Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 40 évesen merre tovább?

40 évesen merre tovább?

Figyelt kérdés

2015- ig dolgoztam, mint adminisztrátor, könyvelő végül mint főkönyvelő. Van egy mérlegképes könyvelő, egy bérügyintézői és egy TB ügyintézői végzettségem. 2015-ben megszűnt az akkori munkahelyem. Utána egy évig kerestem munkahelyet a szakmámban. Reméltem, hogy több, mint 10 éves tapasztalattal találok. Nem így lett. Pedig nyelvtudásom is van. Angol felsőfok, német középfok. Ezek után elkezdtem boltokba jelentkezni, mert a csapból is az folyt, hogy ott munkaerőhiány van. Hát lehet, hogy hiány van, én mégsem kellettem sehová. Gondolom, előnyben részesítik a ropogós huszonéveseket. Mivel elfogytak a tartalékaim, utána elmentem operátornak egy gyárba. Na arról kiderült, nem az én világom. Egészen eddig nem tudtam, hogy bármi baj lenne a munkatempómmal, soha sehol nem volt azzal baj. Itt igen. Egy év alatt három helyről rúgtak ki. Az ok mindenhol ugyanaz, nem vagyok elég gyors.

Most itt tartok. Fogalmam nincs, hogyan tovább. Külföldre nem tudok menni, mert van egy 75 éves ápolásra szoruló anyám, akinek én vagyok az egyetlen élő rokona. Nem fogom egyedül hagyni, ápolóra pedig nincs pénzem. Gondoltam más szakmákra, férfias szakmákra is, de elég behatároltak a lehetőségeim. Az olyan szakmák, mint pl. hegesztő szintén gyári munka, valószínűleg ott sem lennék elég gyors. A másik kategória az asztalos, villanyszerelő, stb. autóigényes, én pedig nem kaphatok jogosítványt. Szerintetek van bármi lehetőségem arra, hogy elkerüljem a hajléktalanná válást?



2018. jún. 6. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Például a testvérem otthon dolgozik könyvelőként, vállalkozóknak csinálja meg az adóbevallását. Ezt simán tudnád te is csinálni otthon és újat sem kell tanulnod hozzá.

50 évesen hasonló cipőben jártam mint te. És az otthoni szabadon végezhető tevékenységekben láttam meg a megoldást, például a megörökölt szülői háznál méhészet vagy gyümölcstermesztés. És annyira megtetszett a szabad élet hogy ha még egyszer kezdhetném az életem akkor nem hogy mérnöki diplomával de lehet hogy még érettségi letételével sem fárasztanám magam. Pedig kitűnő tanuló voltam. Stadler József 6 elemis juhászként szintén rájöhetett arra hogy a sikerhez és gazdagsághoz vezető utat nem szórják a pór nép elé a közoktatásban. Azt csak otthon lehet megtanulni ingyen.

Az otthon dolgozó testvérem sem vállana még külföldön sem munkát, idehaza meg pláne nem. Hogy miért? Mert a saját otthonában nagyságrendekkel sikeresebb ahol a maga ura.

A helyedben az otthoni könyvelésnek néznék utána. Nem értek a könyveléshez de ahhoz igen hogy otthon a szabad életben a jövő.

2018. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ennek utánanézek. Bár nem tudom mennyi esélyem van egy 6 ezres városban, ahol van 4 könyvelő iroda, és egymással versengenek az ügyfelekért. Voltam náluk munkaügybe, de sehol sem akartam felvenni még egy embert, mert nem volt rá szükség. De egy próbát megér.


Sajnos az otthoni gyümölcs és egyéb termesztés nem opció a negyediken. De ezt nem tudhattad.

2018. jún. 6. 09:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem hogy a testvérem nem alkalmazottként könyvel otthon hanem vállalkozóként. Bár nem vagyok büszke rá, de nem zavarja őt a konkurrencia mert a vállalkozók mindig neki adják a munkát mert az ő képén van a legvastagabb bőr ahhoz hogy az államot a legjobban átverje a vállalkozókkal történő összejátszással, az adó eltitkolással. Ahogy mondtam nem örülök neki (sőt hányingerem van tőle) de ma ilyen korrupt országban élünk ezek szerint.
2018. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy az én képemen nem elég vastag a bőr ehhez, de lehet, muszáj lesz megvastagítani.
2018. jún. 6. 09:25
 5/15 anonim ***** válasza:

El kell menni a 6 ezres város határán tul...

Biztosan van nagyobb város a közelben, ahova ingázhatsz

2018. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Van Veszprém. Ott kerestem 1 éven keresztül és ott nem találtam semmit.
2018. jún. 6. 10:16
 7/15 A kérdező kommentje:
Amúgy előtte is oda ingáztam több, mint 10 éven keresztül. De ott már nincs semmi.
2018. jún. 6. 10:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Könyvelőként azért elég sok cég életébe beleláthattál. Amelyik tetszett, azokat keresd fel irodai munkalehetőségért!


Vagy szerintem az is opció lehet, ha felkapod a mamát, és viszed magaddal oda, ahol a munka van.

2018. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az első ötletedet sajnos már kilőttem, még a gyári munka előtt. Sajnos nem tudtak állást adni, mert pont azért ment csődbe az én munkahelyem is, mert már nem adtak megbízást nekünk. Ilyen helyekre nem kellenek plusz munkaerők.


A második jó lehetőség, de van Budapesten kívül manapság normális munka? Mert oda nincs elég anyagi fedezetünk, még akkor sem, ha mindent pénzzé teszünk. Vagy külföldre gondoltál?

2018. jún. 6. 11:00
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
szexmunka?
2018. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!