Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindig csak a munka lenne?

Mindig csak a munka lenne?

Figyelt kérdés

pár hónapja összeismerkedtem egy férfivel ő 28 éves én 26 N


a beszélgetésünk általában kérdezz felelek szinten megy vagy valami téma alapján

de ha én kérdezem tőle hogy,mi van vele mostanában mindig csak a munkáról mesél hogy mettől meddig van és ennyi itt ki is merült nála a dolog

érdekel hogy mit szokott csinálni hétvégén ha nincs munka kicsi beszéljen másról is de válasza akkor is az hogy dolgozik hazaér pihen


munkán kívűl hogyan érjem el hogy másról is beszéljen

hobbit érdeklődést kilőttem már arról már beszélt mivel lehetne még mert érdekelne a munkán kívüli élete


feltudnátok sorolni értelmes beszélgetős témákat ? normális válaszok érdekelnek


köszönöm



2018. júl. 18. 01:49
1 2
 1/15 Xyyz válasza:
70%

Nos, feltételezhető, hogy ennyi az élete. Nincs szabadidő tevékenysége... Vannak ilyen unalmas alakok. Felkel, elmegy dolgozni, és ennyi. Majd másnap újra...

Egyébként, nem tudom mi nem egyértelmű. Felteszed neki a következő kérdéseket: "Szabadidődben mivel foglalkozol? Zenét szeretsz hallgatni? Kerékpározás? Számítógépezés? Edzés? Szórakozóhelyek? Éttermek? Makettek? Elektronika?" Stb...

2018. júl. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárkivel összefutottam (nem párkapcsolat esetében hanem általánosságban) mindig a munka volt a témájuk. Az okát abban látom hogy itt a keleti blokkban még nem jött létre a nyugati demokrácia, például alacsonyabbak a bérek. Ezért foglalkozhatnak az emberek folyton a munkával. Annyi változást azért tapasztaltam az utóbbi időben, hogy az embereket (de nem mindenkit) már nem csak a munkahely foglalkoztatja hanem azért a nem alkalmazotti viszonyból való megélhetési módok is.

Az utóbbi években felkerestem a gyerekkori ismerőseimet. Hogy mi volt a témájuk? Természetesen a munka, meg az hogy ki mennyire lett alkoholista, valamint kit vitt már sírba az alkohol idő előtt. Tényleg nem volt ezen kívül más témájuk.

2018. júl. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Felteszed neki a következő kérdéseket: "Szabadidődben mivel foglalkozol? Zenét szeretsz hallgatni? Kerékpározás? Számítógépezés? Edzés? Szórakozóhelyek? Éttermek? Makettek? Elektronika?" Stb...


szabadidő megvolt :otthon van tv megy a foci még arról is kérdezősködtem ki a kedvenc csapata meg hogy rakott e tippmixet pedig semmien szinten nem követem se a vb se a focit utálom


zene néha meg hogy miket hallgat

nem jár el bringázni

szg nincs

és csak régen edzett boxolt most nincs ideje

étterembe nem jár

makett nincs se elektronika


ezeket a témákat kilüttük úgy 2 nap alatt


valami mást esetleg?

2018. júl. 18. 02:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinál semmit, de nincs ideje

Nézz utána egy új férfinek, ez selejtes

Rád sem lesz soha ideje, hidd el. Ha fejre állsz sem

Ne bántsd magad tovább ezzel az egyoldalú sz.arral. Gondolom ő sosem kérdezi, hogy hogy vagy, esetleg mi van veled

2018. júl. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ebből áll ki, nincs élete. soha nem fogod rávenni hogy másról beszéljen, képzeld el ha a felesége lennél egész nap ezt hallgathatnád hétvégén is meg minden nap. egyszerűen ne beszélj ilyen érdektelen unalmas gyökerekkel.
2018. júl. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ez felejtős.

Nagyon bejött egy férfi, aki szintén csak a munkájáról tudott beszélni, állítása szerint munkamániás.

Évekig (!) rágtam a fülét, hogy találkozzunk, de ő mindig csak dolgozott, ha nagy ritkán ráért volna az este 9-10 körül lett volna. Mindig a távolságra is hivatkozott, hogy messze lakok, 20 km-re tőle...

Kérdeztem én is miket szeret, mit csinál szabadidejében, hát ő akkor is dolgozik, túlórázik vagy a régi munkahelyén segít be. Sok sok éve nincs is senkije.

Állítása szerint nagyon bejöttem neki, mégse ért rá soha. Mikor lett komoly kapcsolatom, akkor persze elkezdett írkálni, hogy mekkora barom volt, nagyon irigy és nagyon bánja, és a barátomnak szó szerint a halálát kívánta.

2018. júl. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd! Ha már most leakadtok a beszélgetésben, akkor később se lesz jobb.
2018. júl. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretném kérdezni tőled, hogy írásban beszélgettek, vagy személyesen is így áll a helyzet?

Vannak nehezebben megnyíló emberek, akik ráadásul nem szeretik, ha folyton csak kérdeznek tőlük. Kérdések helyett megközelítheted úgy is, hogy mesélsz valamiről, majd a véleményét kéred az adott témáról, de ne személyeskedős legyen. Ha már véleménye sincs, azzal már tényleg nem lehet mit kezdeni.

Megismertem én is egy hasonló korút, és nagyon nehezen indult vele a beszélgetés. Féltem kettesben maradni vele társaságban, mert nem tudtam már mit mondjak neki és számomra kínos volt. Kiderült, hogy ő kedvel engem, és valószínűleg zavarban is volt, plusz alapból nem szereti a felszínes, közhelyes dolgokat. Én is megkedveltem őt, és elkezdtünk találkozgatni, de még akkor is megesett, hogy míg beszállt a kocsiba, és vittem valahova, egy szót sem szólt volna ha én meg nem szólalok. Tehát ez a "milyen napod volt" és egyebek nem hoztak eredményt. Mindig kellett valami inger menet közben amiből beszélgetés lett. Mára már oda jutottunk, hogy szinte egymás szavába vágunk, de ehhez kellett, hogy megnyíljon felém. Elmond olyan dolgokat, amit biztos nem mindenkinek mesél el. Persze ez csak azért működik, mert vele azért már történt egy s más az életében. Ha a te "barátod" élete eddig is ilyen egysíkú volt, akkor nem sok esély van rá, hogy valaha is ez jobb lesz.

2018. júl. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit OFF, de miért csak "beszélgettek". Miért nem találkoztok, miért nem szerveztek le közös programokat?
2018. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

El se hinnéd, hogy Magyarországon hány ilyen beteg, biorobot ember él, akiknek az egész élete kizárólag a munkáról szól.

A Fidesznek tökéletesek az ilyenek, mert nem kérdeznek, nem lázadnak, csak be kell őket állítani dolgozni és húzzák az igát reggeltől-estig. És kész, ennyi az életük, munkaalapú társadalom.

2018. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!