Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaórára bemennétek?

Próbaórára bemennétek?

Figyelt kérdés

Nem tul forgalmas helyen van és a tulaj azt mondta hogy egy próba órára jöjjek be és itt kiderül hogy tetszik e nekem a munka meg minden, és ha igen akkor behív egy másik napon próbanapra.

Mondta hogy a próbaórát nem fizeti kb 1,5-2 óra.

Belemennétek?



2018. júl. 25. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2018. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

be, nem dolgozni kell, csak megmutatják mit hol találsz, látod mi a feladat.

Aztán eldöntöd tetszik e, bírnád e.

2018. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
nem. azt az időt is szépen fizesse ki akármennyi is!
2018. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Elmennék, de ahol így kezdődnek a dolgok, ott lehet később sem fognak fizetni...
2018. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Aki annyira nem képes hogy bemenjen egy órára, az meg is érdemli hogy éhen haljon, Ez már a filléres kategória. 10 percet is elszámoltatni, Viccesek vagytok.
2018. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
El mennek. Neha gyárban is szoktak ilyet csinálni, van olyan gyar.
2018. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Munkától függ ..., de szerintem ezzel a próbaórával nem akar lehúzni, meg nem is tudna. Gondolj bele ... akármilyen munkakörről is legyen szó az legeslegelső órában senki sem tud produktívan dolgozni.


Egy eladónak is több betanítás kell.


Szerintem ezzel csak megakarja ismertetni veled a munkát és ténylegesen csak megakarja tudni, hogy tényleg érdekel-e ez és hogy érdemes-e egy próbanappal tovább folytatni a dolgot, hogy ne pazaroljátok egymás idejét.


A próbanap már lehet lehúzás bizonyos munkakörökben, de az sem kifejezetten hülyeség. Ott derül ki, hogy tényleg alkalmas vagy a munkára. Persze az egész napos bénázgatásodért szerintem járna egy jelképes összeg, de az sem kifejezetten rossz ha semmit sem kapsz érte és felvesznek.


A próbahetek és hónapot :D vagy csak több nap már elég gáz fizetés nélkül...


Amúgy sok helyen van 1-2 hónap próbaidő, amikor az illető a potenciális fizetésének 1/2 vagy 3/4 részét keresi csak. Mondjuk ez inkább nehezebb irodai munkáknál szokott lenni. Pl.: Néhány junior/gyakornoki programozói pozíciónál nem ritka.

2018. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék, azt gondolom, amit a 7-es is írt, nem ismétlem meg.
2018. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másfél-két órára én is bemennék, pláne, ha munkanélküli vagyok és nem válogathatok. Legalább megnézem, és ha nem tetszik, akkor a próbanapot is megspóroltam magamnak.
2018. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is bementem simán, egy egész napra is (könyvelőirodába). Mondta a főnöknő, hogy az a baj, hogy hiába vagyok felkészült szakember, és hiába lelkesedek, hiába van gyakorlatom, szeretné, ha tapasztalnám azt, hogy nyüzsi van, átjáróház, telefoncsörgés, stb.

És majd ennek a tudatában döntenék.

Voltam, tényleg nem a munkával volt baj, hanem a körülményekkel (szar DOS-os progi, kupi, átjáróház). Végül nem vállaltam a munkát. (Így sokkal jobb, hogy csak felálltam, és eljöttem nap végén, mintha be lettem volna jelentve, beléptetés, kiléptetés, bloááá:(

Próbaóra, simán belefér, kérdező.

2018. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!