Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú után tényleg le...

Állásinterjú után tényleg le szokták csekkolni a facebook profilt is?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, mennyire befolyásolja ez a döntést? Mármint a nagyon durva fotók gondolom eléggé, de egy pár bulis fotó a barátokkal is kizáró ok?
2018. aug. 12. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Cég, pozíció függő.
2018. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ki az a mai 25-30 évesek között, akiről ne lehetne pár bulis fotót találni a neten? Lehet, hogy még létezik pár ilyen ember :-) De rosszul járna egy cég, ha mindenki mást kizárna, mivel ez egyáltalán nem korrelál a szakmai rátermettséggel. Én nem is szívesen mennék ilyen helyre dolgozni, jobban szeretem, ha a szakmai kompetenciák alapján választják ki a munkatársaimat.
2018. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megnézhetik. Egy benzinkutas pozíciónál nem valószínű, de egy bankfiók-vezetőinél szinte biztos.
2018. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Változó, de leszokták. Engem a régió igazgató is bejelölt, meg követ minden közösségi oldalon. Kicsit zavaró hogy minden szart látni akar.

Az a mániájuk hogy céges dolgok nehogy felkerüljenek a netre.

Facen állítsd be hogy aki nem ismerősöd, annak ne mutassa a képeidet, vagy csak minimálisat.

2018. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyik barátom szerint hátrány, de én is úgy gondolom hogy ennek nem kellene számítania. Normális, kulturált képeket teszek fel mindig, ilyen pohárral a kézben csoportfotók a fesztiválon, stb, úgyhogy nem durva képekre kell gondolni. Viszont ebből van egy pár, nem akarom azt a benyomást kelteni, hogy én állandóan bulizni járok.
2018. aug. 12. 12:25
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol le szokták és az abszolut debileket ki lehet vele szűrni,de sok esetben lyukra futnak ,mert kicsit is értelmes embernek nincs nyilvános bárki által nézhető face profilja,vagy általános neve van és nem fog senki végignézni 3ezer db Tóth Katalint,avagy egyáltalán nincs facebookja,mert rég rájött hogy értelmetlenség..Akkor meg les a háeres mint hal a szatyorban és kénytelen a valódi kvalitásai szerint nézni a jelentkezőt.
2018. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden amit nem akarsz nyilvánosan felvállalni, ne tedd nyilvánossá, ennyire egyszerű.

A munkáltató csak a publikus adatokat nézheti meg, nem jelölhet be ismerősnek, te sem vagy köteles elfogadni őt csak azért hogy a szűkebb kör tartalmát is lássa. Ugyanúgy nem nézheti meg például egy zárt csoporttagságod tartalmát hogy ilyen mértékben ellenőrizze a személyiséged. Ettől függetlenül ha látja hogy például egy neonáci csoport tagja vagy, abból levonhat következtetéseket.

2018. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyszer valaki megmagyarázhatná nekem, miért olyan rohadt fontos a facebook, hogy mozdulni sem tudnak nélküle az emberek.
2018. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak ismerősök látják a bejegyzéseim, de az új munkahelyen mindig rögtön bejelölnek, ha nem jelölöm vissza őket, szintén nem jó benyomás. Lehet csinálok egy külön csoportot a céges ismerősöknek is.
2018. aug. 12. 12:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megkímélem magam ezektől a szenvedésektől,ki mikor jelöl be, ki elöl mit kell dugdosni,ki sértődik meg ha nem jelölgetem vissza, meg nem lájkolom a lájkját ,mindenkinek azt mondom nincs facebookom és kész, probléma megoldva.Óvodás butaság az egész.
2018. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!