Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek, hogy az állás, amire...

Félek, hogy az állás, amire jelentkeztem csak kamu és történhet velem valami rossz az állásinterjú alatt. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az állás szerintem magasabb végzettséget igényel, de itt csak szakmai érettségit kérnek.

A fizetés kimagaslóan magas. A cég külföldi. A munkakölcsönző/"munkaerőnyujtó" a munkahelytől 300kmre lakik. Az állásinterjúra a munkaerőkölcsönző és a szomszédos országok egyikéből való "HR képviselő" is ideutazna. A cég nevét, címét nem tudom, mert nem mondták meg.

Ez reális? Jogosak a félelmeim?



2018. jún. 26. 11:33
 1/10 acelsziv ***** válasza:
66%

Ilyenre már el sem mennék. Egyszer voltam közvetítőnél. Kiküldtek egy címre, hogy keressem ott Kiss Pistát. Cégnevet nem mondtak. Megnéztem és egy ipari park volt 1000 céggel. Itt vajon hány Kiss Pista lehet? El sem mentem.

És, hogy mennyire vették a dolgot komolyan senki nem hívott, hogy miért nem mentem el.

2018. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Ez csak rossz érzés.

Nem egyedül lesz az elbeszélgetésen.

De ha ennyire tart,nincs ráérő hozzátartozó aki elkisérheti?

("Megesz a török" ,ismerős... Nő vagyok,török származású úrral volt állásinterjúm,halálosan rettegtem.Rá jött,közölte ő csak az interjút vezeti,nem ő lesz a főnök.Felvettek.Siker volt.Fél évet dolgoztam ott,magyar-török kollegákkal,szerződéssel,sose volt gond.Esetleg nyelvi korlátok,a nyelvet képtelen voltam megérteni,vagy megtanulni,nem bántam a munkát.)

2018. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Annyiból reális, hogy könnyen lehet, hogy hiába utazol oda.

Ha nem konkrétan abban a városban/országrészben akarsz lakni, akkor 300km-re ne menj el állásinterjúra.

De ha 3 km-re laknál tőle, biztatnálak, hogy menj el, nincs vesztenivalód.

2018. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, bocsi, nem írtam értelmesen.

Ők utaznak az én lakhelyemre, itt can az a cég, de nem tudják a közvetítők hogy mekyik az.

2018. jún. 26. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól félsz, hogy egyenesen az interjúhelyszínről eladnak prostinak vagy rabszolgának? :) Szerintem keress rá google utcanézőn, hogy milyen hely!
2018. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na várj, akkor pontosítsunk: Hova kell menned az állásinterjúra? Hol lenne a munka?
2018. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik cég. Nem tudtak nekem ilyen infót mondani. Csak azt tudom mivel kellene foglalkoznom, mennyi lenne a fizu.
2018. jún. 26. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:
De helyileg hol lenne az interjú és a munka? Ott, ahol laksz, vagy utazni kellene?
2018. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem csak annyi, hogy valami ügynöki munka lesz.
2018. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én lakhelyemtől nem messze van a cég, ők jönnek ide az állásinterjúra. A cég nevét, címét nem tudom, csak azt hogy mivel kell foglalkoznom és mennyi lesz a fizetés, meg hogy külföldi illetőségű a cég.
2018. jún. 26. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!