a munkától, és a sulitól. Amikor be kell mennem az iskolába, reggelenként hányok, és ha bent vagyok 7 órát, az egész napot végig émelygem, és rosszul vagyok. Munkába kellett mennem egy napra (próbanap volt), na ott el is ájultam. Nem csak az emberektől vagyok rosszul, hanem magától a munkától, hogy csinálnom kell valamit. Szedek 1 éve gyógyszereket, szorongás ellenit, (rivotril, risperdal, stb), de nem használnak. Valahogyan eszembe jutott, hogy hogyan is élhetnék így tovább? Szüleim nem tarthatnak el, meg nem is várom el tőlük, munkahelyem sem lehet, mert egészségileg és lelkileg is tönkre megyek. Azt sem lehet feltételezni, hogy majd megszokom, mivel 10 éve járok suliba, és az egész 10 évemet úgy éltem le, hogy depressziós voltam, ha mennem kellett iskolába, és már 4 éve van, hogy minden hétköznap hányok. A sok stressztől felment a hormonszintem, így egy darabig nem is járhatok suliba, na meg úgyis nyáriszünet lesz. De munkába viszont ,,kötelező'' elmenni, amit nem tudom hogy fogok kibírni, attól félek, hogy egyszer csak megáll a szívem, úgy érzem nem bírom ezt. Mit tegyek? Még oké, hogy a szüleim támogatnak, de mi lesz később?
2018. jún. 1. 07:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szakemberhez kell fordulni
2018. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
5 éves korom óta járok pszichiáterhez meg pszichológushoz.
2018. jún. 1. 07:43
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Anyádéknak nem tűnt fel az elmúlt 10 évben, hogy ideggyenge vagy és szakemberhez kéne járni ahelyett, hogy 16 évesen gyógyszerezed magad?

Szerinted így 20 éves korodra mi marad belőled?

2018. jún. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa, az más. És, ennyi? Semmi nem segít, tiszta ideg vagy mindentől, semmi nem használ?
2018. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Mint írtam, szakemberhez.

Nem tűnik fel, hogy a jelenlegi nem segít?

2018. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Annyi helyen megjártam már, fogalmam sincs hova mehetnék, szüleim is tanácstalanok.
2018. jún. 1. 07:50
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

Azért vagy rosszul, mert eldöntötted, hogy rosszul leszel, és bele fogsz ebbe betegedni.

Itt tartunk, hogy a mai 16 évesek úgy tekintenek az iskolára és a munkára, hogy az valami BORZASZTÓ. Bele fogsz halni... Természetes szelekció.

Őszintén: bántott valaki a próbanapon? Gondolom nem. Túlélted? Igen.

Soha semmilyen gyógyszer vagy pszichiáter ezen nem fog segíteni, amíg te nem határozod el, hogy be fogsz menni, végigcsinálod, és minden rendben lesz.


Úgyhogy dönts! 16 éves korig vagy tanköteles. Azért felesleges a sulival stresszelni magad még két évig, hogy sose menj dolgozni. Bejelented otthon, hogy életképtelen fogyatékos vagy, aki élete végéig mások ellátására fog szorulni. Tartsanak el vagy dugjanak be valami zárt osztályra.


Ha nem tartod magad odavalónak, meg elkezdtél hüppögni, hogy neeem iiiis iiigaaaaz, nem vagy fogyatékos, akkor meg viselkedj is úgy! Első munkanapon mindenki izgul, mégse hal bele. De ha elhatározod előre, hogy hányni fogsz az idegtől, akkor az úgy is lesz.


Tudom, hogy 36 évesen ciki elkezdeni, hogy ezek a mai fiatalok, még bezzeg az én időmben, de tényleg...! Hogy lehet, hogy 20-30-50 éve nem volt minden harmadik kamasz idegbeteg a semmitől?

2018. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es, mindkét mamámnak ilyen baja volt. Őket akkoriban fel is mentették munka alól. Az egyik mamám 30 éves korában kapott igazolást a dokitól, hogy ne kelljen bemennie. Akkorra már becsavarodott, elhagyta magát, most 68 éves, és skizofrén lett.
2018. jún. 1. 07:56
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

#82%-os, te tényleg ilyen hülye vagy? Nem minden fejben dől el, tudod akármilyen hihetetlen számodra, de előfordulhat, hogy valaki ÖRÖKÖL egy betegséget, ami lehet mentális betegség is.


Nem biztos, hogy a kérdező is örökölte, de ha előtte már 2 felmenőjének is hasonló baja volt, akkor bizony megvan rá az esély.

2018. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is tök ilyen vagyok 28 éves férfi létemre, minden munkahelyemen azért mondtam fel eddig lényegében, mert idegileg nem bírtam elviselni az ottani embereket.

Nem tudom, hogy mit lehet ezzel tenni, de nekem a szorongástól már szívinfarktusom is volt és azóta folyamat görcsoldót szedek és magnéziumot. :(

2018. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!