Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz lenne, ha mégis elfogadnám...

Gáz lenne, ha mégis elfogadnám ezt a fizetésemelést, hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a felmondási időm töltöm. A cég nem szeretne elengedni, kaptam egy kb nettó 50 ezres emelést. Hajlok felé, hogy elfogadom. A másik munkahelyemen , ahova mennék, nettó 50 ezerrel kapnék kevesebbet kezdésnek, majd 4 lépésben emelnék a bérem, de előtte 4-5 hónapig az alacsonyabb fizut kapnám.

A jelenlegi helyemen 2019 januárjában kapnék még egy nettó kb 15 ezres emelést.


Az új helyemen nem tudni, hogy az a 4 lépéses fizetésemelés hol áll meg összegben. Így elfogadnátok a mostani helyem 50 ezres ajánlatát?


A másik kérdésem az, hogy azt mondanám, hogy kevés a nettó 50, nettó 65 ezerért maradnék. Ha azt mondják, hogy annyit már nem tudnak adni, akkor mondanátok, hogy oké, elfogadom az 50 ezret? Nem lenne gáz?


Az még hozzá tartozik, hogy az új helyemen nem tudnék túlórát vállalni 4-5 hónapig. A jelenlegi helyemen igen. Havi szinten kb 25 órát vállalok, ezzel nettó 70-90 ezer körül kapok még pluszba.


Ha ezeket figyelembe veszem, akkor a nettó 50 ezres emelés plusz minimum 70 ezer túlórával 120 ezerrel kapnék kevesebbet 4-5 hónapig. Így minusz 600 ezrem lenne 5 hónap alatt.


A másik helyen nem fizetik ilyen jól a túlórákat.


Csak a pénzt nézzük. A körülmények kimagaslóak mind a két helyen.

Az új helyen egy fokkal könyebb dolgom lenne.


Ezek alapján hogy döntenétek?



2018. júl. 18. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a pénz számít, akkor miért merült fel benned egyáltalán, hogy elmész máshova???
2018. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Felmondási idö alatt egyetlen munkahely sem emeli a bért, hacsak nem írod alá, hogy mégis maradsz (hacsak nem idióták vannak a fönökségben).
2018. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most nagyon őszintén, nekünk honnan kéne tudnunk, hogy mennyi pénzből jössz ki évente?

Amúgy meg ha a pénzgyüjtés az életcélod, akkor érdemes a magasabb fizetést választani.

2018. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kései Sirató ***** válasza:
Ha a pénz az egyetlen szempont , ahogyan ezt írtad, én maradnék.
2018. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkéred a 65-öt, és nem tudnak annyit adni, utána már cink kapálózni, hogy ja mégis jó az 50, mert minden hiteledet elbukod előttük.
2018. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak nehogy két szék közzé ess.
2018. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50k nettó fizetésemelés? Az az 50%-a az én teljes nettó béremnek, tuti elfogadnám.
2018. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a pénzt kell nézni akkor én elfogadnám az emelést és maradnék, mert ez biztos, az új helyen a 4 lépés meg alapból bizonytalan és most ha belegondolunk abba hogy az a plusz 50 ezer nem hónapokkal később kell hanem a következő hónapba akkor nyilván elfogadnám ezt az ajánlatot, de itt tényleg csak a pénzt vegyük figyelembe, se a körülményeket, se a kollégákat, se a munka jellegét se mást ne vegyünk alapul.
2018. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Márpedig a mostani helyeden már tudják, hogy eszedbe jutott a távozás, és hogy előbb-utóbb el fogsz menni. Így fognak tervezni. Így tervezz te is.
2018. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#1 Hogy többet keressek.


#3 Nem életviteli tanácsokat kértem, így nem kell tudni, hogy mennyiből jövök ki. Nem kenyérre kell.


#5 Ugyan ezt gondolom, ezért tettem fel a kérdést is, hogy mennyire cinkes. Végül megbeszéltem magammal, hogy nem igazán érdekel mit gondolnak.


#9 Olyan alapember vagyok a csapatban, akit ha leépítés lenne, vagy bármi olyan dolog, utolsóként küldenének el. Úgyhogy emiatt egyáltalán nem aggódom.


Köszöntem a válaszokat!

Jól sült el minden.

2018. júl. 19. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!