Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi hatóság OMMF...

A munkaügyi hatóság OMMF beszél le a munkáltató elleni bejelentésről mondván úgyis kirúgnak majd?

Figyelt kérdés

Bent jártam személyesen a teljes nevén Budapest Főváros Kormányhivatala Munkavédelmi és Munkaügyi Főosztály; Munkaügyi Ellenőrzési Osztály, Mv. és Mu. Hatósági és Behajtási Osztály könnyed nevű kis irodában.


Bejelentést kívántam volna tenni a munkáltatóm ellen aki komoly dokumentált bizonyítható jogsértést követ el a munkavállalói ellen menetrendszerűen hónapról hónapra (fizetések túlórák).

Azt mondták ott a munkaügyön hogy ha akarom felveszik a panaszom DE!!

arra számítsak hogy ha ez kiderül (és ki fog) hogy én bejelentettem az ügyet úgyis kirúgnak majd. Nem így mondták úgy fogalmaztak hogy „számíthatok a munkaviszonyom bizonytalanná válására..."

Ezt így bele a képembe.


Nem tettem végül bejelentést.

Nem durva hogy ezt így bele a képembe tolják? Ugyan voltaképp tudom hogy igazat mondtak de azért egy hatóságnak elismerni hogy adott esetben ha élek jogaimmal az végső soron rajtam csattan majd úgyis? Hiába van igazam igazolható bizonyítható na de kit küldenek el végül?


2018. ápr. 8. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Megjött a munkaügyis kamutroll. Mi újság? Esetleg most húsvét hétfőn nem hívott fel a főnököd részegen, négykézláb a munkahely elől, hogy miért nincs bent senki dolgozni? Vagy mém volt kollégád, aki a húsvétot megfejelte pár nap táppénzzel? :)
2018. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

A Rákosi-érában szép karriered lett volna.

A Fidesz-érában is számíthatsz ilyenre.

Ne feledd viszont, hogy a spiclit nem becsüli az sem, akinek súgnak, mert 'használat után eldobandó'!

2018. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A bejelentő személyét titokban tartják. Már csak ezért is kamu a kérdés. De majd trollunk mindjárt jön valami ellenteóriával.
2018. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

"A bejelentő személyét titokban tartják. „


Hol éltek ti....

A nagy szart.

Tapasztalat első kézből.

- Titokban tartják HA EZT KÜLÖN kéred. Ha nem akkor nem.

- De b***hatod a névtelenséget ha az ügy olyan hogy úgyis kiderül a vizsgálat jellegéből hogy ki volt a jelentő.


Gyakorlati ügy velem történt. KIs cégnél voltam melynek utazási támogatást kellett volna adnia (86%). Nem adott így feljelentettem.

De sajnos utólag kiderült hogy én voltam az egyetlen akinek nem adtak így hiába voltam névtelen azonal tudták ki dobta fel őket én meg repültem leépítésre hivatkozva.

2018. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Már megint az ilyen olyan hivatalos mese.


Kacsamesék, b@@szod.


Menj inkább a Tapsi Hapsi Hivatalba, THH.


Ezerszer el lett mondva, ha egy hely nem jó, papírokat add be, mész máshova.


Nekem is így lett normális munkahelyem, ha ezzel is lesz valami akkor megint dobok egy "na császtok"-at.


Amúgy is megjelensz egy ilyen hivatalba abból csak ökörködés lesz, rád néznek és böfögnek egyet, csak hülyét csinálsz magadból.

2018. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"zerszer el lett mondva, ha egy hely nem jó, papírokat add be, mész máshova. "


Valóban. Én meg már 1000x elmondtam, hogy hova mennék, vagy sehova se kellek, vagy ahova mégis kellenék az még ennél is szarabb oda meg én nem megyek. És ezzel a kör bezárult.

Most menjek el vmi gyárba 3 műszakba trógerkedni se éjjelem se nappalom se hétvégém nettó szarért húgyért?

nem megyek. Annál még ez is jobb.

Máshova meg nem kellek csak ilyen szar helyre.

Ezt kéne tűn felfogni nem túl bonyolult.

2018. ápr. 8. 13:06
 7/23 A kérdező kommentje:

"Amúgy is megjelensz egy ilyen hivatalba abból csak ökörködés lesz, rád néznek és böfögnek egyet, "


Sajnos igen. Ezt most már én is látom.

2018. ápr. 8. 13:07
 8/23 anonim ***** válasza:

"Valóban. Én meg már 1000x elmondtam, hogy hova mennék, vagy sehova se kellek, vagy ahova mégis kellenék az még ennél is szarabb oda meg én nem megyek. És ezzel a kör bezárult. "


Akkor mégis veled van a baj.


Hogy lehet hogy 1 évig kerestem és találtam olyan helyet ami elviselhető, nem 100.000 nettó a pénz ami vicc, és meg is kapom, stb.


Csak rajtad áll hogy keress normális munkahelyet, vagy nem tudom menj el pszichiáterhez és kezeltesd magad, mert ilyen mentalitással indiába fogsz halászni, vagy azt sem, mész Afrikába tehénsz@@rt szedni.


Hozd magad helyzetbe, mert ebből neked nem lesz semmi jó.


Ja amúgy nekem is lehet összedől a jelenlegi hely, akkor menni kell a következő helyre, egy munkahely sem életbiztosítás, stb.

2018. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"nem 100.000 nettó a pénz ami vicc,"


Én se annyit kapok nettó 120.

2018. ápr. 8. 13:17
 10/23 A kérdező kommentje:

"vagy nem tudom menj el pszichiáterhez és kezeltesd magad, "


Mert az ingyen van? Sok évvel ezelőtt 2005ben jártam pár hónapot pszichomókushoz, akkor 5000 ft volt /óra.

5000, 13 évvel ezelőtt 1 óra...

Most már nem tudnám fizetni.

De most már akkor se mennék ha inygen lenne mert szart se ért.

2018. ápr. 8. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!