Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú után tényleg le...

Állásinterjú után tényleg le szokták csekkolni a facebook profilt is?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, mennyire befolyásolja ez a döntést? Mármint a nagyon durva fotók gondolom eléggé, de egy pár bulis fotó a barátokkal is kizáró ok?
2018. aug. 12. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Megnézni lehet megnézik, de csak azért, mert az asztal túloldalán is emberek ülnek, kíváncsiak, hogy "ki ez a gyerek/kislány".


Én például simán láttam már korábbi főnökömet piálós profilképpel. Vagy termék beszállító cégvezető nőt üveg borral a kezében kidobott mellekkel, tipikus ribizli pózolással. Számított bármit?


Sőt, a legtöbb kollégám és volt kollégám ismerősnek van felvéve, nem jelent semmit.


Engem maximum abban az esetben befolyásolna a Facebook, ha az illető vagy nagyon véglény (bár ez amúgy is kiderül) vagy olyan szélsőséges nézeteket vall, amit nem jó ha összehoznak a cégemmel (ha lenne cégem).

2018. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Rohadtul nem a lényeg, de "gyerek/kislány"...
2018. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én munkatársakat nem adok hozzá facebookon.


De ez sem jó persze, mert így ha céget váltok elérhetetlenekké válnak. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

2018. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-as miért elérhetetlenek? Nincs mobilszámuk ,emailcímük? Én mindenkivel telefonon avagy emailben tartom a kapcsolatot .Az ilyen messengerektől viberektől ami egész nap pittyeget mert egy mondatot 5 üzenetben írnak le ,falra tudok mászni.
2018. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Vicces, én a jelöltek nevét se olvastam el, csak átfutottam az önéletrajzukat...
2018. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 SirZoli válasza:
42%
Mindent megnéznek, amit tudnak. Ez egy hatalmas színjáték, ahol el kell tudni adni magad. A szakmai rátermettség és a tapasztalat keveset ér (legalább is Magyarországon). A szimpátia számít a legtöbbet. Persze utána a kis szimpatikus piperkőcről kiderül, hogy semmihez sem ért, dolgozni nem tud, és nem is akar. Dehát ez így működik. Én pl. a gyerekeimről sem tettem fel képet sem a feleségemről közöset- mivel tapasztalat szerint a családosként hátrányban vagyok azokkal szemben, akiknek nincs gyerek.
2018. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!