Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi értelme megkérdezni állásin...

Mi értelme megkérdezni állásinterjún akar-e a nő gyereket? Úgyis hazudni fog mert különben fel se vennék!

Figyelt kérdés

Akadjunk le arról a vonatkozásról hogy tilos és etikátlan rákérdezni állásinterjún a gyerekvállalási tervre. Tilos és etikátlan akkor is rákérdeznek a cégek leszarják mi tilos és etikátlan. És ugye ott van az állás után ácsingózó nő aki tudja ha a kérdésre őszintén válaszol (igen akarok) akkor esélye sincs hogy felvegyék. Hát hazudni fog.

És innentől fogva nem értem mi értelme van az egész kérdésnek. Hiszen jogtalan etikátlan már a kérdés is, úgyis hazudik az interjúalany és követkemény? Hát mégis mit tehet a cég? Semmit.

Mit tehet a cég azzal a nemrég felvett női dolgozóval akinek próbaideje lejárt és közli bocs terhes lettem? Mit tehet? Semmit.

Még azt se mondhatja a cég hogy de hát az állásinterjún azt válaszolta …-ezt nem is merheti felvetni mert ugye ezzel elismerné hogy rákérdezett-és ugye nem kérdezhet rá…

Szóval ott a nő próbaideje lejárt kidobni már csak úgy nem lehet mivel terhes lett így védetté vált kirúgni sehogy se lehet. Pár hónapja még azt mondta nem akar kölyköt most terhes. Hát istenem becsúszott vagy ez így.

Ezért nem értem-miért kérdeznek erre rá állásinterjún?

(Ne kezdjük el hogy nem teszik-dehogynem teszik)


2017. ápr. 19. 16:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
egy valamire való HRes tanult testbeszédet. Ha megkérdi tudni fogja milyen választ kapott..más kérdés hogy valamire való hres arról is tanul mennyire etikátlan ezt megkérdezni. de senki nem szeret sokat dolgozni ebben az országban..ha felvesz valakit szeretne megbizonyosodni hogy adott posztra nem kell 9 hónap mulva új embert keresnie
2017. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
En ha megkerdeznem (nem teszem, pedig hetente interjuztatok), azt akarnam lemerni, mennyire oszinte az illeto, es ha nemet mond, mivel indokolja. Egy rutinos interjuztato szamos jelbol leveszi, hogy igazat mond-e a szemben ulo.
2017. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Én sem értem. Pedig tőlem is kérdezték már. Én úgy meglepődtem, hogy azt válaszoltam, hogy akarnék, csak mutassanak valakit, akinek lehet (mert éppen barátom se volt). Erre röhögtek és felvettek.
2017. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

3., ez frappans valasz ;)

Sokszor arra is kivancsi az interjuztato, hogy reagalsz egy-egy meghokkento kerdesre.

2.

2017. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

"senki nem szeret sokat dolgozni ebben az országban..ha felvesz valakit szeretne megbizonyosodni hogy adott posztra nem kell 9 hónap mulva új embert keresnie"


Én ezt megértem. De értsük már meg azt is, hogy a terhes nőknek is meg kell élni valamiből, és a gyerekneveléshez is kell a csed meg a gyed.

És értsük meg azt is, hogy ha most nem szülnek a szülőképes korú nők, akkor azoknak a HR-eseknek és cégvezetőknek nem lesz nyugdíja, akik most nem veszik fel a gyereket vállalni kívánó nőket. Mert ugye a mi nyugdíjunk az ő nyugdíjjárulékukból lesz. És aki most sóhajt, hogy ááá, dehogy lesz, az értse meg, hogy azért nem lesz, mert egyre kevesebb a gyerek.

2017. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

hiddd el én értem tbs vagyok ;) nem véletlen védi őket a törvény meg nem véletlen olyan a családtámogatási rendszer amilyen...pl a munkáltató ado kedvezményt kap ha olyat alkalmaz aki szülésről menne vissza...

és nem értek vele egyet hogy nem veszik fel őket, de ez olyan hogy van bunkó Hres meg van bunkó sarki zöldséges is. ennyi

2017. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Most bocs, hogy kezdem:) : De volt pár munkahelyem, meg interjúm és tényleg ez egyszer sem volt kérdés. Ennek ellenére elhiszem, hogy amúgy megteszik. Tényleg igazad van,hogy erre úgyis egy jó válasz van... Nem értem én se, hogy miért teszik fel. Szintén etikátlannak tartom, de nekem egyszer az anyagi helyzetemet kezdték el firtatni még pályakezdőként: hogy van-e hitelem, saját lakásban lakom-e, vagy szülőkkel, stb... nyilván ehhez akarták igazítani (a valószínűleg pofátlanul kevés) fizetést. "kedves"... ide nem mentem.
2017. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

5-ös, ez kb. olyan, mint hogy ne folyasd sokáig a vizet és ne hagyd bekapcsolva a géped és nyomd össze a flakont, mert utódaink megszívják - "á rajtam már úgysem múlik" és csak a most számít.

Szerintem sincs értelme megkérdezni, de tőlem is már megkérdezték több helyen, nem HR-esek és persze hazudtam és felvettek - volna, de többek között ezért sem mentem oda. Ha nagyobb a kényszer, persze mentem volna.

2017. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
6%

tőlem egyébként megkérdezték szinte mindenhol...pont akkor voltam állásnélküli miután házasodtam..ugye csekkoltak előtte FB-n, látták hogy frissen házasodtam, és első kérdésük volt, "látjuk hogy nem rég házasodtál...tervezel gyereket a közeljövőben?"

egyébként mindig nemmel válaszoltam, aztán az egyik helyről ahová felvettek, szépen eljöttem szülni 1 év után :)

2017. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
De tőletek, hogy kérdezték meg? Hogy akartok-e a közeljövőben gyereket? Vagy konkrétan azt, hogy mikor tervezitek? (Mert szerintem huszonéves, harmincas nőknél benne van a pakliban, hogy akár hamarosan, de 5-10-15 éves intervallumban majd szeretnének, igen. Főleg, ha még gyerektelenek. )
2017. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!