Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákszövetkezetek tényleg...

Diákszövetkezetek tényleg átvernek mindenkit?

Figyelt kérdés
telefonálnak , h mikor mehetek és 1 hónapot fognak csak alkalmazni , illetve egyéb mással is átvernek , azt hallottam , remélem nem.. Hogy van ez , és miként?

2018. júl. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Diákszövetkezetből van kismillió egy cég. Mindenhol más emberekkel. Addig fognak alkalmazni amíg szűkség van a munkádra. Ebbe mi a nagy dolog. Ha epret kell szedni, és egy hónap múlva el fogy az ember, akkor nyilván addig alkalmaznak arra a munkára...


Én mikor diákként dolgoztam, korrektek voltak.

2018. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Ki kell tapasztalni, van ilyen is, olyan is. 7 évig éltem diákmunkából, így vagy 5 diákszövetkezetnek dolgoztam. Volt ahol nem akartak kifizetni, volt ahol elküldtek x helyre de nem oda kellett volna menni hanem a másik telephelyre, volt ahol rossz címet adtak meg és egy bezárt, lerobbant gyárépületnél lyukadtam ki, volt ahol elfelejtettek szólni hogy menni kell és ahol elfelejtettek szólni hogy nem kell menni, illetve a kedvencem ahol a szervező csajnak mínuszban volt az IQ-ja. Olyanokat csinált, hogy felhív hogy tudnék-e menni holnap? Mondom nem mert már be vagyok írva x helyre. Visszakérdez: akkor nem tudsz jönni? Ugyanez a csaj hív hogy nem-e tudnék egy órán belül bemenni mert sürgős. Mondom hogy nem mert a vonaton vagyok, utazok haza a szüleimhez. Erre megkérdezi hogy és nem tudsz visszafordulni? :D szóval vannak ilyenek igen, de volt 2 olyan hely az 5-ből ahol maximálisan korrekten csináltak mindent. A lényeg hogy bármi eltérést tapasztalsz a fizetésben vagy a kiutalás idejében vagy bármiben, azonnal jelezd és ha nem tetszik, akkor nyugodtan hagyd ott a fenébe és menj másikhoz.
2018. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

amikor csatlakoztam diákszövetséghez, kellett regisztrációs díjat fizetnem, aztán engem mindig alkalmaztak, amikor akartam menni, engem se anyagilag, se máshogy nem vertek át, mindig kifizetésre került a szerződésben meghatározott óradíjam.

persze vannak negatív példák is, országos szintű diákszövetséghez kell menni, nem ilyen kis helyi valamihez, akinek se kapcsolata, csak pénzt húz le

2018. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Diákszövetkezettől függ. Nekem 2-3 szövetkezettel negatív tapasztalataim vannak:

- nem figyelnek oda, mire jelentkeztél, és felhívnak azzal, hogy megkapták a pályázatom egy tök másik munkára, mint amire jelentkeztem... vagy az is lehet, hogy sunyi módon bepróbálkoztak ezzel a kamuval, hátha igent mondok egy szarabb melóra

- össze-vissza variálnak az adott munkával kapcsolatban, és amikor eleged van a bizonytalanságból és azt mondod, hogy így már nem vállalod, hogy 4 e-mailben változtatta meg, hogy biztos-e az x-ei kezdés és az óraszám, akkor ő van felháborodva, hogy mekkora szar ember vagyok és mi a munkamorálom

direkt megírom, milyen munkák nem érdekelnek, erre csak azzal bombáznak. Személyesen is elmondtam, írásba is adtam az oldalon, b...ki, hogy mivel nincs autóm, ezért NEM akarok éjszakai műszakban dolgozni, mert nem érné meg úgy hazamenni BKV-val... erre folyton ilyenekkel kerestek és fel voltak háborodva, hogy nem vállalom


Ezek közül 2 olyan himihumi cég volt, hogy már nem is emlékszem a nevükre, és nem lennék meglepődve, ha nem működnének már (ez olyan 7-8 éve volt aktuális nálam). Ami megdöbbentett, az az Universitas volt, mert az ugye egy jobb nevű cég...


De pl. a Márton Áronban tök korrektek voltak velem egész végig.

2018. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!