Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felhívnak, hogy megkaptam...

Ha felhívnak, hogy megkaptam egy állást, de közben még más állások is érdekelnek, akkor mondhatom, hogy még gondolkodási időt kérek?

Figyelt kérdés
Jelenleg állást keresek, és egyszerre több helyre is jelentkeztem, de nagyon eltérő, hogy hova mikor hívnak be interjúra. Nyilván az állások között van olyan, amit jobban szeretnék, és van, amit kevésbé. Most voltam egy interjún, ami jól sikerült és szimpatikus is, viszont utána egy másik helyről is behívtak interjúra, ami szintén eléggé érdekel. A gond csak az, hogy aznap van az interjú, amikor erről a mai helyről visszajelzést kapok, hogy enyém-e az állás. Az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg tényleg megkapom a mai állást, de még gondolkozom a másik helyen is, akkor mondhatom, hogy szeretnék még kis gondolkozási időt kérni? Vagy akkor számolhatok azzal, hogy a mai munkahely azt mondja, hogy akkor másnak adja az állást?

2018. aug. 6. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Akkor felvesz mást, nem fognak rád várni.
2018. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem, akkor tilos azt mondanod. Ezt a BTK szabályozza, ha felajánlanak egy munkát (amire te korábban jelentkeztél), akkor köteles vagy elfogadni. Ez van.
2018. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha felhívnak, hogy megvan az állás, és X napon kezdhetsz is, akkor két lehetőséged van

1. Elkezdesz dolgozni

2. Közlöd, hogy várni szeretnél mert vársz más helyekről is telefonhívást. vagy ahogy te írod: gondolkodási időt kérsz.

Ha másodikat csinálod akkor a válasz 100%, hogy a következő lesz

- Hát, akkor vegye tárgytalannak az ajánlatunkat. További sok sikert.

2018. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy mondhatod.

Ne a gyári melósokra hallgass, helyettük persze, hogy felvesznek bárki mást.

2018. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
ha nem azonnal kell kezdened, akkor fogadd el az állást. aztán, ha esetleg a másikra is felvesznek, akkor az előzőt visszamondod azzal az indokkal, hogy időközben kaptál egy jobb ajánlatot. nem túl fair, de ez a legpraktikusabb megoldás. De ha nagyon jó jelölt vagy, és hiányszakmád van, lehet, hogy kérhetsz gondolkodási időt is, és meg fognak várni.
2018. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyen van, akkor fogadd el. Bármikor mondhatod később, hogy jobb ajánlatot kaptál, meggondoltad magad - azelőtt is, hogy dolgozni kezdesz, és a próbaidő alatt is. Nem ritka jelenség.

Ha viszont vacillálsz, akkor szinte borítékolható, hogy megköszönik a részvételt.


Ha csak arról a pár órás intervallumról van szó, hogy félsz, hogy hamarabb hívnak, mint a másik interjú, akkor "nem érsz rá", nem veszed fel a telefont - majd, ha végeztél a másik helyen, akkor visszahívod őket sűrű bocsánatkérések közepette, hogy nem tudtad felvenni.

2018. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt beszéltük meg, hogy 3 hét múlva kezdenék, úgyhogy ez valóban jó megoldásnak tűnik, hogy vállaljam el, és akkor max. visszamondom. Az közben nekem is eszembe jutott, hogy akkor nem veszem fel, ha hívnak csak az interjú után. :)
2018. aug. 6. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden körülmények között azt kell mondani álláskeresésnél, hogy persze, igen, vállalom az állást. Ezért keresel állást. Aztán végül ténylegesen oda fogsz menni, amelyik a legelőnyösebb hely. Vagyis, ahogy előttem írták: mondd azt, hogy elfogadod, és ha a másik állás jobb, akkor pedig visszamondod.


Lehet, hogy ez nem szép, de a másik oldal, a munkáltatók sem játszanak valami szépen. Ők sem az igazat mondják, hanem csak mutatnak feléd egy oldalt, és gondolkozás nélkül dobnak, ha olyan van, és nézik a következő jelöltet. Ők a saját érdeküket nézik, te meg a tiédet. Ez van. Lelkiismereted ne legyen, mert akkor két szék közül a földre kerülsz. Olyat nem mondhatsz, hogy talán, vagy gondolkodási időt kérsz. Csak igent kell mindig mondani, lelkiismeret nélkül.

2018. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!