Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 11 éves gyerek mellett dolgozni?

11 éves gyerek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ti hogy látjátok ezt a helyztetet. Anyám már 12 éve munkanélküli, mert szerinte majd csak akkor tud dolgozni menni, ha a testvérem nagyobb lesz.

Apám eltartja a családot, de cserébe rengeteget dolgozik és teljesen kimerült.


Anyámnak közben felajánlottak többféle állást is, de egyik sem volt neki jó, mert hogy akkor nincs ki hozza-vigye iskolába a testvéremet. Hozzáteszem, egy kis faluban élnek, az iskola az utcában van, egyenesen kell csak menni. Tesóm elég önálló, nem hülye, tehát én nem látom, miért ne tudna egyedül elmenni (pár perc séta).


Anyám panaszkodik, hogy nincs pénz, de a fent említett okokra hivatkozva nem megy el dolgozni.

Gondolom, 11 éves gyerek mellett azért más is elmegy dolgozni, nem? Ti hogy látjátok? Ti sem engednétek el egyedül az iskolába, vagy ez csak kifogás?



2018. júl. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs még gyerekem, de 12 évesen teljesen egyedül utaztam Budapesten napi 2-3 órákat, a külvárosból egy belvárosi gimnáziumba. Simán egyedül lehetett hagyni felügyelet nélkül néhány órára. 11 éves gyerek azért nem olyan kicsi, hogy ne tudjon párszáz métert sétálni önállóan az iskoláig egy kis faluban. Szerintem ez inkább csak a kifogás anyuka részéről, akinek kényelmes, hogy az elmúlt években nem kellett dolgozni.
2018. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó kifogás sosem rossz. Neki van egy (szerinte) jól védhető érve arra, hogy miért nem megy el dolgozni, így nem kell feladnia a vélhetően kényelmes életét. Ha nem lenne neki így jó, nem csinálná már 12 éve. Nem láblógatás az "otthon ülő" anyukák élete sem, de legalább a munkával nem kell összeegyeztetni a többit. 11 éves gyerek mellett egyébként lehet dolgozni, sőt, kisebb mellett is. De ha nem akar az ember, úgyis megtalálja rá az okot, hogy miért ne dolgozzon.
2018. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyád lusta. Én dolgozó szülők mellett nőttem fel, és nem volt segítség, mégis megoldották, tesóm és én is mentünk 3 évesen oviba, anyánk meg vissza dolgozni.
2018. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, hát igen. Én első osztályban is egyedül mentem iskolába, mellesleg én nem a faluba jártam, hanem a mellette lévő városba és mindennap oda-vissza buszoztam. Amíg nem jöttek haza anyámék, megírtam a leckét.

Anyám erre azt mondja, hogy én más voltam, én komolyabb gyerek voltam, de a testvérem még nagyon játékos.

2018. júl. 2. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mások 6 hónapos! gyerek mellett dolgozni kényszerülnek. Az is egy extrém eset sajnos, de az anyukádé is. Meddig akár otthon lenni? Amíg tesód középiskolás lesz? Vagy oda is el kíséri majd? Tesód hogy látja ezt az egészet? Talán neki kéne leállítani anyukádat. Plusz, ha vissza is menne dolgozni, nagy hátránnyal fog indulni 12+ év kihagyás után, ha olyan a munkája. Nagyszülők élnek még? Rájuk tudtok számítani, ha vigyázni kell rátok? Elég rossz kifogás ez, furcsa, hogy mindenki ráhagyja.
2018. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tesómnak ez természetes, hiszen ebben nőtt fel. Még mondta is egyszer, mikor megkérdezték tőle, hogy mi akar lenni, ha nagy lesz, hogy "anyuka". -.-'


Nagyszülők távol élnek, így nem tudják iskolába vinni testvéremet.

Igazából az a legnagyobb probléma, hogy anyám kikészít engem is a viselkedésével, mert folyamatosan sajnáltatja magát, hogy neki milyen rossz, mert nincs munkája, nekem bezzeg milyen jó. Miközben ő is elmehetne szerintem, de folyamatosan előveszi a gyerek kártyát és kötelező sajnálni érte.

2018. júl. 3. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz a vicc, amikor majd már neked is gyereked lesz, visszamész dolgozni, anyukád meg még mindig otthon lesz tesódra hivatkozva. Hidd el, ez a mentalitás később se lesz más. Akkor meg majd azt mondja, hogy ennyi idősen már nem bírja úgy, mint fiatalon. Aztán meg majd amiatt panaszkodik, hogy nyugdíjat is csak 30 ezret kap, mert nem dolgozott elég évet hozzá. Egyébként ilyen esetben a 3. gyereket szokták bevállalni, hogy főállású anyukák lehessenek 3 18 év alattival.

De hidd el, ha beüt tesódnál a kamaszkor, hipp-hopp ciki lesz a barátai előtt, hogy még anyuka kísérleti, és le fogja rázni magáról ezt a plusz figyelmet.

2018. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesódnak nehéz lesz anyátokat levakarni magáról, amikor már a haverokkal akar lógni vagy pasizni akar.
2018. júl. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen nők fognak kígyót-békát összehordani ha majd megcsalják vagy elhagyják ezért. Bocs.
2018. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tizenegy évesen már simán otthon hagytak minket egyedül nyári szünetben is. Szintén kis falu, ki volt készítve a pénz az asztalra, ha felkeltünk, megreggeliztünk, el kellett menni a boltba, megcsinálni egy pár dolgot otthon (nem dolgoztattak minket halálra, csak pl. el kellett mosogatnunk egyik nap, felmosni a konyhát másik nap), délben elmentünk mamához megebédelni, a maradék időben játszottunk otthon a kutyával, vagy egymással, ha el akartunk menni valahová (haverokkal focizni, vagy kimenni a strandra), akkor vagy mamának kellett szólni, vagy valamelyik szülőt felhívni a munkahelyén, és engedélyt kérni. Egyszer történt csak baleset, de az akkor is megtörtént volna, ha a szüleink otthon vannak.

Iskolaidőben is egyedül mentünk felső tagozatban már suliba, ráadásul egy másik kisvárosban volt az általános iskola, ahová be kellett vonatozni. A többi gyerek is így járt, sajnáltuk azt, akit a szülei kocsival hurcoltak, mert mindig nagy buli ment a vonaton, és ők abból kimaradtak (meg mikor késett a vonat, akkor mi ugye nem voltunk ott az első órán ;) )

Anyukád tipikus mártír.

2018. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!