Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki elmagyarázná ezt...

Valaki elmagyarázná ezt nekem? Mégis mi a francért kell ilyen sokat dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy lehet már 6kor elvárni, hogy az ember ott legyen nyári gyakorlaton és 1ig ott rohadjon. Nem arról van szó, hogy nem akarok dolgozni/kerülöm a munkát. Igaz nem szívesen, de dolgoznék, csak nem ennyit... Lehet hogy az a baj, hogy nem vagyok hozzászokva, ezt elismerem, de szerintem másnak is fájna a lába meg a háta 6 óra állás után, és folyton ugyanaz a monoton melo, mintha valami robot lennék. Mint kiderült rosszul emlékeztem és 1 órával előbb jöttem haza, de nem is bánom, testileg lelkileg teljesen lefárasztott ez az egész. Miért így találták ezt ki? Dolgozhatna 2x annyi ember fele annyi ideig és akkor több idő jutna olyan dolgokra amik jól is esnek, és nem hajnalban kéne munkába rohangálni mint valami zombi.
2018. júl. 16. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez csak rosszabb lesz, jobb ha most szolsz hozzá.

Van aki reggeltől estig bent van a munkahelyén az mit szóljon?

2018. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Szoksz*

Ez van. Aki nem gazdagnak születik annak robot élete lesz.

A munka ilyen. Sose lesz vége. A pénz meg kell,nem? A semmittevésért nem osztanak pénzt.

2018. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok. Csak szeretnék rájönni az okára. Miért kell robotnak nézni az embert?
2018. júl. 16. 12:50
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Az ember maga választja a munkáját. Én soha nem éreztem, hogy robot lennék még akkor sem amikor 24 órát húztam le egyben.
2018. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez a fogyasztói társadalom. Fent kell tartani a rendszert . Tudod, a robotnép tartja fent ezt az egészet. Cégrabszolgák vagyunk :) ők gazdagodnak,mi meg ugyanott maradunk azon a szinten. Ez van.

Ha van rá lehetőséged tanulj valami jó szakmát. Csinálj valami vállalkozást hátha bejön neked és akkor nem egy másik cég rabszolgája leszel.

2018. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Dolgozhatna 2x annyi ember, de fele annyi fizetesbol meddig jutna azokra a dolgokra is amik jol esnek?
2018. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tök mindegy mert sehogy se jó. Nem mindegy, hogy pénz nem jut rá, vagy időd nincs rá?
2018. júl. 16. 13:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy igazság :

Ha van pénzed akkor időd nincs,

Ha időd van akkor pénzed nincs.


Én örülnék ha valahol csak hat órában dolgozhatnék egy nap és még pénzem is lenne elég mellette :D de ilyen nincsen.

Vagy igen?hol? Ja hogy diákoknak van.

Felnőttként még többet fogsz dolgozni' de elárulnám azt is ,hogy a pénzed is majd be kell osztanod okosan. Szar világ ez, de valahogy élni kell és azt egyenlőre pénzen lehet. Vagy elfogadod vagy mindig stresszes leszel .

2018. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szóval jelenleg nyári gyakorlaton vagy. Tudtommal a kötelező gyakorlat csak néhány hét, barátnőmnek konkrétan 6 hét volt. Ha ennyire rossz, akkor arra gondolj, hogy nemsokára vége. Utána olyan munkát vállalsz el, amelyiktől nem fáj a lábad, vagy esetleg fél állásban is megpróbálhatod.

Persze, ilyenekre főleg akkor van módod, ha olyan szakmát/képesítést szerzel, hogy a piac megengedje.


Egyébként ha ugyanazt a munkamennyiséget kétszer annyi ember végzi, akkor a cég sokkal rosszabbul jár, mivel kétszer annyi ember után fizeti az adót és a járulékokat. Mellesleg kevés helyen lehet félállásból megélni, így nem jellemző, hogy mindenki tolongana érte.

2018. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak annyi a baj, hogy utalod amit csinalsz... ha nem utalnad, nem melonak hanem eletstilusnak (lifestyle) fognad fel, buszke lennel ra, sot mutogatnad masnak, hogy te ezt csinalod... amig nem ez van, TOREKEDJ arra, hogy ez legyen. Ha mar erre torekedsz es ez a melo vagy helyzet annak egyik foka, amit es ahova elszeretnel jutni, akkor meg NE NYAFOGJ! :) csak csinald! Deruvel!

Ne ugy halj majd meg, aki egesz eleteben utalta az eletet es a munkajat. Mert az nagyon gaz (nem nekem, neked)!

2018. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!