Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálatok szoktak lenni közös...

Nálatok szoktak lenni közös programok a munkatársakkal? Ti részt vesztek ezeken a programokon?

Figyelt kérdés

Most fogok kezdeni egy új munkahelyen. Velem egyidős lányok dolgoznak ott. Néha szokott lenni közös program a munkatársakkal. Én viszont nem vagyok egy nagy bulizós. Már előre félek ezektől. Nem tudom mennyire gáz kihagyni ezeket, főleg hogy én leszek a legújabb ember a cégnél.

Ti hogy álltok az ilyen programokhoz?

23N


2018. márc. 12. 20:12
1 2
 1/19 Metionin ***** válasza:
Van néha ivós este és évente 2x kirándulás. Szoktam menni pedig amúgy elég antiszoc vagyok.
2018. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia! Ez attól is függ, milyenek a programok, és milyen a társaság. Én sem vagyok bulizós, sőt kifejezetten félénk vagyok, sose szerettem a nagy volumenű társasági eseményeket. Az első munkahelyemen sajnos olyan társaságba kerültem, ahol a legtöbb munkatárs (korombeli lányok) csacsogós, vihorászós, bulizós, ivós volt, ők imádták a munkahelyi partikat, sörözéseket. Én nem, az elején párra elmentem, de nem éreztem jól magam, sőt kínos volt, ezért később már kihagytam ezeket. Nem szóltak be érte, de így nyilván sose tudtam a társaság szerves részévé válni, a közös ebédszünetekben is sokszor ezekről a bulikról beszéltek.


A mostani munkahelyemen viszont, ahol másfél éve vagyok, szívesen megyek a munkatársaimmal programokra. Más programok, más társaság. Itt a többség hasonló személyiségű, mint én, és a programok is sokkal testhezállóbbak: nem bulikba megyünk, hanem csokizóba, teázóba (pl. ha valakinek szülinapja van), korcsolyázni, túrázni... ilyenkor jól érzem magam, jókat beszélgetünk.


Szóval szerintem ez nagyon munkahely- és emberfüggő.

2018. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Eleinte illik egy-kettőre elmenni, amíg új vagy. Utána már le lehet szarni, ha nem érzed jól magad. Mondjuk a próbaidő után. :) Azért még senkit nem rúgtak ki, mert a magánéletét, a szabadidejét nem mosta össze ezekkel az unalmas, kötelező jópofizásokkal. Ha élvezed, az persze más. De általában csak a magányosok mennek el mindegyikre, ha már párod, vagy pláne családod van, akkor szivessebben töltöd velük az estéidet.
2018. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha buli alatt azt érted, hogy elmegyünk szórakozóhelyre, és berúgunk stb., olyan nincs, az engem se vonzana, meg annyira nem is vagyunk barátok a kollégákal, de közös programok időnként igen. Pl.közös színház, 1-2 napos kirándulás, karácsonykor ebéd, ilyenek. Persze ezek nem kötelezőek, a kollégák harmada vesz részt kb.ezeken(kivéve a karácsonyt, ott mindenki). Ilyeneken mindig van(nak) olyan(ok), akivel jóban vagyok annyira,hogy kellemesen ellegyünk.

Azt javasolom, egyszer mindenképp menj el, aztán majd meglátod, hogy milyen. Mindenből kimaradni nem szerencsés, és a beilleszkedéshez sem árt, ha legalább 1-2szer részt veszel ilyenen. Maximum, ha nem jön be, akkor legközelebb nem mész.

2018. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Félek az összeszokott csapattól. Főleg hogy nagyon jól tudom milyenek a fiatal lányok.

Akkor ha lesz ilyen, elmegyek rá meglátom milyen. Igazatok van. Köszi a véleményeket :)

2018. márc. 12. 20:37
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen munkahelyem, elég sűrűn szerveztek kerti partizós programokat, mert többen kertes házban laktak. Volt aki a nyaralójába invitálta a kollektívát hétvégézni. Kedveltem a társaságot, de valahogy ezekhez a kiruccanásokhoz nem fűlt a fogam. Talán egyszer, vagy kétszer vettem részt ilyenen, a többit így az utolsó percekben lemondtam váratlan események miatt. Mondjuk az elsőre menj el, a többiről meg mentsd ki magad.
2018. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szokott, némelyik kollégával még együtt is nyaralok, de pl volt olyan munkahelyem, ahol akkor se mentem volna bulizni, ha fizetnek érte.


Pár programra menj el, aztán meglátod!

2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Hál istennek se ezen a mostanin se egyik régebbi helyemen se volt soha semmi ilyesmi sehol.

Ha lett volna nem mentem volna ha kirúgnak érte akkor se, de mondom sehol se volt soha semmi.

2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a sok sok hasznos választ és személyes történetet!:)
2018. márc. 12. 20:46
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

Ja egyébként akármennyite nem vagy bulizós járj el velük párszor, én követtem el olyan hibát, hogy a bunkó közvetlen kollégák helyett a normális, de nem közvetlen kollégákkal jártam kávézni ( mindjuk nekünk 10 perc volt, nekik 1,5-2 óra, főnök is ott volt), innen simán kiutáltak.


Előtte másik helyen meg konkrétan ezért raktak ki próbaidő alatt, mert nem voltam csapatjàtékos ( 3 ember melóját ksptam, semki nem segített betanulni, akkoriban egyáltalán nem kávéztam és rá se értem kávézni)

2018. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!