Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Romokban az életem,23 évesen....

Romokban az életem,23 évesen. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sose voltam valami fényes tanuló,de azért mindig minden sikerült nagy nehezen. Aztán most,23 évesen megjött az eszem,illetve már tavaly is elkezdődött ott felül valami.

Szóval most,hogy rendbe akarom tenni az életemet,kiderült mégse sikerül... Egy kisvárosban élek,és minden vágyam innen kiszakadni,mert barátaim nincsenek,a szüleimmel nem jó a viszonyom. Egy nyamvadt érettségivel meg összeszerelni mehetnék a helyi gyárba.. Szóval jelentkeztem ingyenes szakképzésre Budapestre. Mindent elintéztem,beiratkoztam,szállást intéztem,és miegymás. Kiderült,hogy későn iratkoztam be,konkrétan 1 héttel később,és addigra már csak fizetősre vettek fel mert elfogytak a helyek. Így havi 20 rugó lesz a képzés. De közben a kaja 30 rongy körül lenne,albérlet is 35 körül BKV bérlet 3500 meg hát azért néha egy-két sör is jól esne.. ( félévente kb..)tisztálkodási szerek havi 1500-2000.

Na most itthonról kb havi 70-ezer forintot kapnék,és el kell majd mennem dolgozni. Amivel semmi gond,nem büdös a munka,csak félek nem találok hosszútávú diákmelót Pesten,és az is kérdéses,hogy tudok e majd félrerakni. Mivel ennyi idős korban azért azt is illik már.

De úgyérzem akárhogy számolgatom a pénzem,nem fogok kijönni belőle,és egyre elkeseredettebb vagyok,hogy esetleg még egy évet itt kell dekkolnom ebben a városban. És nem tudom,mi lenne a megfelelő megoldás. Úgyérzem egy életképtelen csődtömeg vagyok,akinek abból állnak a napjai,hogy számolgatja a lóvét,hol tud ezen-azon lefaragni,és szidja a múltját,hogy nem ment innen előbb,meg amikor lehetett tanulni nem tanult. Persze tanulni bármikor lehet,és nem vagyok semmivel elkésve,de annyira ki akarok ebből a kisvárosból,mert úgy érzem megfulladok a magánytól. Tanácsok,mit lehetne tenni ? Hogy tudnám ezt a helyzetet pozitívabban felfogni ?


23/f


2016. júl. 18. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az egyetlen, aki keson tert eszhez. Nincs ezzel semmi baj. Ne szidd magad, nem kestel le semmirol.


A melodiak szerintem a legjobb kozvetito. Persze ezt pesti viszonylatban mondom. Nem tudom, hol tanulsz es ott mi a helyzet.

Melot mindig fogsz kapni csak a nyakukra kell jarnod. Minden heten szemelyesen bemenni es melot kerni. Ha hivnak, ha nem. Be kell menni.


Hivd fel a varos osszes szakkepzo iskolajat, hatha valahol van meg tamogatott hely. Ha nincs, hat igy jartal. Nem hiszem, hogy sporolni fogsz tudni, legalabbis nem sokat.


De ez nem baj. Van ez igy.


Ha nagyon akarsz penzt keresni kimehetsz kulfoldre dolgozni. Egy ismerosom 22-32 eves koraig recepcioskent melozott Angliaban, utana itthon elvegzett egy okj-t es most panaszkezelokent dolgozik, amivel jol keres. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tenyleg nem vagy lecsuszva semmirol.


Fel a fejjel!

2016. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, fix diákmunkát találsz. worklandbe a láng kftnél. én is ott dolgozom mint diák másfél éve.:D Metróval könnyen megközelithető.
2016. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Akármennyire is fáj,fogösszeszorítva kihúznám ezt az 1 évet a gyárban. Nekem nem lenne mindegy az a plusz 20.000 kiadás havonta a sulira. Jövőre meg időben szedd össze magad a jelentkezéshez.
2016. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Rendszerbeli életed hivod életnek? Nagyon sajnállak. Sok sikert.
2016. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész Pestre és beiratkozol valami diákszövetkezethez, ami hosszútávú munkát kínál, akkor kb. 80-90 ezer között tudsz keresni havonta. De úgy, hogy kb. minden nap dolgozol és akkor suliba nem jársz, ami nem biztos, hogy kifizetődő. Tehát inkább számolj a felével, olyan 45 ezerrel. Az albérletet, azt szerintem nagyon olcsóra számolod. Kétlem, hogy rezsivel együtt kijönnél 35 ezerből. De ezt nem tudom. Minden esetre jó viszonyítás az, hogy szegeden kb. 20ezer egy szoba, rezsivel együtt olyan 30. Esetleg elmész szórakozni, mert mondjuk jó fejek lesznek a társaid, akkor még arra is kell költeni. Szűkösen, de kijöhetsz. Én most úgy számoltam itt fejben, hogy kb. 120000 ezred lesz havonta. Félre rakni nem fogsz tudni sokat, sőt szerintem semmit. De mondom ez attól függ, hogy ugye mennyit fogsz dolgozni. Az otthonról kapott 70 mellé mennyit tudsz te magad hozzá tenni. Lehetőségeid biztos lesznek, Pest az nagy város. Nem véletlen mennek oda olyan sokan.

Esetleg tehetnél olyat, hogy elmész a helyi gyárba dolgozni egy évet. Ha van éjszakás műszak, akkor jól fogsz keresni és tudsz félre rakni és utána menni suliba. És akkor talán még támogatottról sem csúszol le.

Pozitívum ebben a helyzetben nagyon nincs. Amikor az embernek a pénzét kell számolgatnia, hogy mire lesz elég, meg mire nem, hát az minden csak nem pozitív helyzet.

2016. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Figyu nem tudom mit szeretnél tanulni, viszont egy szakmát több suliban is lehet. Én egy nappal a jelentkezesi határidő után találtam a sulira, de el tudtam intézni. Voltál bent személyesen?

Vagy mondom próbáld meg másik suliban. Hátha ott a határidő nem ennyire szűk.

A sztoridat elmondtad ott? Lehet, hogy megesik a szívük 😉

2016. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a havi 30 ételre lehet kevés lesz:(
2016. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom milyen ez
2018. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!