Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti tartjátok a kapcsolatot...

Ti tartjátok a kapcsolatot volt munkatársakkal, miután munkahelyet váltottatok, vagy ők elmentek?

Figyelt kérdés
Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen munkahelyi cimboraságok addig tartanak, amíg minden nap össze vannak zárva az emberek, aztán, ahogy elválnak útjaik, elhal a haverság, ugyanúgy, ahogy az iskolás barátságok többsége. Nektek mi a tapasztalatotok? Persze olyan esetekre gondolok, amikor kedvelted a munkatársad, tényleg haverok voltatok, nem arra, amikor alig vártad, hogy végre megszabadulj tőle.
2018. aug. 2. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A Kádár rendszer munka- és osztálytársaival tartjuk a kapcsolatot a mai napig. Mert azok az idők a ráérősségről szóltak és nem a munkamániáról. Ugyanígy az egykori osztrák munkatársaimmal is tartjuk a mai napig is a jó kapcsolatot és akár órákig el beszélgetünk az utca közepén ha összefutunk. Mert az ő életük sem a pénz utáni maratoni futásról szólt és nem arról szól ma sem.

De az utóbbi évek hazai volt munkatársaival vagy a volt tankörtársakkal nem jellemző a haverkodás. Ha egyik mégis leáll fél percre, akkor egyetlen témája van a pénzkeresés és haszonszerzés. És ha látja hogy én meg ráérek más témával is foglalkozni, vagy ha látja hogy nekem meg nem a pénz körül forog az életem, akkor szinte a legszívesebben jól megverne.

2018. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Felszínes kapcsolat volt mind, ahogy kiléptem az ajtón már nem is érdekeltek.


Most voltam egy helyen, 4 év telt el és összefutottam néhány csoptársammal akikkel valamikor majdnem egy éven keresztül dolgoztunk egy helyen és mellette tanultunk. Az örömködés megtörtént és itt be is fejeztük, pont úgy ahogy akkor. Helló, helló, szia, szia, pár értelmetlen kérdés, válasz és ennyi.

2018. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pár emberrel akikkel nagyon jól össze barátkozztunk a többivel nem felszínes volt a kapcsolat.
2018. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy emberrel tartom, vele napi szinten, mert évfolyamtársam is volt és van közös társaságunk, érdeklődési körünk.


Másrészt még munkahelyen is el-elhalnak a kapcsolatok. Projekt alapon "kerülünk össze", együtt dolgozunk fél-egy évig, aztán utána lehet évekig nem. Mióta átkerültem másik projektre, nem is beszéltem azokkal akikkel az előzőn voltam.

2018. aug. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem: ami vége, vége.
2018. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok munkahelyem volt már, senkivel nem tartok kapcsolatot, persze, ha valahol , valakivel véletlenül összefutok köszönök esetleg váltunk pár szót , de csak ennyi.
2018. aug. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Egy-két emberrel szoktunk néha csetelni, csak ilyen max néhány havonta.
2018. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző munkahelyemről, ahol 3 évig voltam, egy kolleginával maradtam jóban, vele minden héten összefutok, nagyon megkedveltük egymást. Az azelőtti munkahelyemről (ott 6 évig voltam) 2 kolléga maradt meg az életemben barátként. Sose voltam az a típus, aki mindenkivel jópofizik, kedveltem több kollégát is, de a legtöbbekkel csak felszínes volt a viszony, ezt a 3 embert leszámítva.
2018. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kiküldetésben voltam 4 hónapig, bizonytalan kimenetele volt a dolgaimnak, de így is heti kapcsolatban voltam a kollégáimmal, azóta vissza is tértem. Szeretem őket
2018. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!