Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az ember fizikai munkát...

Ha az ember fizikai munkát kap magának csak, akkor egy idő után elszakad önmagától, hobbijaitól és gondolkodási képességétől. Mennyire van ez így?

Figyelt kérdés
Én például egyetemet végeztem, de sajnos nem találtam munkát otthon, ezért külföldön dolgozom már 3 éve fizikai, monoton munkát. 3 év alatt elmondhatom, hogy hát eléggé megváltoztam, élethez való motivációm, kíváncsiságom, agyam gyorsasága mint megsínylette ezt a 3 évet. Egész egyszerűen nem volt időm fejleszteni az agyam, gondolkodásra késztetni, csak a munka és a pihenés fért bele, kevés szórakozás. A hobbiim iránti érdeklődés is lecsökkent minimálisra. Úgy érzem már nem a régi önmagam vagyok. Tapasztaltatok hasonlót?
2016. aug. 22. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Milyen egyetemet végeztél? Fejlesztetted magad, miközben végezted a fizikai munkát? Miket tettél azért, hogy ne ezt kelljen csinálnod amit most?
2016. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


Bank-pénzügy. Mit tettem? Hát elvégeztem az egyetemet és jelentkeztem minden banknál ami csak létezik ebben az országban. :) Nem épp olyan könnyű manapság egy egyetemet végzett embernek elhelyezkedni. Időhiányában fizikai munka mellett nem sok fejlesztést lehet elérni. A pénzszerzési, megélhetési kényszer pedig folyamatosan követi az embert élete végéig.

2016. aug. 22. 18:33
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Ne vedd kötekedésnek, csak érdekelt, hogy előrébb akartál-e jutni vagy mit tettél érte. Megértem, hogy sokat kell melózni adott esetben, ha az ember nem talál más melót, csak kint. Valahogy muszáj valamilyen motivációt találni, mert az ember tényleg nagyon hajlamos benne maradni a langyos pocsojában, akár megszokásból is. Én azt tudnám talácsolni, hogy valamilyen tervet mindenképp eszelj ki, mert az a legrosszabb, ha az ember egy helyben topog.


Ha érdekel én tudok neked BP-n vagy Debrecen vonzáskörzetében banki-pénzügyi állást.

2016. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mostaninál jobb munkát biztosan találsz.

Sokat számít, kikkel barátkozol, mivel kötöd le magad, stb. Ha csak dolgozni és aludni van időd, akkor válts munkahelyet. Fizikai munka és fizikai munka között is van óriási különbség.

2016. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy itthon ez a valóság, én nem igazán bántam meg hogy csak szakközepet végeztem, mert még ezt a szakmát sem tudom használni gyakorlat hiányában.

Jelenleg olyan munkát végzek ami teljesen betanított, és így is 130 nettóval jövök ki a kapun.


Nem mondom hogy nem fáradok el, de két munkanap után kettő pihenő napon van idő magamra, konditerem, itthoni élet.

Tehát nem olyan szörnyű mint amilyennek leírják.

Persze ahhoz hogy ne hagyja el magát az ember, elhatározás is kell, mert hajlamos beleesni abba sokuk hogy csak fekszenek, lusták, pl amikor reggel tudnék még aludni 9-10 óráig, akkor már 7 kor kimászok az ágyból.

24F

2016. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3


Nagyon köszi az ajánlatot és a tanácsot. Hát nem is tudom, mindenképpen elgondolkodok ezen a lehetőségen is. Komoly döntés lenne, ugyanis haza kellene költöznöm és mindent itt hagynom. Amit el szeretnék kerülni az a pénzügyi tanácsadó, vagy bármilyen értékesítő állás, ugyanis az nagyban teljesítmény függő. Hol lennének ezek az állások egész pontosan, melyik banknál/cégnél? Privátban is írhatsz. Köszi.

2016. aug. 22. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Első két válaszoló vagyok. Egyébként sokaknak a fizikai munka derogál. Egyáltalán nem szégyen egyetlen munka sem. Van az a mondás, hogy "Lehetsz utcaseprő, de akkor a te utcád legyen a legtisztább."
2016. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Budapest Banknál tudok gyakorlatilag azonnal kezdő junior tanácsadói állsokat, Budapesten. Valamint Debrecenben is egy fiókban. Itt értékesítés is folyik, de gondolom ezzel tisztában vagy.


Valutapénztáros állások is Budapesten tömkelegével vannak, nem akkora kihívás, de adott esetben jobban is lehet keresni mint pénzintézetnél tanácsadóként.

2016. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A feltevésed igaz lehet, amennyiben olyan fizikai munkát végez,ami nem neki való.Vagy bármi egyéb, akár szellemi munkát, amit nem szeret.Lehet, hogy valaki kőműves, ami fizikai munka ugyan, de ha szereti amit csinál, ha mindig ezt akarta,elégedett vele,akkor nem szakad el önmagától, inkább kiteljesedik benne.Mellette lehet hobbija,mert ha mondjuk szeret olvasni, ami amúgy nem megerőltető munka után sem, akkor meg is van a hobbi és még a gondolkodását is megtornáztatja vele.

A tanári munka például szellemi, mégis ismerek olyat, aki idegileg szó szerint belerokkant.Nem volt neki való munka, nem tudta kezelni a gyerekeket.Nem volt tekintélye, kikezdték.

Ugyanígy nem szerencsés például, ha egy törékeny fizikumú, intellektuális művészlélek mondjuk takarítói állást kénytelen elfogadni, vagy beáll a húsüzembe a szalag mellé.Egy idő után valószínűleg el fog szakadni önmagától, lehet, be is csavarodik.Ha pedig az ember gürizni kénytelen a pénzért, nehéz mellette tanulni, fejlődni.

2016. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit dolgozol, apukámat tudom példaként említeni. 21 éves végez fizikai munkát, hetente kb. 65 órát. Borzasztóan kimerülten ér haza, és hiába egy művelt, intelligens ember, nem tud igazán mással foglalkozni. Ennek ellenére tanulmányozza a tőzsdét, a programozást, valamint nyomja a Duolingót, hogy jobb legyen angolból. :D nem azt akarom bemutatni, hogy az apám micsoda egy istenség, csak arra akarok kilyukadni, hogy az ő példájából kiindulva valahol mégis csak a motiváció a kulcs. Bár ő csupán okosodni akar, különösebb célja nincs, egyszerűen csak sok minden érdekli a világon.


Szerintem új hobbit kellene találnod, amiből később profitálhatsz is akár. Miért nem tanulsz egy ritka nyelvet például? Vagy csak egy olyan valamit, ami jól jöhet a végzettségedhez, és máris emelkedik az önéletrajzod értéke?


Mi lesz 20 év múlva, ha már most bele fásultál? Ne hagyd magad! :)


23N

2016. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!