Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkat megunok a...

Minden munkat megunok a kezdeti lelkesedés után 1-2 évvel. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Mindenik munkámat szerettem az elején de aztán egy idő után elviselhetetlenül unamassá vált, idegileg leépített, kimerültem és depressziós lettem.

A munka (és az élet általában) nem a szórakozásról szól hanem a kínlódásról és ezt meg kellene értenem és elfogadnom?


2018. júl. 31. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy maximum 7 évente munkát kellene váltani, mert kiégsz. A 2-3 év egy kicsit gyakoribb, de ha neked így jó, akkor csináld így. Miért ne válthatnál, ha vannak lehetőségeid?!

Azért, mert más 40 évig dolgozik ugyanott, neked nem kell.

2018. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire gyenge az idegrendszered akkor nem szabad versenyszférában lenned. Az emberek általában az alábbi okok miatt lépnek egy cégtől 1-2 év után:

-A fejlődésre esélyt sem látnak az adott cégnek

-A kollektíva gyomorforgatóan becstelen, alja népség

-A munka kevés, sok a szabadidőd, ez által ólómnehéznek tűnik minden óra amit eltöltesz az adott helyen

-A hülyének néznek, s elvárják, hogy egyedül termeld ki az egész céget, miközben 1 főnek járó fizetéssel akarják kiszúrni a szemed, és villognak a te eredménnyel.

2018. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2


Igen rendkívül gyenge ám tudtommal felmentést, papírt ezzel az ürüggyel nem lehet kapni. Ez hivatalosan, orvosilag nem egy elismert állapot, rendszerint téged hibáztatnak miatta és elküldenek agyturkászhoz vagy életviteli tanácsadóhoz, de semmiképp sem javasolják a kevesebb munkát vagy a könnyebb munkát.

2018. júl. 31. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Húú enyi ideig bírod, én már 1-2 hét után beleunok, a hulye emberek még tesznek is rá egy lapáttal, aztán már ott sem vagyok.
2018. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 Ha tudod milyen vagy, akkor miért nem váltasz. Ha neked nem való a versenyszféra, menj könyvtárba, vagy valami hasolóan csendes és nyugis helyre. A könyvelés is egy ilyesmi ami neked volna való..
2018. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Lol pont könyvelést csináltam legutóbb...hihtetlenül stresszes meló. Rengeteget várnak el, folyamatosan koncentrálni kell, és beleszédülsz a számokba.

2018. júl. 31. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:

6 Nem vagy tisztában a munka fogalmával:D


A könyvelés neked stresszes?:DD Unalmas, monoton meló, semmi extra..Száraz semmi. Neked fogalmad nincs az igazán szellemileg stresszes melóról.


Marad a könyvtár:D Bocsi, de mást nem tudok számodra ajánlani:DD

2018. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valami van, ami tutira érdekel, abban légy profi, fejleszd magad és a végén a munka csak játék lesz (persze komolyabban véve).
2018. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7


Bocsi de egy kicsikét rosszul értelmezed a stressz fogalmát.

Sok minden válthat ki stresszt az emberből. Például a monotonitás, unalmas tevékenység űzése éveken át megtethelő az idegrendszernek, szellemnek. Ugyanúgy a mozgalmas, változatos is tud stresszes lenni.


Mellesleg a munkához kötött felelősség ami igazán teher. Egy könyvelő például nem tévedhet hiszen munkájába is kerülhet egy súlyos hiba. Emberek adójával dolgozol, tehát nem játék az egész. Ráadásul még a könyvelői szakmáról sincs teljes fogalmad hiszen úgy képzeled el, higy egész nap egy papírra ceruzával számokat rónak fel a semmiért azt annyi.

2018. júl. 31. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már azt hittem, hogy csak az én munkahelyemen vannak gyomorforgató emberek. Most kiderült, hogy mindenhol, félek munkahelyet váltani...
2018. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!