Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabi alatt elmehetek...

Betegszabi alatt elmehetek nyaralni?

Figyelt kérdés
Ki irt az orvosom két hétre .Idő közbe sikerült egy jobb munka helyet találnom .Akét hetet nem akarom itthon töltenni, ha elmennék nyaralni ez idő alatt lehetne belőle bajom .pl fel jelentenek ? Stb...

2018. júl. 27. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10%
Fekvőbeteg vagy? Ha nem, akkor simán
2018. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10: Többek között ezért nem kell főnököt és/vagy kollégát facebookon bejelölni/visszaigazolni. Az adataidnál pedig beállítod, hogy csak ismerősök láthassák. Amúgy én nem értek a jogokhoz, de az ilyen facebook posztok felhasználhatóak hitatalos bizonyítékként? Nem számít magánszférába gázolásnak, úgy, mint a beleegyezés nélküli hangfelvétel?

Mindazonáltal, ha én táppénz alatt elmegyek állásinterjúra, az miért minősül mindjárt csalásnak? Pláne, ha a lakhelyelhagyhatási intervallumon belül van az interjú? Pláne, ha nem vagyok fertőzőbeteg, miért ne szedhetném össze magam annyira, hogy az interjút lefolytassam?

2018. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Profession (az egyik vezető állásközvetítéssel foglalkozó portál) írt is róla egy cikket:


“Táppénzcsalásért két év börtön is járhat

Sok esetben előfordul, hogy a munkavállalók a rendes szabadság helyett táppénzen töltött idővel próbálnak előnyt szerezni maguknak. Ez az előny lehet csupán a "fizetett pihenés", de lehet például a munkaidő saját célra hasznosítása. Utóbbira a gyakorlatban is előforduló példák: a munkavállaló a táppénz ideje alatt saját házát építi, vagy állást keres, és a táppénz folyósításának időszakában tölti próbaidejét a konkurens munkáltatónál.”


[link]

2018. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12: a fészbúk előtt is lebuktak a táppénzcsalók.
2018. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy a góré megtudja és nincs probléma.

A nyaralás szerintem amúgy is az ember magánügye...

2018. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!