Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Véletlen károkozás a munkahely...

Véletlen károkozás a munkahelyen-ki kell fizetni?

Figyelt kérdés

Üdv!

A következő a sztori: egy raktárban dolgozom. Árut vettek át, több raklapnyit. Beállítottak segíteni. Új kolléga van, ő már elkezdte átvenni, pakolni a megszámolt termékeket egy másik raklapra, egy olyan másik kollégával, aki a héten volt utoljára. Tele volt már a raklap, szóltam neki, vigyázzunk, mert le fog dőlni, kezdjünk újat. Nem, hiszen a többi se dőlt le. Jó. Én pipáltam a listát, ő pakolt tovább. Erre megtörtént a baj: hozzá sem ért senki, és a torony teteje ledőlt. Az áru egy része megsérült, az értéke kb. 100 ezer ft.

A főnök összeíratta velünk a listát, kifaggatott minket, hogyan történt. Az a gond, hogy engem is felelősségre vont ő is, meg a kollégák is, többes szám második személyben beszélnek / "nálaTOK dőlt le, levarázsoltáTOK az árut a földre", stb. /. Pedig nem én pakoltam, és nem hallgatott rám a munkatárs.

Velem is kifizettethetik a kárt? Kérdeztem a többieket, nincs válasz a részükről.

Történt már mással is hasonló eset?


2018. jún. 24. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez csak a főnök jóindulatán múlik. Nálunk ki szokták fizettetni. Nem is levonni a bérből, hanem kp-ban be kell vinni. Remélem megúszod, mert azért 100 ezer az rengeteg pénz.
2018. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, mivel egyrészt te voltál a tapasztalt dolgozó, másrészt ugyan észrevetted, hogy le fog dölni, de nem tettél semmit.

Vagy ragaszkodsz ahhoz, hogy ne rakjanak rá többet, vagy ha nem halgatnak rád,akkor szólsz egy felettesnek - és etttöl kezdve te már nem vagy benne a felelöségben, de így, hogy nem tettél semmit, igen.

2018. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, kifizettik.

Te viszont már most közöld a kollégával, hogy mivel ő volt az, aki miatt ez történt, ő fogja ezt fizetni.

2018. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Ácsi. A tapasztalt kolléga is ott volt végig? Ő nem szólt semmit?
2018. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Fizettessék is ki. Te vagy a tapasztalt munkaerő, tenned kellett volna érte, hogy ne dőljön le a torony. Tanulópénz, de majd legközelebb jobban vigyáztok, ha a 100ezer forint több részre oszlik, még jól is jártok.

Bárcsak minden károkozást így lehetne rendezni.

2018. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Előző: Igen, szóltam. De jött-ment a közelben más, tapasztaltabb kolléga is. Egyik se szólt. Se aznap, se korábban.
2018. jún. 24. 11:56
 7/12 A kérdező kommentje:

"Tanulópénz".

Igen, legközelebb megyek mószerolni a főnöknek, hogy ne sodródjak én is is bajba.

Nem kedvelik egyébként az új kollégát, és lehet, hogy engem is ki akarnak golyózni. Mindenki szeme csukva volt, napokig, csak mi ketten lettünk elővéve.

Rosszkor voltam rossz helyen, és nem vagyok elég erős jellem. Farkastörvények uralkodnak manapság, csak még mindig nehezemre esik az ilyen közegben "úsznom".

2018. jún. 24. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:

"Igen, legközelebb megyek mószerolni a főnöknek, hogy ne sodródjak én is is bajba."


Ez nem "mószerolás", hanem károkozás megakadályozása!


"Nem kedvelik egyébként az új kollégát, és lehet, hogy engem is ki akarnak golyózni. Mindenki szeme csukva volt, napokig, csak mi ketten lettünk elővéve."


Mivel TI KETTEN csináltatok kárt, ezért kit kellene szerinted elövenni, ha nem benneteket?


"Rosszkor voltam rossz helyen, és nem vagyok elég erős jellem. Farkastörvények uralkodnak manapság, csak még mindig nehezemre esik az ilyen közegben "úsznom"."


Nem rosszkor voltál rossz helyen, hanem nem normálisan dolgoztál. Nem "úszni" kell ilyen közegben, hanem rendesen végezni a munkát és nem arra játszani, hogy hátha a kolléga fog ráfizetni, ha baj van, te meg csak mosod a kezedet, hogy nem tehetsz róla!

2018. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Möszerolásban is van valami... szerintem a fer dolog úgy lenne az ilyen esetben hogy a kollegának szólsz, de mondod hogyha nem figyel oda jelezned kell a főnöknek. Kedvesen, nem fenyegetőzve. De ha tényleg ez van akkor jelzed.


Persze utólag könnyű okoskodni. Ismerve magamat én is ugyan így jártam volna mint te. Rossz helyzet nagyon.

2018. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Ez a kifizettetés egy jó nagy hülyeség. Mert mi van, ha a kárösszeg meghaladja a havi fizetést? Akkor egy hónapig ingyen dolgozom?

Az meg a legpatkányabb főnöki gondolkodásmódok egyike, hogy csapatmunkánál úgy nézik a dolgozókat, mintha egyetlen személy lennének. Erről én is tettem már fel itt kérdést. Ha a kollégám b*sz el valamit, az hadd ne legyen már az én felelősségem is.

2018. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!