Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen nehezek a gyári...

Miért ilyen nehezek a gyári betanitott munkák manapság?

Figyelt kérdés
Nem tudom felétek hogy van de itt a gyárakban a betanitott munkasnak nem csak egy valamit hanem sok mindent kell csinálni. Nagyon jo kézügyesség es nagyon nagy odafogyeles kell ezekhez a munkákhoz. Több gyárban is voltam es nem feleltem meg. Most mi a szart csináljak?? Minden reményem elszállt csak az ilyen munkakban bíztam.

2018. júl. 10. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Embereld meg magad és tessék megcsinálni amit kell.

Senki sem az anyja hasában lesz gyári munkás, meg semmilyen munka nem megy csak úgy.

Mindent megkell meglehet tanulni.

Na persze akarat is kell hozzá.

2018. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha a 6 osztályt végzett cigánynak megy, és te nem tudod megtanulni, akkor inkább ásd el magad.
2018. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Más jellegű munkákat is nézzél.
2018. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát én diákmunkásként anno 10 perc alatt megtanultam és 30 perc után már végtelenül untam annyira egyszerű. És voltam legalább 6 különböző gyárban.
2018. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a betanított munkának olyannak kéne lenni, hogy az utcáról bemegy Berci, és meg tudja csinálni. A gyakorlatban ez ritkán van így. Sőt, a legtöbb munkahelyen minden éppenhogy működik, kézi vezérléssel, verejtékkel.


Oda kell tenni magad, meg gyakorolni. 3-4 hónap gyakorlat után mennek ezek a dolgok úgy, ahogy elvárható.

2018. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Keressél mást. Én egyszer voltam ilyen helyen, komoly fél órát bírtam. Nem embernek való és a fizu olyan, felkelni nem érdemes érte, nem hogy bejárni.

Kis ismeretség, egy fűkasza, láncfűrész és már is többet lehet keresni, mint napi 8 órában a soron görnyedni.

2018. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatalabb koromban építkezésen voltam segédmunkás.

Azt hittem, hogy nagy fa*za lesz, de a vállalkozó tőlem várta el, hogy betonozzak, építsek tetőszerkezetet, vakoljak, burkoljak, szemétből építsünk zsalutáblát, stb. És ha nem haladtunk elég gyorsan, akkor odajött és üvöltözött velünk, mintha állatok lennénk.

A faxom tele volt már vele, ott is hagytam a gecbe fél év után. Azt is el tudom képzelni, hogy a gyárakban mi lehet, hallottam már-ezt azt. Nem akarnak szerelőt hívni az amúgy is elcseszett, szar minőségű, öreg gépekhez, amik ezért mindig elromlanak és olyankor javítsa meg az alkalmazott.

2018. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is így van és ez abszolút érthető. Ma már egyszerűen nem lehet olyan gyárat építeni, amiben az "átkoshoz" hasonlóan 30-40 évig ugyanazon a gépsoron ugyanazt a műveletet ugyanúgy végzed. A mai gyártósorok sokkal rugalmasabbak, többféle terméket tudnak termelni és rövidebbek az átállási idők. Csak így maradhatnak életben, mert a szezonális keresletet másképp nem lehet követni.

Ebből adódik, hogy ma már a betanított biodroid nem csak egy helyen dolgozhat, hanem többféle soron többféle terméket gyárthat, többféle feladatkörben. Sőt, olyat is láttam már, hogy egy-egy munkacsoport a gyár több részlegén is bevethető volt: ha a fröccsöntőüzem épp nem ment teljes kapacitással, de a csomagolóban majd' megőrültek a pörgéstől, akkor átmentek oda és ott dolgoztak.

Ez így, leírva eléggé ijesztően hangzik, már-már azt hinnéd, hogy egy betanított munkásnak óriási tudás kell, hogy többféle munkafolyamatot is ismerjen, több helyen is helytálljon. De nem kell megijedni: a szalag melletti munkák nagyon apró lépésekre vannak lebontva, egy-egy munkahely feladatait egy betanított majom is el tudja végezni. Csak néhány kulcspozícióban kell szakképzett munkaerő.

2018. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Oda kell tenni magad, meg gyakorolni. 3-4 hónap gyakorlat után mennek ezek a dolgok úgy, ahogy elvárható."

ez szép és jó , de kb 1-2 heted van rá vagy repülsz..

2018. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!