Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem korrekt...

Ha a munkáltató nem korrekt velem ez feljogosít arra h én se legyek korrekt vele?

Figyelt kérdés

Ismerjük a bölcsességet amilyen az adj isten olyan a.....


Ha a munkáltató korrekt az emberrel cserébe elvárhatja hogy a munkavállaló is legyen az vele szemben.

De mi van akkor ha a munkáltató minden csak nem korrekt? Ha csal lop finoman szólva?

Ha eleve úgy kezd hogy felvesz 6 órába min bérbe és 8-10 óra a munka feketepénzzel?

És a fekete pén z az vagy jön vagy nem csúszik késik, csonkán jön, sehogy se jön, vitatja az óraszámot ledolgozol 10 órát és szerinte cska „8 volt az...“ és annyit fizet ki azt is késve-csúszva.

Szóval lop csal hazudik, nem korrekt.

Ez az egész felveti a kérdést ha ő így áll hozzám, én miért álljak másképp hozzá?

Kések lógok trehány munkát végzek „jóvanazúgy“ alapon, ha lehet megpattanok, szarok mindenre. Szóval nem vagyok korrekt. Miért lennék ő se az, ő is csal meglop, hát ott vágok vissza ahol tudok.

Ha hátat fordít a főnök már le is léptem pl.

Rendben van ez így? Mi mást tehetnék?


2018. jún. 5. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem simliznék, hanem keresnék másik állást, és esetleg munkaügyi pert indítanék a cég ellen, mikor már van atombiztos másik hely, ahova tuti 100%, hogy át tudok menni.
2018. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

demotiváló ez a fajta hozzáállás és ez a munkádon csattanhat


szerintem inkább válts

2018. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem maradnék én se. Ha "megegyezés" van, akkor azt kőkeményen be kellene tartania. De nem jó az, ha maradsz és csatába szállsz vele. "Ismerjük a bölcsességet":

akár a követ ütöd a tojáshoz, akár a tojást a kőhöz - mindig a tojás törik.

2018. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én évek óta így dolgozok ilyen feltételek mellett mert más nincs.

Ill lenne más de az anyagilag még szarabb lenne így marad ez a mostani szar.

2018. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem sok munkahelyem volt,de sehol nem kaptam annyi pénzt amire azt mondtam volna hogy na majd én korrekt leszek.Ezáltal csak a kiskapukat nézem mindig.Hogyan tudok ellógni munka előtt valamennyivel,hogyan tudok kilógni cigizni,hogyan tudok kevesebbet dolgozni,és még lehetne sorolni.Igaz én most fix fizetést kapok,erre mondja mindenki hogy na nem ártana korrektnek lenni azért,mégis minek ? 1 hónapra elég éppen hogy a pénzem,és még én aktiváljam magam ? Meg a nagy tökömet.Ha valami nem tetszik valakinek,be lehet állni dolgozni,értem ezt egy főnökre például.
2018. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor elvállaltad ezt a munkát, te is tudtad, hogy a pénz egy része "fekete" lesz. Mikor aláírtad a szerződést ezt elfogadtad. Ahogy azt is tudni kell, hogy egy ilyen szituban bizony a törvényi lehetőségek nem téged védenek. (nem tudod bizonyítani pontosan hány óra túlórád volt hiszen csak 6-ra vagy bejelentve, a fekete pénz akkor jön amikor a főnököd akarja, sőt ha azt mondja most nem adok, te semmivel nem tudod bizonyítani, hogy az jár neked stb...)


Ezek a dolgok a levegőben voltak amikor te elfogadtad ezt a munkát ilyen körülmények között. (mondhattál volna nemet)


A gond azzal, ha te "csakazértis" mentalitással slendriánul dolgozol, meglógsz a főnököd viszont simán kirúghat pláne ha tudja bizonyítani a hanyagságod. A bíróságon meg senkit nem fog érdekelni, hogy te csak azért csináltad mert ez a "visszavágás".

2018. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ezek a dolgok a levegőben voltak amikor te elfogadtad ezt a munkát ilyen körülmények között. (mondhattál volna nemet)"


Hát már bocs de épp ez lenne a lényeg. Hogy igazából nincs választásom mert a munka kell így vagy elfogadom ilyennek vagy nemet mondok de akkor mehetek is haza.

De mivel most mondtam h a munka kell így mondhatok nemet? van választásom? Nincs.


Végül is a szakadék felett ágba kapaszkodó embernek is van választása. El is engedheti az ágat és akkor szörnyethal....

ööö... akkor van választása? Vagy vagy nincs? Na ez pont ilyen.

2018. jún. 5. 12:40
 8/11 A kérdező kommentje:

" meglógsz a főnököd viszont simán kirúghat pláne "


Elemi logika...

Az meg egy külön érdekes lenne, ha a papíron 6 órás munkaviszonnyal a főnök lógást akarna rám verni. Mit mondana adott esetben hogy elmentem haza 6 óra munka után és nem maradtam 8 óráig... és miért ne mentem volna elvégre 6 órás a szerződés...

a fagyi visszanyal.

2018. jún. 5. 12:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Napi munkaügyis kamu.

Ez a főnököd a folyton csumarészeg iskolaigazgató?

2018. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Napi munkaügyis kamu."


Ez a fórum lassan olyan mint a hajdani SZU titkosrendőrsége hogy minden gyanús neki.


A fent a kérdező által leírtakkal az a gond, hogy nagyon sokan vannak akik ilyen feltételek mellett dolgoznak.

Kamu nem kamu én pl évek óta így dolgozom. Minbér + a többi zsebbe és állandóan probléma van a fekete résszel.

Mégse hagyom ott mert kis település vagy ez van vagy a közmunka. Akkor inkább ez.

2018. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!