Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Észrevettétek ti is hogy jobb...

Észrevettétek ti is hogy jobb lenne külföldön élni?

Figyelt kérdés
Munkahelyen megbecsülés,megélhetés

2018. aug. 8. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem. Főleg most nem. Tudod ki élne a migráncsokkal együtt...és amint hallom Németország, Svédország, Görögország, Franciaország, és Svájc se egy hű de jó.

Bár annak akinek a pénz számít egyes egyedül, annak lehet.

2018. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Nekem már Magyarországon sem volt borzasztó életem, viszont tényleg jobb életem van külföldön, jobban megbecsülik a munkám és az életszínvonalam is nagyon megugrott. Ettől függetlenül egyáltalán nem való mindenkinek. Egy ilyen lépéshez kell egy nagy adag talpraesettség, határozottság, magabiztos nyelvtudás és nyitott személyiség, ezek nélkül elég nehéz beilleszkedni és barátokra lelni vagy karriert indítani. Ráadásul jól kell bírni a magányt és az idegen környezetet is, mert meg tudja viselni az embert. Én prímán bírom és az otthonomnak tartom a helyet, ahol élek, de többeket ismerek, akik pár év után inkább hazamentek, mert nem találták a helyük és visszavágytak.
2018. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves egyes!


A magyar híradóban is sok bűneset történik,és állandóann azt hallani,hogy ki kit ölt meg,vagy kit tett majnem a sírba. Nemierőszaktól elkezdve minden bűneset megtalálható nálunk is sajna.

2018. aug. 8. 15:19
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát még szép.....Még szép hogy jobb lenne sőt,szerintem tuti elhúzok innen, ahogy csak tudok. Az 100%. Vicc... Lenne az a pénz,amiért maradnék persze...de biztos elmegyek. Van egy melód,szakmád. Külföldön jóval többet keresel a szakmáddal. Stadion...egészségügy meg romokban...
2018. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön már többen is dolgoztunk a családból, van aki kint él de nagyon messze, Ők 2. generációs kitelepült magyarok.

Ott fizetés emelésnél nem 30-40ft-al dobálóznak hanem ténylegesen érezhető a pénzén akinek béremelést kap.


Hitelt vehetsz fel egyszerű melósként is, mellette meg keresel annyit hogy ugyan úgy élj, törlesztés alatt.

2018. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Erősen gondolkodom rajta. Én nagyon lokálpatrióta vagyok, de egyre inkább elhesegetem ezt a gondolatot, amikor ráeszmélek, hogy mennyi hülyével vagyok körülvéve 🤔
2018. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem igazán ismerem egy külföldi országot sem, így 100%-ban nem tudom. De belegondoltam 2 dologba:

A, Egy idegen megjelenik egy másik országban, neki fel kell venni az ottani szokásokat, tehát alkalmazkodnia kell az új környezethez. Különben ugyanaz lesz a kis környezetében, mint Mo.-n;

B, Ha nem teheti meg, hogy kimenjen, akkor legalább itt kellene normális életet kialakítani az ittmaradottaknak, és nem az állandó másik lealázása, másikkal való kib×s lenne a fő motívum sokaknál. Két csoport van itt is:

1, aki valami oknál fogva nem annyira okos, így ebből adódóan keveri a kását (feltehetően NEM direkt);

2, a másik csoport azonban az, akik direkt csinálják a feszkót, mert ettől érzik jól magukat.

2018. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, például Indiában.
2018. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az sír Magyararorszagon aki gyarba kuporog 8 altalanossal 3 muszakba,ott kint persze ,hogy tobbet keres gyarba mivel magasabb a minimal ber,en se ugyved vagyok csak egy gáz szerelő de hazaviszem videkikent a havi 300-400 ezer forintot es eszem agaba sincs kimenni
2018. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedvesa 9-ES!


Fémtömegcikk-gyártó a szakmám,és nem úgy fizetett az egyik gyár mint szakmunkás esztergályos,hanem betanított forgácsoló,és volt olyan helyem is ,ahol prés operátorként voltam elkönyvelve,és nem Stancológép kezelőnek. Egyik haverom sem hegesztőként volt egy másik helyen jelen,hanem betanított hegesztő operátorként,a targoncást meg simán anyagmozgatónak neveztek. Senki nem kapta meg a szakmunkás minimálbérét,mert úgy viszonyultak hozzánk,mintha 8 osztályunk lenne. Szerintem külföldönjobban megbecsülik a szakmunkásokat

2018. aug. 13. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!